Cameron Diaz

Datum narození: 30. 8. 1972
Místo narození: San Diego, Kalifornie
Výška: 175 cm
Profese: herečka a modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Cameron Diaz je americká herečka a bývalá modelka. Byla ozdobou nejen světové značky Calvin Klein, ale po jistou dobu i herce Justina Timberlaka. Nyní se řadí do tzv. dvacetimilionového klubu.

Cameron Diaz je jednou z nejobsazovanějších hereček showbyznysu. Krásu, díky které mohla reprezentovat i značky světového formátu (mezi nimi například známá značka Calvin Klein), si zajistila nejspíš svým zajímavým původem. Úsměv zdědila jednoznačně po anglo-americké mamince německého původu, temperament po kubánském otci.

Cameron Diaz o sobě dala poprvé výrazněji znát již ve svých šestnácti letech. Tou dobou vyhrála konkurz modelingu a zajistila si tak smlouvu od společnosti Elite Model Management. Doma ji už nemohlo udržet nic. Rozhodla se projezdit svět křížem krážem, což se jí pod záštitou nejprestižnější modelingové agentury i celkem dařilo. Žila v Japonsku, Maroku, Austrálii i v Paříži.

Postupně se Cameron Diaz začala propracovávat do světa filmu. Již ve svých sedmnácti letech dokázala „prodat“ svůj zevnějšek, takže si poprvé zahrála - v krátkometrážním filmu erotického nádechu Ona není anděl!. Známější je však její role ve filmu Maska, který Cameron otevřel dveře dokořán. Dráždila sexuální fantazie nejednoho muže.

V roce 1997 si po boku Julie Roberts zahrála ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele a v tu chvíli už nikdo nepochyboval o tom, že herečce začíná slibná budoucnost. Za svou kariéru získala plno nominací - nominace na Zlatý Globus za filmy Něco na té Marry je či Gangy New Yorku, kde se vcítila do role tajemné kapsářky, jež se stala centrem představivosti Leonarda DiCapria. Poté za filmy V kůži Johna Malkoviche a Vanilkové nebe získala i Cenu Britské Akedemie filmového a televizního umění (BAFTA) pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Po uvedení filmu Charlieho andílci: Na plné pecky a po vzniku animované pohádky Shrek, kde se stala předlohou pro zlobřici Fionu, si už mohla pískat. Stala se teprve druhou herečkou (po Julii Roberts), která přesáhla magickou hranici 20 milionů dolarů. Časopis Forbes v roce 2010 Cameron Diaz dokonce zařadil na 60. příčku nejbohatších hispánských ženských celebrit.

Herečku jste mohli vidět nejen na filmových plátnech, ale i v tričku s nápisem „Nebudu hlasovat pro syna Bushe!“ Také byla spojována s největší neziskovou organizací pro veterány z války v Iráku a Afghánistánu (IAVA).

Mezi partnery Cameron Diaz patřili mnozí její herečtí kolegové. Čtyři roky byla s o deset let mladším Justinem Timberlakem,  románek si prožila i s o dva roky mladším Leonardem DiCapriem.

 

Články o celebritě

Nejslavnější krásky bez make-upu. Poznáte je vůbec? Nejslavnější krásky bez make-upu. Poznáte je vůbec? Ať už se objevují ve filmech, hudebních videoklipech nebo na obálkách předních magazínů, jejich tvář... číst článek
Oscarový herec Jamie Foxx přes tři týdny v nemocnici: Jeho blízcí prosí o modlitby! Oscarový herec Jamie Foxx přes tři týdny v nemocnici: Jeho blízcí prosí o modlitby! Od chvíle, kdy skončil hollywoodský herec Jamie Foxx (55) v nemocnici, uplynuly už více než 3 týdny.... číst článek
Lionel Richie (73) provdal dceru: Luxus a hvězdní hosté na Riviéře! Lionel Richie (73) provdal dceru: Luxus a hvězdní hosté na Riviéře! Kariéru udělal soulový zpěvák Lionel Richie (73) spoustou romantických hitů – ale romantiku si užívá... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Michal Holán
Michal Holán
zobrazit profil John Leguizamo
John Leguizamo
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková