Michelle Pfeiffer | Celebwiki.cz

Michelle Pfeiffer

Datum narození: 29. 4. 1958
Místo narození: Santa Ana, Kalifornie, USA
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Michelle Pfeiffer, držitelka Zlatého glóbu a Ceny BAFTA za Nebezpečné známosti, se jako nejkrásnější žena světa dvakrát dostala na titulní stranu prestižního časopisu People.

K herectví se Michelle Pfeiffer, celým jménem Michelle Marie Pfeiffer, dostala díky soutěži krásy. Začínala malými rolemi, první hlavní přišla ve filmu Pomáda 2 (1982), který však naprosto propadl. Díky příznivým kritikám na její výkon přišly další role. S Alem Pacinem si zahrála v thrilleru Zjizvená tvář, s Jackem Nicholsonem, Cher a Susan Sarandon v hororové komedii Čarodějky z Eastwicku, s Glenn Close, Johnem Malkovichem či Keanu Reevesem v romantickém dramatu Nebezpečné známosti. Za výkon v tomto filmu získala roku 1989 Cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Tentýž rok se stala držitelkou svého prvního Zlatého globa (nejlepší herečka) za snímek Báječní Bakerovi hoši. Byla i jasnou favoritkou na Oscara, ale cenu nakonec získala Jessica Tandy za roli ve filmu Řidič slečny Daisy.

MICHELLE PFEIFFER A PROSTITUTKY

Nominace na Zlatý globus Michelle Pfeiffer získala také za role v thrilleru Ruský dům, kde si zahrála po boku Seana Conneryho, ve filmu Frankie a Johnny, v dramatu Pole lásky, ve filmu Martina Scorseseho Věk nevinnosti. Poté hrála v dalších desítkách filmů, např. Vlk, Batman se vrací, Nebezpečné myšlenky, Intimní detaily, Ztraceni v moři, Druhá šance, Chéri či Mafiánovi.

Herečka Michelle Pfeiffer se jako nejkrásnější žena světa dvakrát dostala na titulní stranu prestižního časopisu People. Mohla se také pyšnit titulem nejlépe oblékané hollywoodská herečky.

Michelle Pfeiffer pochází ze čtyř dětí; její mladší sestry Dedee a Lori se také daly na herectví. Ve svých 22 letech se okouzlující Michelle Pfeiffer provdala za herce a režiséra Petera Hortona. Po sedmiletém manželství se roku 1988 rozvedli. V roce 1993 si herečka vzala televizního producenta a scenáristu Davida E. Kelleyho. Společně mají dvě děti - adoptovanou dceru Claudii a biologického syna Johna. Kromě manželů byli jejími partnery herci Fisher Stevens, John Malkovich, Michael Keaton a Val Kilmer.

 

Další Herci

zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Anna Javorková
Anna Javorková
zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard