Cher (Cherilyn Sarkisian)

Datum narození: 20. 5. 1946
Místo narození: Los Angeles, Kalifornia, USA
Výška: 174 cm
Profese: zpěvačka, herečka, textařka, producentka, modelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Cher se proslavila nejen jako výstřední zpěvačka, ale také coby skvělá herečka. Oscara dostala za roli ve filmu Pod vlivem úplňku.

Zpěvačka, textařka, herečka, producentka, filmová producentka, hudebnice, tanečnice a módní návrhářka Cherilyn Sarkisian LaPierre používá jako své umělecké jméno pouze Cher. Její matkou byla zpěvačka Georgia Holt, jejíž předci pocházeli z Francie, Arménie i z indiánského kmene Čerokézů.

Cher dostala Zlaté glóby

Hudební začátky Cher jsou spojeny s hudebníkem italského původu Sonnym Bonem (byli nejen kolegové, ale do roku 1975 i životní partneři), s nímž vytvořila pěvecké folkrockové duo Sonny a Cher, které se v hitparádách prosadilo v roce 1965 známou písní I Got You Babe.

Oblíbená dvojice měla i svůj televizní pořad The Sonny and Cher Comedy Hour, za nějž získala Cher Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy.

Cher se uplatnila také jako modelka v prestižním časopise Vogue, jako herečka v řadě filmů (jmenujme třeba Čarodějky z Eastwicku, kde byla milenkou Jacka Nicholsona, melodrama Maska, kde jí herecký výkon přinesl ocenění na MFF v Cannes v roce 1985, nebo lyrickou komedii Pod vlivem úplňku, za niž byla oceněna v roce 1987 Oskarem i Zlatým glóbem).

Cher se fotila v prádle ještě v 67!

O pozornost médií neměla Cher nikdy nouzi, a to nejen kvůli svým excentrickým a odvážným kostýmům (fotit v prádle se nechala ještě v 67 letech), ale také pro milostné aféry, jimiž byla pověstná.

Tak např. ve svých 39 letech svedla třiadvacetiletého Toma Cruise a tvrdí, že mezi její milence patřili i Elvis Presley nebo Marlon Brando. Aby zůstala i ve vysokém věku přitažlivá, využila Cher zázraky plastických operací.

Dcera podstoupila zněmu pohlaví

S bývalým manželem Sonnym BonemCher dceru, narodila se v roce 1969. Dostala jméno Chastity a ve třiceti letech se rozhodla stát mužem - podstoupila změnu pohlaví (mezi roky 2008 až 2010) a používá jméno Chaz. Stal se spisovatelem. O této přeměně natočil Chaz Bono dokumentární film Becoming Chaz.

S druhým manželem Greggem Allmanem (1975 až 1979) má Cher syna Elijaha. Ten je hudebníkem.

 

Články o celebritě

Další Zpěváci

zobrazit profil Julián Záhorovský
Julián Záhorovský
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Barbora Piešová
Barbora Piešová
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská