Cher (Cherilyn Sarkisian) | Celebwiki.cz

Cher (Cherilyn Sarkisian)

Datum narození: 20. 5. 1946
Místo narození: Los Angeles, Kalifornia, USA
Výška: 174 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Výstřední zpěvačka a herečka Cher, známá Čarodějka z Eastwicku, se ráda předvádí ještě po šedesátce.

Zpěvačka, textařka, herečka, producentka, filmová producentka, hudebnice, tanečnice a módní návrhářka Cherilyn Sarkisian LaPierre používá jako své umělecké jméno pouze Cher. Je dcerou zpěvačky Georgie Holtové, jejíž předkové pocházeli z Francie, Arménie i z indiánského kmene Čerokézů.

Hudební začátky Cher jsou spojeny s hudebníkem italského původu Sonnym Bonem (byli nejen kolegové, ale do roku 1975 i životní partneři), s nímž vytvořila pěvecké folkrockové duo Sonny a Cher, které se v hitparádách prosadilo v roce 1965 známou písní I Got You Babe. Oblíbená dvojice měla i svůj televizní pořad The Sonny and Cher Comedy Hour, za nějž získala Cher Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy.

Cher se uplatnila také jako modelka v prestižním časopise Vogue, jako herečka v řadě filmů (jmenujme třeba Čarodějky z Eastwicku, kde byla milenkou Jacka Nicholsona, melodrama Maska, kde jí herecký výkon přinesl ocenění na MFF v Cannes v roce 1985, nebo lyrickou komedii Pod vlivem úplňku, kde byla oceněna v roce 1987 Oskarem i Zlatým glóbemu).

O pozornost médií neměla Cher nikdy nouzi, a to nejen kvůli svým excentrickým a odvážným kostýmům (fotit v prádle se nachala ještě v 67 letech!), ale také pro milostné aféry, jimiž je pověstná. Tak např. ve svých 39 letech svedla třiadvacetiletého Toma Cruise a tvrdí, že mezi její milence patřili i Elvis Presley nebo Marlon Brando. Aby zůstala i ve vysokém věku přitažlivá, podstoupila Cher několik plastických operací.

S bývalým manželem Sonnym BonemCher dceru, narodila se v roce 1969. Dostala jméno Chastity a ve třiceti letech se rozhodla stát mužem - podstoupila změnu pohlaví (mezi léty 2008 až 2010) a používá jméno Chaz. O této přeměně natočil Chaz Bono dokumentární film Becoming Chaz.

 

Články o celebritě

Michal David slaví 60. narozeniny: Přišel o peníze i kamarády! Proč? Michal David slaví 60. narozeniny: Přišel o peníze i kamarády! Proč? Za pět dní oslaví šedesátiny, králi diskoték Michalu Davidovi je proto věnován páteční Blesk tv MAGA... číst článek
Přiznání fešáka z Top Gunu Vala Kilmera: Miloval jsem Angelinu! Zachránila mě Přiznání fešáka z Top Gunu Vala Kilmera: Miloval jsem Angelinu! Zachránila mě Ještě předtím, než se herečka Angelina Jolie (44) dala dohromady s lamačem dívčích srdcí Bradem Pitt... číst článek
Tanec, drogy a sex: Unikátní fotky celebrit 70. let! Jak se bavili Jackson a Mercury? Tanec, drogy a sex: Unikátní fotky celebrit 70. let! Jak se bavili Jackson a Mercury? V roce 1977 se v New Yorku otvírá klub jménem Studio 54 a během chvilky se stává díky své atmosféře ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková