Cher Cherilyn Sarkisian | Celebwiki.cz

Cher (Cherilyn Sarkisian)

Datum narození: 20.5.1946
Místo narození: Los Angeles, Kalifornia, USA
Výška: 174 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Výstřední zpěvačka a herečka Cher, známá Čarodějka z Eastwicku, se ráda předvádí ještě po šedesátce.

Zpěvačka, textařka, herečka, producentka, filmová producentka, hudebnice, tanečnice a módní návrhářka Cherilyn Sarkisian LaPierre používá jako své umělecké jméno pouze Cher. Je dcerou zpěvačky Georgie Holtové, jejíž předkové pocházeli z Francie, Arménie i z indiánského kmene Čerokézů.

Hudební začátky Cher jsou spojeny s hudebníkem italského původu Sonnym Bonem (byli nejen kolegové, ale do roku 1975 i životní partneři), s nímž vytvořila pěvecké folkrockové duo Sonny a Cher, které se v hitparádách prosadilo v roce 1965 známou písní I Got You Babe. Oblíbená dvojice měla i svůj televizní pořad The Sonny and Cher Comedy Hour, za nějž získala Cher Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Emmy.

Cher se uplatnila také jako modelka v prestižním časopise Vogue, jako herečka v řadě filmů (jmenujme třeba Čarodějky z Eastwicku, kde byla milenkou Jacka Nicholsona, melodrama Maska, kde jí herecký výkon přinesl ocenění na MFF v Cannes v roce 1985, nebo lyrickou komedii Pod vlivem úplňku, kde byla oceněna v roce 1987 Oskarem i Zlatým glóbemu).

O pozornost médií neměla Cher nikdy nouzi, a to nejen kvůli svým excentrickým a odvážným kostýmům (fotit v prádle se nachala ještě v 67 letech!), ale také pro milostné aféry, jimiž je pověstná. Tak např. ve svých 39 letech svedla třiadvacetiletého Toma Cruise a tvrdí, že mezi její milence patřili i Elvis Presley nebo Marlon Brando. Aby zůstala i ve vysokém věku přitažlivá, podstoupila Cher několik plastických operací.

S bývalým manželem Sonnym BonemCher dceru, narodila se v roce 1969. Dostala jméno Chastity a ve třiceti letech se rozhodla stát mužem - podstoupila změnu pohlaví (mezi léty 2008 až 2010) a používá jméno Chaz. O této přeměně natočil Chaz Bono dokumentární film Becoming Chaz.

 

Články o celebritě

Hnízdečko lásky Marilyn Monroe na prodej! Za kolik? Hnízdečko lásky Marilyn Monroe na prodej! Za kolik? Kdo by chtěl bydlet jako jedna z největších legend stříbrného plátna Marilyn Monroe (†36), má nyní… číst článek
Červená Cher: Za paruku se nestydí! Červená Cher: Za paruku se nestydí! Populární americká talkshow Jimmyho Fallona (44) nabídla divákům netradiční podívanou. Její kompletní… číst článek
Zpěvačka Cher (72) platí za ikonu transsexuálů! Její slova je ale nepotěší! Zpěvačka Cher (72) platí za ikonu transsexuálů! Její slova je ale nepotěší! Legendární zpěvačka Cher (72) se v pondělí objevila v populární talk show Jimmyho Fallona (44), kde… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd