Aneta Langerová

Datum narození: 26. 11. 1986
Místo narození: Říčany u Prahy
Profese: zpěvačka, skladatelka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Aneta Langerová se roku 2004 stala historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. V následujícím roce pak získala titul Česká slavice.

Hudbě se Aneta Langerová věnuje od dětství, od šesti se učila hrát na klavír, od osmi na kytaru a pak začala i zpívat. Ve čtrnácti letech začala působit s kapelou Spolek přátel bigbítu na Sázavě. Bodovala i v různých hudebních soutěžích, vyhrála DO-RE-MI, byla finalistkou Rozjezdů pro hvězdy, ale známou a vyhledávanou zpěvačkou se Aneta Langerová stala až v roce 2004, kdy zvítězila v první soutěži Česko hledá SuperStar.

ANETA LANGEROVÁ A OSM HLAV ŠÍLENSTVÍ

Aneta Langerová pak načala svou hvězdnou kariéru. Nahrála úspěšná hudební alba Spousta andělů, Dotyk nebo Jsem, která figurovala mezi nejprodávanějšími. V roce 2014 vydala album Na Radosti. Založila také vlastní kapelu. Na řadě skladeb se podílela autorsky.

Životními vzory Anety Langerové jsou Alanis Morissette a Édith Piaf, což je na její hudbě znát. Zpěvačka se také stala patronkou projektu Světluška zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. V roce 2014 však kvůli sporům s vedením nadaci opustila.

Aneta Langerová není jen skvělou zpěvačkou, muzikantkou a skladatelkou. V roce 2010 se předvedla v soutěži StarDance, kde po boku tanečníka Michala Kurtiše skončila na druhém místě. V snímku o básnířce Anně Barkové Osm hlav šílenství (2016) si střihla hlavní roli.

O ANETĚ LANGEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Anetu Langerovou přitahují ženy a několik let žila s o patnáct let starší ředitelkou vydavatelství Supraphon Ivou Milerovou. "Jsem zamilovaná a mám velmi šťastný vztah. Jestli je to žena nebo muž je přece jedno. Homosexualita je úplně běžná věc," řekla k tomu v roce 2009 zpěvačka. Rok na to se ale rozešly a Aneta se dala dohromady se stejně starou herečkou Marií Štípkovou

Aneta Langerová chodila pět let s režisérkou Olgou Špátovou, která jí i natočila klip k písni Tragédie u nás na vsi z alba Na Radosti (2014). V lednu 2017 se známá dokumentaristka od zpěvačky odstěhovala.

 

Články o celebritě

Česká hvězda z billboardu na Times Square (38) porodila dceru! Jaké jí dali s přítelkyní jméno? Česká hvězda z billboardu na Times Square (38) porodila dceru! Jaké jí dali s přítelkyní jméno? Umělkyně Vladivojna La Chia (38) se stala maminkou! Narození svého prvorozeného dítka, z něhož se ra... číst článek
První finálový večer SuperStar: Konec kvůli vážné nemoci a návrat po 17 letech! První finálový večer SuperStar: Konec kvůli vážné nemoci a návrat po 17 letech! Pěvecká soutěž SuperStar už je ve finále a o dalším osudu soutěžících teď rozhodují jen a jen diváci... číst článek
Radost, nostalgie i zklamání! Sraz finalistů první SuperStar nevyšel podle plánu Radost, nostalgie i zklamání! Sraz finalistů první SuperStar nevyšel podle plánu Po dlouhých 17 letech se setkali finalisté první řady SuperStar a znovu si spolu zazpívali. Jenže ač... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil  Annabelle (Anna Žitníková)
Annabelle (Anna Žitníková)
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Tena Elefteriadu
Tena Elefteriadu
zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)