Aneta Langerová

Datum narození: 26. 11. 1986
Místo narození: Říčany u Prahy
Profese: zpěvačka, skladatelka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Aneta Langerová se roku 2004 stala historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. V následujícím roce pak získala titul Česká slavice.

Hudbě se Aneta Langerová věnuje od dětství, od šesti se učila hrát na klavír, od osmi na kytaru a pak začala i zpívat. Ve čtrnácti letech začala působit s kapelou Spolek přátel bigbítu na Sázavě. Bodovala i v různých hudebních soutěžích, vyhrála DO-RE-MI, byla finalistkou Rozjezdů pro hvězdy, ale známou a vyhledávanou zpěvačkou se Aneta Langerová stala až v roce 2004, kdy zvítězila v první soutěži Česko hledá SuperStar.

ANETA LANGEROVÁ A OSM HLAV ŠÍLENSTVÍ

Aneta Langerová pak načala svou hvězdnou kariéru. Nahrála úspěšná hudební alba Spousta andělů, Dotyk nebo Jsem, která figurovala mezi nejprodávanějšími. V roce 2014 vydala album Na Radosti. Založila také vlastní kapelu. Na řadě skladeb se podílela autorsky.

Životními vzory Anety Langerové jsou Alanis Morissette a Édith Piaf, což je na její hudbě znát. Zpěvačka se také stala patronkou projektu Světluška zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. V roce 2014 však kvůli sporům s vedením nadaci opustila.

Aneta Langerová není jen skvělou zpěvačkou, muzikantkou a skladatelkou. V roce 2010 se předvedla v soutěži StarDance, kde po boku tanečníka Michala Kurtiše skončila na druhém místě. V snímku o básnířce Anně Barkové Osm hlav šílenství (2016) si střihla hlavní roli.

O ANETĚ LANGEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Anetu Langerovou přitahují ženy a několik let žila s o patnáct let starší ředitelkou vydavatelství Supraphon Ivou Milerovou. "Jsem zamilovaná a mám velmi šťastný vztah. Jestli je to žena nebo muž je přece jedno. Homosexualita je úplně běžná věc," řekla k tomu v roce 2009 zpěvačka. Rok na to se ale rozešly a Aneta se dala dohromady se stejně starou herečkou Marií Štípkovou

Aneta Langerová chodila pět let s režisérkou Olgou Špátovou, která jí i natočila klip k písni Tragédie u nás na vsi z alba Na Radosti (2014). V lednu 2017 se známá dokumentaristka od zpěvačky odstěhovala.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Aneta Langerová (34) je těhotná? S bříškem mluvila o lásce! Zpěvačka Aneta Langerová (34) je těhotná? S bříškem mluvila o lásce! Doba covidová přeje miminkům, ale bohužel i kilům navíc. O co se jedná v případě historicky první Su... číst článek
První SuperStar Aneta Langerová: Přiznala své neřesti! Na čem je závislá? První SuperStar Aneta Langerová: Přiznala své neřesti! Na čem je závislá? Práskla na sebe to, co lidé většinou tají. Bývalá hvězda StarDance a historický první česká SuperSta... číst článek
Adam Vojtěch o účasti v Superstar: Jak na tuto zkušenost vzpomíná? Adam Vojtěch o účasti v Superstar: Jak na tuto zkušenost vzpomíná? Leckdo by si pomyslel, že na účast v pěvecké soutěži Superstar by bývalý ministr zdravotnictví Adam ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík