Julia Roberts

Datum narození: 28. 10. 1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka, modelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Julii Roberts, herečku s neodolatelným úsměvem, nejvíce proslavila Pretty Woman, za niž získala Zlatý glóbus. Oscara dostala za Erin Brockovich.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a Oscara z roku 2001 za hlavní roli v životopisném dramatu Erin Brockovich. Zařadila se mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první hollywoodskou star, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film - samozřejmě v dolarech).

Roberts debutovala v erotickém snímku

Herečkou Julia Roberts chtěla být odmala. Navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse.

Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka, Sněhurka, Tajemství jejich očí, Hra peněz nebo Ben Is Back. Na Oscara byla Julia Roberts nominována za své výkony ve snímcích Ocelové magnólie, Pretty Women a Blízko od sebe.

Manželský pár Julia Roberts utvořila s Georgem Clooneym v tragikomedii Vstupenka do ráje (Ticket to Paradise) z roku 2022.

Julia Roberts má tři děti

V životě měla Julia Roberts několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameraman Daniel Moder. Mají spolu tři děti.

 

Články o celebritě

Julia Roberts jako školačka, Leonardo DiCaprio v pubertě: Jak vypadaly celebrity, než se staly slavnými? Julia Roberts jako školačka, Leonardo DiCaprio v pubertě: Jak vypadaly celebrity, než se staly slavnými? Dnes zná jejich jméno i tvář snad každý na světě, ale byly doby, kdy patřili mezi obyčejné smrtelník... číst článek
Tajemství Julie Robertsové (56): Proč nikdy netočila nahá?! Tajemství Julie Robertsové (56): Proč nikdy netočila nahá?! U herečky se automaticky předpokládá, že nebude upejpavá, a když si to scénář žádá, ochotně se ve fi... číst článek
Legendární filmy »Popelka« a Pretty Woman: Co mají společného?! Legendární filmy »Popelka« a Pretty Woman: Co mají společného?! Známe je téměř z paměti, ujít si je přesto nenecháme. Nejznámější česká pohádka Tři oříšky pro Popel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Kirk Douglas
Kirk Douglas
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Jan Plouhar
Jan Plouhar