Julia Roberts

Datum narození: 28. 10. 1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka, modelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Julii Roberts, herečku s neodolatelným úsměvem, nejvíce proslavila Pretty Woman, za niž získala Zlatý glóbus. Oscara dostala za Erin Brockovich.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a Oscara z roku 2001 za hlavní roli v životopisném dramatu Erin Brockovich. Zařadila se mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první hollywoodskou star, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film - samozřejmě v dolarech).

Roberts debutovala v erotickém snímku

Herečkou Julia Roberts chtěla být odmala. Navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse.

Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka, Sněhurka, Tajemství jejich očí, Hra peněz nebo Ben Is Back. Na Oscara byla Julia Roberts nominována za své výkony ve snímcích Ocelové magnólie, Pretty Women a Blízko od sebe.

Julia Roberts má tři děti

V životě měla Julia Roberts několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameraman Daniel Moder. Mají spolu tři děti.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop