Julia Roberts | Celebwiki.cz

Julia Roberts

Datum narození: 28. 10. 1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pretty Woman Julia Roberts je nejen krásná, ale také úspěšná herečka. Ba jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe placených.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a jednoho Oskara (Erin Brockovich). Patří mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první herečkou, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film, samozřejmě v dolarech).

Julia Roberts chtěla být herečkou odmala, navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse. Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka nebo Sněhurka, kde si Julia Roberts zahrála zlou královnu.

Julia Roberts je vdaná a má tři děti. V životě měla několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameramana Daniel Moder. Mají spolu dvojčata Hazel Patricii a Finna Waltera (narozeni 2004) a Henryho Daniela (narozen 2007).

 

Články o celebritě

Konec tajností! Herečka Robertsová odhalila těhotenské bříško Konec tajností! Herečka Robertsová odhalila těhotenské bříško Už v černu se spekulovalo o tom, že neteř legendární Pretty Woman Emma Robertsová (29) čeká svého pr... číst článek
Dnes je den leváků! Podívejte se na ty neslavnější z nich! Nechybí ani prezident...  Dnes je den leváků! Podívejte se na ty neslavnější z nich! Nechybí ani prezident... Na 13. srpna připadá Mezinárodní den leváků, kteří tvoří až desetinu světové populace. Slavit tak ve... číst článek
Kdo měl sex s duchem a kdo sbírá dinosauří lebky? Tato šílená fakta jste o celebritách určitě nevěděli Kdo měl sex s duchem a kdo sbírá dinosauří lebky? Tato šílená fakta jste o celebritách určitě nevěděli Říkáte si, že jsou celebrity ze stejného masa a kostí jako my, obyčejní smrtelníci? Máte rozhodně pr... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Lucie Černíková
Lucie Černíková
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka