Julia Roberts | Celebwiki.cz

Julia Roberts

Datum narození: 28.10.1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pretty Woman Julia Roberts je nejen krásná, ale také úspěšná herečka. Ba jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe placených.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a jednoho Oskara (Erin Brockovich). Patří mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první herečkou, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film, samozřejmě v dolarech).

Julia Roberts chtěla být herečkou odmala, navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse. Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka nebo Sněhurka, kde si Julia Roberts zahrála zlou královnu.

Julia Roberts je vdaná a má tři děti. V životě měla několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameramana Daniel Moder. Mají spolu dvojčata Hazel Patricii a Finna Waltera (narozeni 2004) a Henryho Daniela (narozen 2007).

 

Články o celebritě

Takhle si žije Pretty Woman Julia Roberts: Dům snů za 191 milionů! Takhle si žije Pretty Woman Julia Roberts: Dům snů za 191 milionů! Oscarem za roli ve filmu Pretty Woman (1990) nakopla svoji filmovou kariéru. Během ní si vydělala… číst článek
Gott si »koupil« Pretty Woman! Proč přezpíval hit z novodobé Popelky? Gott si »koupil« Pretty Woman! Proč přezpíval hit z novodobé Popelky? Ani letos o Vánocích nebude v televizi chybět romantická komedie Pretty Woman. A také s ní je jednou… číst článek
Zamilované Vánoce s Pretty Woman i Hříšným tancem! Kdy letos uvidíme nejromantičtější filmy? Zamilované Vánoce s Pretty Woman i Hříšným tancem! Kdy letos uvidíme nejromantičtější filmy? Všichni potřebujeme věřit na šťastné konce. Děti je najdou v pohádkách, my dospělí se zase můžeme… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová