Julia Roberts | Celebwiki.cz

Julia Roberts

Datum narození: 28.10.1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pretty Woman Julia Roberts je nejen krásná, ale také úspěšná herečka. Ba jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe placených.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a jednoho Oskara (Erin Brockovich). Patří mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první herečkou, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film, samozřejmě v dolarech).

Julia Roberts chtěla být herečkou odmala, navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse. Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka nebo Sněhurka, kde si Julia Roberts zahrála zlou královnu.

Julia Roberts je vdaná a má tři děti. V životě měla několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameramana Daniel Moder. Mají spolu dvojčata Hazel Patricii a Finna Waltera (narozeni 2004) a Henryho Daniela (narozen 2007).

 

Články o celebritě

10 ikonických filmových hrdinů a hrdinek, které hrál málem někdo jiný 10 ikonických filmových hrdinů a hrdinek, které hrál málem někdo jiný Jsou filmy, které můžete vidět mockrát, a přesto se vám nikdy neomrzí. Herci ztvárňující… číst článek
Andělská krása na Critic's Choice Awards: Podívejte se, komu to nejvíc slušelo Andělská krása na Critic's Choice Awards: Podívejte se, komu to nejvíc slušelo Předávání různých cen za nejlepší herecké výkony loňského roku je v Hollywoodu v plném proudu. Po… číst článek
To zase bude Rytmus šílet! Jeho Jasmina schytala řadu urážek a výsměch To zase bude Rytmus šílet! Jeho Jasmina schytala řadu urážek a výsměch Jasmina Alagič (29) se díky randění s Rytmusem, tedy Patrikem Vrbovským (41) proslavila nejen po… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Lilian Malkina
Lilian Malkina
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan