Kevin Spacey | Celebwiki.cz

Kevin Spacey

Datum narození: 26.7.1959
Místo narození: South Orange, New Jersey, USA
Profese: herec, režisér, scénárista, producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Oscarový herec Kevin Spacey, režisér, scenárista a producent, přiznal, že je gay. V 58 letech ho k tomu donutily děsivé výpovědi o sexuálním obtěžování, harašení a znásilnění nejen mužů, ale i mladistvého.

Film Obvyklí podezřelí byl oceněný nejen Oscarem za nejlepší scénář, ale zlatá soška poputovala také Kevinovi Spaceymu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Následovaly výborné role v úspěšných filmech Sedm (1995), Čas zabíjet (1996), L.A.- Utajované skutečnosti (1997) nebo Vyjednávač (1998).

KEVIN SPACEY - ROZHOVOR NEJEN O JEHO AROGANCI

Roku 1999 se Kevin Spacey dočkal další zlaté sošky – tentokrát v kategorii nejlepší herec v hlavní roli, a to v oskarovém trháku Americká krása. Jeho kariéra mu přinesla nominace na Ceny Emmy a Zlatý glóbus. Je obsazován i do televizní tvorby; zahrál si v seriálu Dům z karet.

Kevin Spacey se narodil v South Orange, New Jersey, USA. Vyrůstal v Kalifornii. Kariéru začal jako divadelní herec v 80. letech 20. století, poté býval obsazován ve vedlejších rolích ve filmech. Zlom přišel v roce 1995, kdy se stal celosvětově známým díky vedlejší roli ve filmu Obvyklí podezřelí.

Pochází ze tří sourozenců. Jeho rodiče, armádní technik Thomas Fowler a sekretářka Kathleen Fowler, měli ještě syna Randella a dceru Julii Ann. Když Kevin Spacey vzpomínal na své dětství, přiznal, že byl značně zlomyslné dítě. Sám sebe charakterizoval jako „malé zlo“. Své sestře např. zapálil domeček na stromě. Krátce nato jej rodiče poslali na vojenskou akademii.

K hraní se dostal na střední škole v San Fernando Valley. Vždy ho fascinovali komici, jako je třeba Robin Williams. Po skončení střední školy se přesunul do Los Angeles. Zde se zapsal do dramatického programu Juilliard. Pro Kevina Spaceyho to bylo velmi důležité období, kdy nabral sebedůvěru a nepostradatelné herecké zkušenosti. A cesta do Hollywoodu byla otevřená.

O KEVINOVI SPACEYM ČTĚTE ZDE>>

Ve svých 58 letech, v říjnu 2017, oscarový herec, scénárista a producent Kevin Spacey přiznal, že je gay. Donutila ho k tomu aféra kolem jeho sexuálního obtěžování několika mužů, a to dokonce i patnáctiletého chlapce. Kvůli tomu dostal padáka ze seriálu Dům z karet i z již natočeného velkofilmu Všechny prachy.

 

Články o celebritě

Měl bych být sochařem, říká Igor Bareš! Která jeho vlastnost mu v herectví zatápí? Měl bych být sochařem, říká Igor Bareš! Která jeho vlastnost mu v herectví zatápí? Jako malý chtěl být lesníkem, nakonec zvítězila láska k divadlu. Ale jak sám herec Igor Bareš (53)… číst článek
Hněv po posledním dílu Hry o trůny: Petice za přetočení seriálu už má 1 000 000 podpisů! Hněv po posledním dílu Hry o trůny: Petice za přetočení seriálu už má 1 000 000 podpisů! Veleúspěšný seriál HBO Hra o trůny odvysílal poslední díl. A zatímco po sedm předchozích řad fanoušci… číst článek
Specialistka na rozchodové dohody celebrit: Agáto a Jakube, tady je řešení! Specialistka na rozchodové dohody celebrit: Agáto a Jakube, tady je řešení! Když je váš partner na zabití, ale hledání nájemného pistolníka se vám zdá přece jen příliš radikálním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten