Kevin Spacey | Celebwiki.cz

Kevin Spacey

Datum narození: 26. 7. 1959
Místo narození: South Orange, New Jersey, USA
Profese: herec, režisér, scénárista, producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Oscarový herec Kevin Spacey, režisér, scenárista a producent, přiznal, že je gay. V 58 letech ho k tomu donutily děsivé výpovědi o sexuálním obtěžování, harašení a znásilnění nejen mužů, ale i mladistvého.

Film Obvyklí podezřelí byl oceněný nejen Oscarem za nejlepší scénář, ale zlatá soška poputovala také Kevinovi Spaceymu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Následovaly výborné role v úspěšných filmech Sedm (1995), Čas zabíjet (1996), L.A.- Utajované skutečnosti (1997) nebo Vyjednávač (1998).

KEVIN SPACEY - ROZHOVOR NEJEN O JEHO AROGANCI

Roku 1999 se Kevin Spacey dočkal další zlaté sošky – tentokrát v kategorii nejlepší herec v hlavní roli, a to v oskarovém trháku Americká krása. Jeho kariéra mu přinesla nominace na Ceny Emmy a Zlatý glóbus. Je obsazován i do televizní tvorby; zahrál si v seriálu Dům z karet.

Kevin Spacey se narodil v South Orange, New Jersey, USA. Vyrůstal v Kalifornii. Kariéru začal jako divadelní herec v 80. letech 20. století, poté býval obsazován ve vedlejších rolích ve filmech. Zlom přišel v roce 1995, kdy se stal celosvětově známým díky vedlejší roli ve filmu Obvyklí podezřelí.

Pochází ze tří sourozenců. Jeho rodiče, armádní technik Thomas Fowler a sekretářka Kathleen Fowler, měli ještě syna Randella a dceru Julii Ann. Když Kevin Spacey vzpomínal na své dětství, přiznal, že byl značně zlomyslné dítě. Sám sebe charakterizoval jako „malé zlo“. Své sestře např. zapálil domeček na stromě. Krátce nato jej rodiče poslali na vojenskou akademii.

K hraní se dostal na střední škole v San Fernando Valley. Vždy ho fascinovali komici, jako je třeba Robin Williams. Po skončení střední školy se přesunul do Los Angeles. Zde se zapsal do dramatického programu Juilliard. Pro Kevina Spaceyho to bylo velmi důležité období, kdy nabral sebedůvěru a nepostradatelné herecké zkušenosti. A cesta do Hollywoodu byla otevřená.

O KEVINOVI SPACEYM ČTĚTE ZDE>>

Ve svých 58 letech, v říjnu 2017, oscarový herec, scénárista a producent Kevin Spacey přiznal, že je gay. Donutila ho k tomu aféra kolem jeho sexuálního obtěžování několika mužů, a to dokonce i patnáctiletého chlapce. Kvůli tomu dostal padáka ze seriálu Dům z karet i z již natočeného velkofilmu Všechny prachy.

 

Články o celebritě

Karel Gott (†80) zemřel: Proč lidé mačkají pod články o jeho smrti písmeno F? Karel Gott (†80) zemřel: Proč lidé mačkají pod články o jeho smrti písmeno F? Ikona české hudby Karel Gott (†80) je po smrti a sociální sítě jsou zahlcené články o jeho smrti. Po... číst článek
Úleva pro »predátora« Spaceyho? Klíčový svědek proti němu náhle zemřel! Úleva pro »predátora« Spaceyho? Klíčový svědek proti němu náhle zemřel! Americký herec Kevin Spacey (60) čelí již delší dobu obviněním z toho, že je sexuálním predátorem. T... číst článek
"Skandalista" Kevin Spacey v Praze: Kde můžete hvězdu Americké krásy potkat? "Skandalista" Kevin Spacey v Praze: Kde můžete hvězdu Americké krásy potkat? Herec Kevin Spacey (60), který kvůli několika obviněním ze sexuálních útoků přišel o hlavní roli v s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová