Kryštof Rímský | Celebwiki.cz
Kryštof Rímský

Kryštof Rímský

Datum narození: 13. 8. 1975
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Kryštof Rímský se televizním divákům přestavil v seriálech Rodinná pouta TV Prima a Ulice TV Nova. Kryštof je synem herce, žádaného dabéra Pavla Rímského.

Kryštof Rímský pochází z „komediantské“ rodiny. Jeho děda Pavel Rímský byl divadelní režisér. Otec Pavel Rímský je herec a dabér, který má kromě Kryštofa ještě syna Prokopa, jenž se též potatil. Bratr Pavla Rímského Petr je pro změnu písničkář a kytarista. Jeho syn Štěpán hraje na fagot a kontrafagot. To je ale rodina...

KDE MÁ KRYŠTOF RÍMSKÝ PIERCING?

V novácké Ulici si Kryštof Rímský zahrál Máru, přítele Moniky, mladší dcery manželů Farských v podání známých herců Ilony Svobodové a Ondřeje Pavelky. Zde se uplatnil i talent jeho otce Pavla Rímského, který mistrně ztvárnil roli úchyla Kukačky. Kryštof Rímský se objevil i v dalších seriálech. Jsou to například Rodinná pouta, která se posléze přejmenovala na Velmi křehké vztahy, Letiště, Kriminálka Anděl (v hlavní roli s Martinem Stropnickým), Expozitura, Nevinné lži a V.I.P. vraždy. Ani jeho filmografie není marná. Vidět jste ho mohli ve snímcích, jako jsou Zelenkovy Příběhy obyčejného šílenství (v hvězdném obsazení: Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Nina Divíšková, Karel Heřmánek, Jiří Bartoška a Zuzana Bydžovská), Modrý tygr, Polski film a Čtyři slunce. V tomto filmu v režii Bohdana Slámy hráli Jaroslav Plesl, Karel Roden, Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Igor Chmela, Jiří Mádl, Jana Plodková, Klára Pollertová-Trojanová.

Rímský, tedy Kryštof, absolvoval katedru alternativního herectví pražské DAMU. Účinkoval na Letních shakespearovských slavnostech: hrál v Hamletovi a v Romeovi a Julii. Stálé angažmá dostal v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde ztvárnil hlavní roli v Molièrerově Misantropovi. Ačkoliv je Pražák, stojí mu za to dojíždět. "Parádní divadýlko a občas hostujeme také v Praze," řekl médiím bývalý bouřlivák. Jeho osobní život je už ale jiný, mnohem klidnější. Se svou manželkou to má prý ve vztahu velmi jednoduché. Ačkoliv kariéra herce svádí ke kočovnému životu, je podle svých slov šťastně ženatý. Na nic jiného než život se svou partnerkou ani nepomýšlí. S ní má dva kluky. "Vychovávám dva ragbisty, je to rodinný sport," vysvětlil, proč se jeho děti honí za šišatou merunou.

 

Další Herci

zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Jana Holcová
Jana Holcová
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek