Kryštof Rímský

Kryštof Rímský

Datum narození: 13. 8. 1975
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kryštof Rímský, syn herce a žádaného dabéra Pavla Rímského, zazářil v seriálech Rodinná pouta a Ulice.

Absolvoval katedru alternativního herectví pražské DAMU. Kryštof Rímský účinkoval na Letních shakespearovských slavnostech: hrál v Hamletovi a v Romeovi a Julii. Stálé angažmá dostal v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde ztvárnil hlavní roli v Molièrerově Misantropovi

KDE MÁ KRYŠTOF RÍMSKÝ PIERCING?

Kryštof Rímský ve Specialistech

V novácké Ulici si Kryštof Rímský zahrál Máru, přítele Moniky, mladší dcery manželů Farských v podání známých herců Ilony Svobodové a Ondřeje Pavelky. Zde se uplatnil i talent jeho otce Pavla Rímského, který mistrně ztvárnil roli úchyla Kukačky.

Kryštof Rímský se objevil i v dalších seriálech. Jsou to např. Rodinná pouta, která se posléze přejmenovala na Velmi křehké vztahy, Letiště, Kriminálka Anděl (v hlavní roli s Martinem Stropnickým), Expozitura, Nevinné lži, V.I.P. vraždy nebo Specialisté.

Rímský je z komediantské rodiny

Ani jeho filmografie není marná. Kryštof Rímský se předvedl ve snímcích, jako jsou Příběhy obyčejného šílenství, Modrý tygr, Polski film, Čtyři slunce, Nabervené ptáče či Chyby. 

O KRYŠTOFOVI RÍMSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Kryštof Rímský pochází z „komediantské“ rodiny. Jeho děda Pavel Rímský byl divadelní režisér. Otec Pavel Rímský je herec a dabér, který má kromě Kryštofa ještě syna Prokopa, jenž se též potatil. Bratr Pavla Rímského Petr je pro změnu písničkář a kytarista. Jeho syn Štěpán hraje na fagot a kontrafagot.

S manželkou má Kryštof Rímský syny Tobiáše a Johana.

 

Další Herci

zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková