Ilona Svobodová

Datum narození: 20. 6. 1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice Ilona Svobodová (62) mohla být první dámou? Balil ji prezident Zeman! Hvězda Ulice Ilona Svobodová (62) mohla být první dámou? Balil ji prezident Zeman! Ještě coby mladinká sekretářka okouzlila Ilona Svobodová (62) prezidenta Miloše Zemana (78). Tehdy a... číst článek
Seriálová hvězda Ilona Svobodová: Chtěl mě sbalit Zeman! Seriálová hvězda Ilona Svobodová: Chtěl mě sbalit Zeman! Slovo mohlo dát slovo a dneska by se titulem první dámy chlubila herečka a dabérka Ilona Svobodová (... číst článek
Noční doprovod Vondráčkové dabér Bubník: Dluhy, exekuce, rozvody i výměna manželek! Noční doprovod Vondráčkové dabér Bubník: Dluhy, exekuce, rozvody i výměna manželek! Kdo je muž, který doprovázel v pátek večer Lucii Vondráčkovou (42) z restaurace? Známý dabér Gustav ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Marsell Bendig
Marsell Bendig
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník