Ilona Svobodová | Celebwiki.cz

Ilona Svobodová

Datum narození: 20.6.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Odešla zpěvačka Věra Bílá (†64): Pravděpodobná příčina smrti Odešla zpěvačka Věra Bílá (†64): Pravděpodobná příčina smrti Zdravotní stav Věry Bílé (†64) se včera prudce zhoršil. Ve vážném stavu ji z ubytovny v Rokycanech… číst článek
Zdravotní problémy Svobodové: Ohrozí to natáčení Ulice? Zdravotní problémy Svobodové: Ohrozí to natáčení Ulice? Osud se s oblíbenou herečkou z nekonečného seriálu Ulice Ilonou Svobodovou (58) nemazlí. Před čtyřmi… číst článek
Nova slaví 25! Jak vypadaly její hvězdy v tomtéž věku? Svoboda naháněla Gotta, Vítová korunku Nova slaví 25! Jak vypadaly její hvězdy v tomtéž věku? Svoboda naháněla Gotta, Vítová korunku Přesně 25 let uplynulo od prvního vysílání TV Nova. A její hvězdy zavzpomínaly, co dělaly, když bylo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Červinek
Tomáš Červinek
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Jeanette Rosenbergová
Jeanette Rosenbergová