Ilona Svobodová | Celebwiki.cz

Ilona Svobodová

Datum narození: 20.6.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Ilona Svobodová (59): NAŠLA DOMA SYNA V BEZVĚDOMÍ! 18 let boje s nemocí Ilona Svobodová (59): NAŠLA DOMA SYNA V BEZVĚDOMÍ! 18 let boje s nemocí Když jí před pěti lety zemřel manžel Petr Skoumal (†76), všichni si mysleli, že větší bolest nezažila.… číst článek
Kniha o 1989: Kodetová poslala proletáře do pr**le, Bubílková měla být mluvčí prezidenta! Kniha o 1989: Kodetová poslala proletáře do pr**le, Bubílková měla být mluvčí prezidenta! Křest nové knihy o událostech 17. listopadu, tentokrát z pohledu známých osobností té doby, přilákal… číst článek
ŠOK! Svobodová o konci v Ulici po 15 letech ŠOK! Svobodová o konci v Ulici po 15 letech Devětapadesátiletá herečka ztvárňuje Jitku Farskou v nekonečném seriálu Ulicie už patnáct let. Prý… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Pavel Nový
Pavel Nový
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis