Ilona Svobodová

Datum narození: 20. 6. 1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Skromný pohřeb Vodňanského (†79), kterého zabil covid: Skleslý Hřebejk i unavený Kačer! Skromný pohřeb Vodňanského (†79), kterého zabil covid: Skleslý Hřebejk i unavený Kačer! Známý písničkář, textař, zpěvák i herec Jan Vodňanský (†79) podlehl 10. března 2021 koronaviru. Posl... číst článek
Král dětských srdcí Jan Vodňanský (†79): SMRT PŘED OČKOVÁNÍM! Král dětských srdcí Jan Vodňanský (†79): SMRT PŘED OČKOVÁNÍM! V červnu by oslavil 80 let. A nic nenasvědčovalo tomu, že by se toho známý písničkář Jan Vodňanský (... číst článek
Zdrcující reakce na náhlou smrt Vodňanského (†79): Oplakává ho Boura i slavná žena Petra Skoumala (†76)! Zdrcující reakce na náhlou smrt Vodňanského (†79): Oplakává ho Boura i slavná žena Petra Skoumala (†76)! Smutné ráno pro českou kulturní scénu! Zesnul známý spisovatel, básník, zpěvák, písničkář a humorist... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová