Ilona Svobodová | Celebwiki.cz

Ilona Svobodová

Datum narození: 20.6.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Ilona Svobodová se televizním divákům, zejména milovníkům seriálů, vryla do paměti jako představitelka Jitky Farské v oblíbené Ulici TV Nova.

K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).

ILONA SVOBODOVÁ PŘIZNALA NOVÉHO PŘÍTELE

Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.

Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.

Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

O ILONĚ SVOBODOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.

 

Články o celebritě

Návrat hvězdy Ulice: Seriál je jistota, odchází se špatně Návrat hvězdy Ulice: Seriál je jistota, odchází se špatně Jedenáct let jsme Annu Fixovou (35) vídali jako blonďatou Moniku Farskou v nekonečném seriálu Ulice.… číst článek
Hvězda Ulice Ilona Svobodová: Našla doma syna v bezvědomí! Hvězda Ulice Ilona Svobodová: Našla doma syna v bezvědomí! Když jí před pěti lety zemřel manžel Petr Skoumal (†76), všichni si mysleli, že větší bolest nezažila.… číst článek
Ilona Svobodová (59): NAŠLA DOMA SYNA V BEZVĚDOMÍ! 18 let boje s nemocí Ilona Svobodová (59): NAŠLA DOMA SYNA V BEZVĚDOMÍ! 18 let boje s nemocí Když jí před pěti lety zemřel manžel Petr Skoumal (†76), všichni si mysleli, že větší bolest nezažila.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Petr Vacek
Petr Vacek
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Aťka Janoušková
Aťka Janoušková
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac