Jitka Čvančarová | Celebwiki.cz

Jitka Čvančarová

Datum narození: 23. 3. 1978
Místo narození: Mělník
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Čvančarová sklízí úspěchy jak v České republice, tak i v zahraničí. Jejím manželem se stal tanečník Petr Čadek.

V Mělníku vystudovala Jitka Čvančarová střední stavební školu, posléze pokračovala na brněnskou JAMU obor muzikálové herectví, kde v roce 2000 absolvovala. Účinkovala zde mj. v inscenacích Svět kolem Susan, Pomáda, Malý krámek hrůz nebo Muž z kraje la Mancha.

JITKA ČVANČAROVÁ SE PŘEDVEDLA V PRÁDLE

V roce 2000 byla Jitka Čvančarová nominovaná v kategorii Opereta (za ztvárnění Sandry v muzikálu Svět plný andělů) na prestižní Cenu Thálie. Ve stejném roce se stala členkou Městského divadla Brno. Její první rolí tam byla Líza Doolittlová v muzikálu My fair lady.

Na cenu Thálie byla Jitka Čvančarová nominovaná i za muzikál Nana v roce 2005. V kategorii činohra získala nominovaci za postavu Evy v inscenaci Gazdina roba. Do roku 2008 byla stálou členkou Městského divadla v Brně, od té doby je na volné noze a hostuje v několika divadlech v Praze a Brně.

Kromě divadla jsme Jitku Čvančarovou mohli vidět i na televizních obrazovkách např. v Četnických humoreskách, v pohádkách Kočičí princezna a O princezně se zlatým lukem. Půvabná a okouzlující boubelka je vyhledávanou seriálovou tváří, zahrála si v Dokonalém světě nebo v Ordinaci v růžové zahradě.

Od března roku 2004 Jitka Čvančarová moderovala Autosalon na TV Prima. Mohli jsme ji spatřit též v několika filmech. Mj. ve snímcích Bestiář, Svatba na bitevním poli nebo Kdopak by se vlka bál?, ve kterém si zahrála roli maminky.

Za ztvárnění drsné role bláznivé vesnické nymfomanky v drsném dramatu Václava Marhoula byla Jitka Čvančarová roku 2020 nominovéna na Českého lva.

Jitka Čvančarová podporuje sdružení DebRA ČR, které poskytuje pomoc lidem s epidermolysis bullou congenita (vzácné genetické onemocnění kůže) a jejich rodinám. V roce 2010 se zúčastnila taneční soutěže Stardance IV…když hvězdy tančí na ČT, kde skončila na pátém místě.

O JITCE ČVANČAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dlouhá léta byl přítelem herečky Jitky Čvančarové její kolega Martin Hofmann, kterého můžete znát např. ze seriálu Ulice. S tím se rozešla v roce 2009.

V září 2011 se provdala za tanečníka Petra Čadka, jenž proslul díky pořadu ČT Stardance II.…když hvězdy tančí, kde s ním vytvořila pár herečka Tatiana Vilhelmová. V lednu 2012 Jitka Čvančarová dorodila dceru Elenu Emílii. V roce 2017 herečka otěhotněla znovu. V červenci 2018 se páru narodil syn Theodor Christian.

 

Články o celebritě

Martin Hofmann je mužem mnoha tváří: Role střídá jako ponožky! Martin Hofmann je mužem mnoha tváří: Role střídá jako ponožky! Jednou je za štamgasta Luďana z Mostu!, který rozdává rány na potkání. Teď je zase Martin Hofmann (4... číst článek
Módní kritička Blesku Ina T.: Čaputové a Čvančarové nakládají za tělo, bodyshaming jako zbraň hvězdičky Slovákové Módní kritička Blesku Ina T.: Čaputové a Čvančarové nakládají za tělo, bodyshaming jako zbraň hvězdičky Slovákové Posuzování a kritizování tělesných proporcí je v české společnosti překvapivě častá, řekla bych až z... číst článek
Adámek se smrtelnou svalovou atrofií má na kontě první milion! Oliverkovi pomáhají veselá trička Adámek se smrtelnou svalovou atrofií má na kontě první milion! Oliverkovi pomáhají veselá trička Hru s časem svádějí rodiče malého Adámka, který trpí obávanou chorobou SMA (spinální svalová atrofie... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil František Derfler
František Derfler