Josef Laufer | Celebwiki.cz

Josef Laufer

Datum narození: 11. 8. 1939
Přezdívka: Vostrý
Místo narození: La Rochelle, Francie
Profese: herec, zpěvák, scenárista, režisér, tlumočník, moderátor, textař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Josef Laufer, který figuruje na seznamu spolupracovníků StB jako důvěrník pod krycím jménem Vostrý, proslul mimo jiné tím, že ani v bazénu neodkládal svůj neodmyslitelný doutník.

Známý zpěvák a herec Josef Laufer měl dobrodružství a světoběžnictví nejen v krvi, ale přímo v genech. Syn lékaře Maxima Laufra a zdravotnice Edelmiry Perez de Montañez se narodil ve Francii těsně před vypuknutím 2. světové války, kam se jeho otec přesunul poté, co se angažoval ve španělské občanské válce.

Až do roku 1947 žila rodina v Anglii, takže do své domoviny se Josef Laufer poprvé podíval až v osmi letech (nikdo z rodiny už ale v Československu nežil, on měl po tatínkoví židovské předky, všechny mu vyvraždili nacisti). Když Josef Laufer dospěl, hodně cestoval a rád předváděl kaskadérské kousky.

S divadlem Josef Laufer začínal na vojně na Slovensku, kde založil ochotnický soubor. Po základní službě studoval DAMU a hostoval v pražském divadle ABC. Později působil v Semaforu. Vystupoval jako zpěvák se skupinou Golem.

Natáčel doma i v zahraničí (kde ostatně působil i jako televizní režisér). Hrál v muzikálech Pokrevní bratři, Hamlet, Galileo, Jekyll a Hyde. Z českých filmů, v nichž se Josef Laufer objevil, jsou nejznámější komedie Zdeňka Trošky Kameňák 1-5, dále seriál Cirkus Humberto či film Zuřivý reportér.

Několik měsíců také pobýval na Kubě jako tlumočník španělštiny, kterou se naučil od matky. V roce 1968 emigroval jeho mladší bratr Allan. Josef Laufer zůstal a oženil se s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou (narodila se jim dcera Ester).

Do širšího povědomí se zapsal tím, že v roce 1976 nazpíval oslavnou píseň na agenta StB Pavla Minaříka, který plánoval vyhodit do povětří Radio Svobodná Evropa v Mnichově. Zpíval v ní o Minaříkovi jako "o statečném chlapíkovi" a "našem kapitánovi", který "přidal blankytu do křídel míru, do pupku hadího hrábl a sedm let vypájel prolhanou žluč..." Josef Laufer také figuruje na seznamu spolupracovníků StB jako důvěrník pod krycím jménem Vostrý.

 

Články o celebritě

Potupná degradace problémové Meghan! Co jí královská rodina v tichosti odebrala? Potupná degradace problémové Meghan! Co jí královská rodina v tichosti odebrala? Když si britská monarchie nemůže do prostořeké Meghan Markleové (39) rýpnout veřejně a nahlas, udělá... číst článek
Rozjeté natáčení Jiřího Krampola: Srdce v krku a zamotaná hlava! Kvůli Fittipaldimu Rozjeté natáčení Jiřího Krampola: Srdce v krku a zamotaná hlava! Kvůli Fittipaldimu Natáčení filmu Stáří není pro sraby mu přineslo nečekaný zážitek. Jiří Krampol (82) se na place seše... číst článek
Josef Laufer a jeho boj o život: PROČ HO NECHTĚLI USPAT?! Josef Laufer a jeho boj o život: PROČ HO NECHTĚLI USPAT?! Otevřít Josefu Lauferovi (80) v celkové anestezii hrudník prý lékaři neměli vůbec v úmyslu. Alespoň ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý