Veronika Žilková | Celebwiki.cz

Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Luxus Žilkové: Tak si žije paní velvyslancová Luxus Žilkové: Tak si žije paní velvyslancová Láska je mocná čarodějka, která i hory přenáší. To platí i ve vztahu Veroniky Žilkové a Martina Stropnického.… číst článek
Jak si Žilková žije v Izraeli? Tři ložnice a palmy v zahradě! Jak si Žilková žije v Izraeli? Tři ložnice a palmy v zahradě! Rezidence českého velvyslanectví v Izraeli slouží nejen ke státním návštěvám, ale i jako byt velvyslance… číst článek
Babiš musel nechat Moniku doma: „Manželky vyřadili.“ Přivezl Zemanův pozdrav do Izraele Babiš musel nechat Moniku doma: „Manželky vyřadili.“ Přivezl Zemanův pozdrav do Izraele Paní Monika chtěla jet s ním, ale nevyšlo to. Premiér Andrej Babiš (ANO) při dotazu Blesk Zpráv v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon