Veronika Žilková | Celebwiki.cz

Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Zkažené Vánoce Nadi Urbánkové (80): SMRT A... NEUVIDÍ DCERU! Zkažené Vánoce Nadi Urbánkové (80): SMRT A... NEUVIDÍ DCERU! Červené lampičky, péřová boa a dívky v proklatě krátkých třpytivých šatech. Mezi nimi sedí jedna… číst článek
Rozvádějící se Prachařová o dalším vztahu: Syn nového tatínka nechce! Rozvádějící se Prachařová o dalším vztahu: Syn nového tatínka nechce! Rozvádějící se modelka Agáta Prachařová (34) má sice pověst muži hojně obletované krásky, máma dvou… číst článek
Pro peníze všechno? Agáta Prachařová odhodila zábrany a nabízí se! Pro peníze všechno? Agáta Prachařová odhodila zábrany a nabízí se! Agáta Prachařová (34), která si v rámci blížící se rozvodové bitvy s Jakubem Prachařem (36) na sociálních… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker