Veronika Žilková

Datum narození: 16. 10. 1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Žilková, manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové a herce Vincenta Navrátila, je držitelkou Českého lva.

Na plátně se Veronika Žilková poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

S kolegy se Žilková proslavila v Tele Tele

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera  v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky, ve fantasy Alenka v říši zázraků nebo v tragikomedii LOVEní.

Veronika Žilková má šest dětí

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

V roce 2022 Martin Stropnický oznámil, že se s Veronikou Žilkovou rozvádí. Důvodem je jeho vztah s pracovnicí velvyslanectví v Izraeli Markétou Horňákovou.

 

Články o celebritě

Žilková, Holomáč a jeho ex: Silná slova o rozbitých rodinách! Žilková, Holomáč a jeho ex: Silná slova o rozbitých rodinách! Zdálo se, že je konečně u Veroniky Žilkové (60) vše zalité sluncem, jenže se to změnilo v jednom oka... číst článek
Rocker Holomáč, nový partner herečky Žilkové (60): Ve víru tří žen! Rocker Holomáč, nový partner herečky Žilkové (60): Ve víru tří žen! Poprvé se objevili ve společnosti. Veronika Žilková (60) vyrazila na premiéru filmu Spolu se svým no... číst článek
Žilková poprvé s novým chlapem ve společnosti! Rocker Pepa to prostál u baru Žilková poprvé s novým chlapem ve společnosti! Rocker Pepa to prostál u baru Jen pár dní poté, co Veronika Žilková (60) prozradila, že je opět zamilovaná, si partneři společně v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr