Veronika Žilková | Celebwiki.cz

Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Bizarní teror Žilkové: Zděšený kolega promluvil Bizarní teror Žilkové: Zděšený kolega promluvil Ve světě showbyznysu se Adam Mišík (22) pohubuje už od patnácti let. Během nich prošel také studiem… číst článek
Místo úspěchu propadák! Trumf Novy Kameňák diváky nepřitáhl Místo úspěchu propadák! Trumf Novy Kameňák diváky nepřitáhl Televize Nova má poměrně smolné období. Jako by nestačilo, že Ordinace našla po letech soka v konkurenční… číst článek
Kameňák je zpět! Nova plánuje pokořit silnou konkurenci Kameňák je zpět! Nova plánuje pokořit silnou konkurenci Televizní stanice Nova prohrává s Primou v úterky a čtvrtky, kdy vede ve sledovanosti nový seriál… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Vladimír Škultéty
Vladimír Škultéty
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford