Veronika Žilková | Celebwiki.cz

Veronika Žilková

Datum narození: 16. 10. 1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Tajemství Míši Dolinové: Trápí ji problémy se štítnou žlázou! Tajemství Míši Dolinové: Trápí ji problémy se štítnou žlázou! Někdejší rosnička TV Nova Michaela Dolinová (56) je workoholička, a tak pro ni neplánovaná „koronavi... číst článek
Agáta Prachařová těsně před rozvodem s Jakubem: Slzy a chybějící klíčová smlouva! Agáta Prachařová těsně před rozvodem s Jakubem: Slzy a chybějící klíčová smlouva! Rozvod Agáty (35) a Jakuba (37) Prachařových je otázkou několika málo dní! Péče o dceru Miu (2) je v... číst článek
Veronika Žilková po 10 letech opět ve StarDance?! Gratulace se jen hrnuly! Veronika Žilková po 10 letech opět ve StarDance?! Gratulace se jen hrnuly! Herečce Veronice Žilkové (58) se povedl skutečně husarský, i když trochu škodolibý kousek: na svém i... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Petra Navrátilová
Petra Navrátilová
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková