Veronika Žilková | Celebwiki.cz

Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Už má jinou?! Prachař poprvé promluvil o lásce! Agáta už to není Už má jinou?! Prachař poprvé promluvil o lásce! Agáta už to není Manželství Jakuba Prachaře (36) a Agáty (34) spěje k rozvodu, který potvrdila i Veronika Žilková… číst článek
 Žilková to propálila, Agáta zas posvětila: Fešáka už má doma! Žilková to propálila, Agáta zas posvětila: Fešáka už má doma! Celá rodina zatloukala, jak se dalo. Ale nakonec se stejně zase všechno »provalilo«. Agáta Prachařová… číst článek
Žilková do úmrtí Karla Gotta (†80) zamotala rozvod Agáty! Konci manželství už nic nezabrání Žilková do úmrtí Karla Gotta (†80) zamotala rozvod Agáty! Konci manželství už nic nezabrání Celé Česko truchlí ze skonu Karla Gotta (†80) a celebrity houfně přes sociální sítě kondolují rodině… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová