Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Vyměňte necitlivou Kostkovou, zuří diváci StarDance! Kvůli čachrům se jmény Vyměňte necitlivou Kostkovou, zuří diváci StarDance! Kvůli čachrům se jmény Rozhodování mezi dvěma Veronikami a velké zmatky! Přesně tak to vypadalo v samém závěru semifinále… číst článek
Žilkové a Stropnickému pustí žilou: Bude to stát jako luxusní třída v letadle! Žilkové a Stropnickému pustí žilou: Bude to stát jako luxusní třída v letadle! Už měsíc je novým českým velvyslancem v Izraeli! Je tu ale stále sám. Jeho manželka Veronika Žilková… číst článek
Agáta štěstím bez sebe: Tohle usmíření si snad vymodlila! Agáta štěstím bez sebe: Tohle usmíření si snad vymodlila! Vzal si známou rebelku a tak trochu na to doplatil. Před více jak rokem se zjistilo, že Agáta Prachařová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer