Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Šok paní vyslancové Žilkové: Přihlásila se tam na Facebook a děly se věci! Šok paní vyslancové Žilkové: Přihlásila se tam na Facebook a děly se věci! Kdo si myslel, že o herečce po jejím stěhování za manželem do Izraele neuslyšíme, je na omylu. Provozuje… číst článek
Agáta Prachařová v Izraeli: Jen těžko hledá vhodná slova pro... Agáta Prachařová v Izraeli: Jen těžko hledá vhodná slova pro... Do dalekého Izraele se za svou maminkou Veronikou Žilkovou (57) a otčímem Martinem Stropnickým (62)… číst článek
Nový seriál Kameňák na Nově: Kladivo na stres a stovky vtipů Nový seriál Kameňák na Nově: Kladivo na stres a stovky vtipů Nový seriál Kameňák hodlá stavět na osvědčeném modelu, který nastolily už předchozí filmy: stovky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková