Filip Kaňkovský | Celebwiki.cz

Filip Kaňkovský

Datum narození: 1.5.1985
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Filip Kaňkovský, herec hostující v Národním divadle či v Divadle Komedie. Hraje často záporné role, možná i kvůli svému zvláštnímu tvaru očí.

Filip Kaňkovský je mladý herec, který si zaslouží obdiv. Nejenže si neláme hlavu se svým vzhledem, ač kvůli vývojové anomálii očních víček trochu atypickým, on toho naopak využívá, aby se prosadil jako herec. Být něčím jiný, může být v herecké branži vlastně výhoda. Anomálie spočívá v tom, že má Filip tzv. epikantus čili kožní řasu, která chrání před ostrým větrem. Typická je pro Asiaty, u Evropana se ale jedná o vzácnost.

Hrát divadlo začal Filip Kaňkovský jako ochotník již na gymnáziu, později v dramatickém kroužku v Modřanech. Vystudoval hru na klavír, v kapele Green Smatroll zpívá a hraje na klávesy. Obor herectví později dohnal na pražském DAMU. Hostuje v Národním divadle, v ústeckém Činoherním klubu, v Divadle Komedie a v Minoru. Objevil se již v několika filmech – A bude hůř, Lidice, Jarmareční bouda, Příběh kmotra, v detektivním seriálu Příběhy 1. oddělení či ve snímku Westernstory.

Poslední jmenovaný je pro Filipa asi nejdůležitější, i když s jeho rolí ve Westernstory to nemá moc společného. Právě při natáčení tohoto snímku v roce 2010 se totiž dal dohromady se svou přítelkyní Kristýnou Leichtovou, herečkou, která je známá především ze sitcomu Comeback, ale zahrála si i v seriále Cesty domů. Filip a Kristýna spolu velmi brzy začali také bydlet. Jelikož jsou oba pracovně vytížení, potkávají se doma málokdy, ale zatím to vypadá, že je jejich soužití spokojené.

Tedy až na chvíle, kdy Filip Kaňkovský svou přítelkyni znásilňuje v rámci představení Naše třída Divadla Komedie. Filip je totiž často obsazován do rolí různých vrahů, psychopatů a šílenců. Negativní role jsou pro něj ale výzva, protože jak říká "na klaďasech stejně není moc co hrát".

 

Články o celebritě

Těhotná Leichtová prozradila, kdo je otcem dítěte! Je to vlivný muž z Národního! Těhotná Leichtová prozradila, kdo je otcem dítěte! Je to vlivný muž z Národního! Hvězda seriálu Comeback a Ohnivý kuře Kristýna Leichtová, která je ve čtvrtém měsíci těhotenství,… číst článek
Slovák Koleník vs. Čech Majer: Pořádně se porvali! Slovák Koleník vs. Čech Majer: Pořádně se porvali! Slovní škádlení, dráždění, narážky a pěsti. Tak to dopadlo při natáčení seriálu 1890 mezi Slovákem… číst článek
Roztomilé mlžení Kristýny Leichtové: Kdo je její novou láskou? Roztomilé mlžení Kristýny Leichtové: Kdo je její novou láskou? Herečka Kristýna Leichtová (32) se ve filmech i seriálech už několikrát odhalila. Komu ale svůdné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová