Filip Kaňkovský | Celebwiki.cz

Filip Kaňkovský

Datum narození: 1. 5. 1985
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Filip Kaňkovský, herec hostující v Národním divadle či v Divadle Komedie. Hraje často záporné role, možná i kvůli svému zvláštnímu tvaru očí.

Filip Kaňkovský je mladý herec, který si zaslouží obdiv. Nejenže si neláme hlavu se svým vzhledem, ač kvůli vývojové anomálii očních víček trochu atypickým, on toho naopak využívá, aby se prosadil jako herec. Být něčím jiný, může být v herecké branži vlastně výhoda. Anomálie spočívá v tom, že má Filip tzv. epikantus čili kožní řasu, která chrání před ostrým větrem. Typická je pro Asiaty, u Evropana se ale jedná o vzácnost.

Hrát divadlo začal Filip Kaňkovský jako ochotník již na gymnáziu, později v dramatickém kroužku v Modřanech. Vystudoval hru na klavír, v kapele Green Smatroll zpívá a hraje na klávesy. Obor herectví později dohnal na pražském DAMU. Hostuje v Národním divadle, v ústeckém Činoherním klubu, v Divadle Komedie a v Minoru. Objevil se již v několika filmech – A bude hůř, Lidice, Jarmareční bouda, Příběh kmotra, v detektivním seriálu Příběhy 1. oddělení či ve snímku Westernstory.

Poslední jmenovaný je pro Filipa asi nejdůležitější, i když s jeho rolí ve Westernstory to nemá moc společného. Právě při natáčení tohoto snímku v roce 2010 se totiž dal dohromady se svou přítelkyní Kristýnou Leichtovou, herečkou, která je známá především ze sitcomu Comeback, ale zahrála si i v seriále Cesty domů. Filip a Kristýna spolu velmi brzy začali také bydlet. Jelikož jsou oba pracovně vytížení, potkávají se doma málokdy, ale zatím to vypadá, že je jejich soužití spokojené.

Tedy až na chvíle, kdy Filip Kaňkovský svou přítelkyni znásilňuje v rámci představení Naše třída Divadla Komedie. Filip je totiž často obsazován do rolí různých vrahů, psychopatů a šílenců. Negativní role jsou pro něj ale výzva, protože jak říká "na klaďasech stejně není moc co hrát".

 

Články o celebritě

Marhoulovo Nabarvené ptáče ovládlo Českého lva 2020. Získalo devět křišťálových sošek! Marhoulovo Nabarvené ptáče ovládlo Českého lva 2020. Získalo devět křišťálových sošek! Strastiplnou pouť malého chlapce cizím, krutým světem vykreslil Václav Marhoul ve svém černobílém dr... číst článek
Premiéra filmu Nabarvené ptáče: Uslzená Čvančarová promluvila o šílené roli! Premiéra filmu Nabarvené ptáče: Uslzená Čvančarová promluvila o šílené roli! Je to tady! Po světové premiéře v Benátkách, kde Nabarvené ptáče lidi doslova zvedalo v kinosále ze ... číst článek
Marhoul ukázal Nabarvené ptáče: Zahrála si i Čvančarová či zesnulý Šimáček Marhoul ukázal Nabarvené ptáče: Zahrála si i Čvančarová či zesnulý Šimáček Film Nabarvené ptáče režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula (59) dorazí do kin letos v z... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová