Marta Dancingerová

Datum narození: 26. 9. 1991
Místo narození: Znojmo
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Marta Dancingerová se televizním divákům předvedla zejména jako princezna Radost ve vánoční pohádce Slíbená princezna natočené podle Karla Jaromíra Erbena.

Během studií na DAMU Marta Dancingerová hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni nebo v Městském divadle v Mladé Boleslavi. V dubnu 2016 přijala angažmá ve Švandově divadle na pražském Smíchově, kde se představila v inscenacích Závislosti navzdory, Zabít Johnnyho Glendenninga, Popeláři nebo Šoa.

MARTA DANCINGEROVÁ - TĚHOTNÁ PRINCEZNA

Po konzervatoři v Brně a začátku studií na DAMU se Marta Dancingerová objevila v celovečerní komedi Westernstory (2011).

Dalším počinem Marty Dancingerové před profesionálními kameramany byla role ve francouzsko-německo-americkém krimi seriálu Bez hranic (2013), dále pak v sérii z produkce HBO Až po uši (2014) Jana Hřebejka.

Hlavní ženskou postavu Marta Dancingerová ztvárnila v jedné z vánočních pohádek České televize s názvem Slíbená princezna (2016), která byla natočena podle předlohy Karla Jaromíra Erbena.

Jednu z ústředních postav Marta Dancingerová ztvárnila v seriálu Duch, hlavní pak v tragikomickém Kukačky nebo v dramatickém Zlatá labuť, který měl premiéru v roce 2023.

 

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein
zobrazit profil Barbora Bočková
Barbora Bočková
zobrazit profil Naomi Watts
Naomi Watts
zobrazit profil Silvia Petöová
Silvia Petöová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Ewan McGregor
Ewan McGregor