Jitka Smutná | Celebwiki.cz

Jitka Smutná

Datum narození: 16. 4. 1952
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka, hudebnice
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jitka Smutná je uznávanou herečkou a moderátorkou. Kariéra jí vynesla bohatství, a tak se pustila do oprav bývalého panského sídla pro město Měčín.

Jitka Smutná je známá svými hereckými výkony jak v televizních seriálech a filmech, tak i na jevištních prknech, začala svou kariéru na DAMU. Dříve tíhla k novinařině.

JITKA SMUTNÁ - TAJILA SLAVNÉHO BRATRA

Na divadelních prknech Jitka Smutná zazářila v mnoha významných rolíchnapř. jako Fanka v Loupežníkovi, Agáta v Ženitbě či Miranda v Bouři. Po 14 letech v ostravském divadle nastoupila do Národního divadla. O jejích kvalitách svědčí, že byla nominována na Cenu Thálie.

Herečku jsme mohli vidět v seriálu Cesty domů, kde ztvárnila Lídu Bernátovou a zahrála si po boku Aloise Švehlíka nebo Miroslava Etzlera. Slavnou ságu režírovali Jiří Adamec a Jaromír Polišenský.

Jitka Smutná se nevěnuje pouze hraní, ale skládá i vlastní písně, na folkových festivalech v Ostarvě se potkává se svým kolegou Jaromírem Nohavicou. Hudební talent po ní zdědila i její dcera Tereza, která nejen že hostuje v Národním divadle, ale zpívá i v několika kapelách.

O JITCE SMUTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Její partnerkou byla přes deset let spisovatelka Petra Braunová. Z třináctiletého manželství s Jaromírem Nekudou má Jitka Smutná kromě Terezy ještě syna Jakuba. Přesto se natajila tím, že měla nádherný vztah se svou přítelkyní.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice JITKA SMUTNÁ: Promluvila o adopci! Hvězda Ulice JITKA SMUTNÁ: Promluvila o adopci! Loni se rozešla s dlouholetou přítelkyní, spisovatelkou Petrou Braunovou (53). Momentálně je hvězda ... číst článek
Měsíc na lůžku kvůli koronaviru? Hvězdu Ulice Jitku Smutnou skolila nemoc! Měsíc na lůžku kvůli koronaviru? Hvězdu Ulice Jitku Smutnou skolila nemoc! Zatímco si celé Česko dělá těžkou hlavu s koronavirovým onemocněním, herečka Jitka Smutná (67), hvěz... číst článek
Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Problémy začaly, když jí Kracik utekl s Kostkovou Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Problémy začaly, když jí Kracik utekl s Kostkovou Představitelka sestřičky Zuzany v Ordinaci Veronika Gajerová (56) má obrovský dluh 3 200 000 korun! ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová