Jitka Smutná | Celebwiki.cz

Jitka Smutná

Datum narození: 16.4.1952
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka, hudebnice
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jitka Smutná je uznávanou herečkou a moderátorkou. Kariéra jí vynesla bohatství, a tak se pustila do oprav bývalého panského sídla pro město Měčín.

Jitka Smutná je známá svými hereckými výkony jak v televizních seriálech a filmech, tak i na jevištních prknech, začala svou kariéru na DAMU. Dříve tíhla k novinařině.

JITKA SMUTNÁ - TAJILA SLAVNÉHO BRATRA

Na divadelních prknech Jitka Smutná zazářila v mnoha významných rolíchnapř. jako Fanka v Loupežníkovi, Agáta v Ženitbě či Miranda v Bouři. Po 14 letech v ostravském divadle nastoupila do Národního divadla. O jejích kvalitách svědčí, že byla nominována na Cenu Thálie.

Herečku jsme mohli vidět v seriálu Cesty domů, kde ztvárnila Lídu Bernátovou a zahrála si po boku Aloise Švehlíka nebo Miroslava Etzlera. Slavnou ságu režírovali Jiří Adamec a Jaromír Polišenský.

Jitka Smutná se nevěnuje pouze hraní, ale skládá i vlastní písně, na folkových festivalech v Ostarvě se potkává se svým kolegou Jaromírem Nohavicou. Hudební talent po ní zdědila i její dcera Tereza, která nejen že hostuje v Národním divadle, ale zpívá i v několika kapelách.

O JITCE SMUTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Její partnerkou byla přes deset let spisovatelka Petra Braunová. Z třináctiletého manželství s Jaromírem Nekudou má Jitka Smutná kromě Terezy ještě syna Jakuba. Přesto se natajila tím, že měla nádherný vztah se svou přítelkyní.

 

Články o celebritě

Seriál Ulice na tenkém ledě! Šplechtová se děsí reakce diváků Seriál Ulice na tenkém ledě! Šplechtová se děsí reakce diváků Scénáristé Ulice se opět rozhodli přiostřit. Do seriálu totiž naskakuje herečka Miluše Šplechtová… číst článek
Úmrtí královny české dechovky Zorky Kohoutové (†88): KOLAPS! SMRT V BLÁZINCI! Úmrtí královny české dechovky Zorky Kohoutové (†88): KOLAPS! SMRT V BLÁZINCI! Scéna české dechovky přišla o svou královnu! Zorka Kohoutová (†88) odešla v pondělí do hudebního… číst článek
Nové postavy, zásnuby, těhotenství: Co se stane v Ulici! Nové postavy, zásnuby, těhotenství: Co se stane v Ulici! Už zítra se po letní pauze na obrazovky vrací populární seriál Ulice, který zahajuje jubilejní sezonu!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil Jan Kolařík
Jan Kolařík
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Hanuš Bor
Hanuš Bor
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička