Jitka Smutná | Celebwiki.cz

Jitka Smutná

Datum narození: 16. 4. 1952
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka, hudebnice
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jitka Smutná je uznávanou herečkou a moderátorkou. Kariéra jí vynesla bohatství, a tak se pustila do oprav bývalého panského sídla pro město Měčín.

Jitka Smutná je známá svými hereckými výkony jak v televizních seriálech a filmech, tak i na jevištních prknech, začala svou kariéru na DAMU. Dříve tíhla k novinařině.

JITKA SMUTNÁ - TAJILA SLAVNÉHO BRATRA

Na divadelních prknech Jitka Smutná zazářila v mnoha významných rolíchnapř. jako Fanka v Loupežníkovi, Agáta v Ženitbě či Miranda v Bouři. Po 14 letech v ostravském divadle nastoupila do Národního divadla. O jejích kvalitách svědčí, že byla nominována na Cenu Thálie.

Herečku jsme mohli vidět v seriálu Cesty domů, kde ztvárnila Lídu Bernátovou a zahrála si po boku Aloise Švehlíka nebo Miroslava Etzlera. Slavnou ságu režírovali Jiří Adamec a Jaromír Polišenský.

Jitka Smutná se nevěnuje pouze hraní, ale skládá i vlastní písně, na folkových festivalech v Ostarvě se potkává se svým kolegou Jaromírem Nohavicou. Hudební talent po ní zdědila i její dcera Tereza, která nejen že hostuje v Národním divadle, ale zpívá i v několika kapelách.

O JITCE SMUTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Její partnerkou byla přes deset let spisovatelka Petra Braunová. Z třináctiletého manželství s Jaromírem Nekudou má Jitka Smutná kromě Terezy ještě syna Jakuba. Přesto se natajila tím, že měla nádherný vztah se svou přítelkyní.

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace Bára Štěpánová (60) odhalila nožky: A...? Hvězda Ordinace Bára Štěpánová (60) odhalila nožky: A...? I po šedesátce vypadá stále svěže a svůdně. Na tiskovou konferenci Divadla Ungelt přišla Bára Štěpán... číst článek
Bára Štěpánová (60) v krátkých šatech odhalila luxusní nožky! Vůbec nestárne! Bára Štěpánová (60) v krátkých šatech odhalila luxusní nožky! Vůbec nestárne! S šedesátkou na krku vypadá herečka Bára Štěpánová stále svěže a svůdně. Na tiskovou konferenci Diva... číst článek
Hvězda Ulice JITKA SMUTNÁ: Promluvila o adopci! Hvězda Ulice JITKA SMUTNÁ: Promluvila o adopci! Loni se rozešla s dlouholetou přítelkyní, spisovatelkou Petrou Braunovou (53). Momentálně je hvězda ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková