Pavel Nový | Celebwiki.cz

Pavel Nový

Datum narození: 5.9.1948
Místo narození: Plzeň
Profese: herec, dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Pavel Nový, který se stal stálicí pražské Ypsilonky, se neuvěřitelným způsobem popral s nepřízní osudu. Po píchnutí komárem ochrnul, a přesto se vrátil do divadla i před kameru.

Jako divadelní herec Pavel Nový vystřídal řadu oblastních scén, třeba příbramskou a karlovarskou. V roce Sametové revoluce se stal členem pražské Ypsilonky. Diváci jej mohli vidět také na Letních shakespearovských slavnostech, v Divadle U Valšů, v Divadle v Řeznické či v Divadle Radka Brzobohatého.

ROZHOVOR S PAVLEM NOVÝM NAJDETE ZDE>>

Poprvé se Pavel Nový objevil ve filmu Václava Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). To byl ještě školák. Následovala řada dalších rolí, mj. jedna z ústředních společně s Josefem Somrem a Janou Hlaváčovou v dramatu Pytláci (1981). Popularitu a oblibu publika mu přinesla postava zvukaře Pepy z komedie století S tebou mě baví svět (1982) režisérky Marie Poledňákové.

Výrazné postavy Pavel Nový ztvárnil ve filmech Jana Švankmajera Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000) s Veronikou Žilkovou a Jana Hartlem v hlavních rolích a s kolegy Pavlem Liškou, Janem Třískou, Aňou Geislerovou či Jaroslavem Duškem v hororové komedií Šílení (2005).

Hlavní roli otužilce Pavel Nový zpodobnil ve snímku Bohdana Slámy Bába z ledu (2017), a to po boku Zuzany Kronerové. Oba za něj získali Českého lva.

Pavel Nový se objevil ve čtyřech desítkách seriálů. Ústřední postavu hrázného Jana Palyzy dostal od Jaroslava Dietla v jeho Velkém sedle. V několika dílech si zahrál v seriálech Přítelkyně z domu smutku či Gympl s (r)učením omezených. Přítele Dany Syslové v roli svérázné Evelíny, matky gynekologa v podání Romana Zacha, zpodobnil v Ordinaci v růžové zahradě TV Nova.

O PAVLU NOVÉM ČTĚTE ZDE>>

Sportovce a věčného optimistu Pavla Nového nezdolala ani vážná choroba. 6. září 2007 onemocněl západonilskou horečkou po štípnutí nakaženým komárem a ochrnul. Po pobytu v nemocnici byl pět měsíců v rehabilitačním centru v Kladrubech, odkud ho propustili 10. dubna 2008. Domů už odešel s pomocí francouzských holí. A záhy chodil jako dřív.

 

Články o celebritě

Hamáček vycouval z ultimáta, Staněk mu vmetl donašeče a Babiš to schytal Hamáček vycouval z ultimáta, Staněk mu vmetl donašeče a Babiš to schytal Vláda ANO a ČSSD vydrží minimálně do úterního podvečera. Prezident Miloš Zeman se rozhodl přerušit… číst článek
Herec Pavel Nový na České Miss: Smutné přiznání o potenci! Herec Pavel Nový na České Miss: Smutné přiznání o potenci! V komedii S tebou mě baví svět byl Pavel Nový (70) za největšího svůdníka, ale to už je dle jeho… číst článek
Herec Pavel Nový na České Miss: Smutné přiznání o potenci! Herec Pavel Nový na České Miss: Smutné přiznání o potenci! V komedii S tebou mě baví svět byl Pavel Nový (70) za největšího svůdníka, ale to už je dle jeho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Jan Hraběta
Jan Hraběta
zobrazit profil Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
zobrazit profil Gregor Bauer
Gregor Bauer