Václav Postránecký

Datum narození: 8.9.1943
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, divadelní pedagog, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Postránecký ztvárnil na dvě stovky rolí. Zahrál si jednu z klíčových postav v divácky velmi úspěšné a dnes již legendární komedii S tebou mě baví svět.

Klíč k prolomení brány úspěchu nenašel při zámečnickém učení, jak se možná domníval, ale až jako divadelní ochotník. Nejprve Václav Postránecký přičichl k rozhlasovým hrám (byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru), poté přišly i první filmové roličky. Vyzkoušel si práci jevištního technika, a to v libereckém divadle.

VÁCLAV POSTRÁNECKÝ - BOJ S VÁŽNOU NEMOCÍ

V 60. letech 20. století už Václav Postránecký působil jako herec. Ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti se chopil role Petra v Deníku Anny Frankové nebo Hájmána ve hře Antigona a ti druzí. Zabydlel se v Činohře Národního divadla (Naši furianti, Král Lear, Idiot, Romeo a Julie, Ze života hmyzu, Čaj pana senátora nebo Být či nebýt).

70. léta 20. století Václav Postránecký prožil ve znamení kriminálních rolí. Dráze zločinu věnoval pozornost ve filmech Po stopách krve, Poselství zlatého Buddhy či Motiv pro vraždu.

Jednu z ústředních postav Václav Postránecký ztvárnil v kultovní komedii S Tebou mě baví svět. Zahrál si mj. ve filmech Jak se krotí krokodýli, Líbáš jako Bůh, Rock podvraťáků, Bobule a v seriálech Vínaři nebo Doktoři z počátků.

To, že je pro něj důležitá práce s hlasem, dokázal svou spoluprací s Českým rozhlasem i dabováním třeba Antonyho Hopkinse nebo Dustina Hoffmana. Získal Cenu Thálie 1994 a v roce 2005 přibyla na poličku herce Václava Postráneckého Cena Františka Filipovského za dabing filmu Zločin v ráji.

Navíc Václav Postránecký moderoval řadu zábavných televizních pořadů, byl pedagogem na FAMU a prezidentem Herecké asociace.

O VÁCLAVU POSTRÁNECKÉM ČTĚTE ZDE>>

Za manželku si Václav Postránecký vzal tanečnici Helenu, s níž vychoval syna Viléma a dceru Lucii.

 

Články o celebritě

Václav Postránecký o vážné nemoci dlouho nevěděl: Myslel, že má chřipku Václav Postránecký o vážné nemoci dlouho nevěděl: Myslel, že má chřipku Vážnou nemoc si spletl s nachlazením. Když Václav Postránecký točil novou komedii, bojoval už s těžkou… číst článek
Václav Postránecký (75): Vážnou nemoc léčil jako chřipku! Václav Postránecký (75): Vážnou nemoc léčil jako chřipku! Všichni mysleli, že se potýká jen s chřipkou. Přitom to byly první příznaky vážné nemoci! Václav… číst článek
Václav Postránecký (75): Do poslední klapky odevzdával dokonalé výkony… Václav Postránecký (75): Do poslední klapky odevzdával dokonalé výkony… Myslel si, že ho postihla chřipka, místo toho už dávno bojoval se zákeřnou rakovinou! Václav Postránecký… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský