Július Satinský | Celebwiki.cz

Július Satinský

Datum narození: 20.8.1941
Datum úmrtí: 29.12.2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

Dva ze tří hrdinů S tebou mě baví svět už zemřeli: Nový měl už taky namále! Dva ze tří hrdinů S tebou mě baví svět už zemřeli: Nový měl už taky namále! Po smrti Václava Postráneckého (†75) to napadlo snad každého: Dámy se mají stále k světu, jejich… číst článek
Velká starost o zdraví známé celebrity: Komu tají smrt Postráneckého (†75)? Velká starost o zdraví známé celebrity: Komu tají smrt Postráneckého (†75)? Čtyři desítky let se kamarádili a vzájemně se o sebe strachovali. Právě proto se teď všichni zdráhají… číst článek
Zesnulý Postránecký (†75): Čím zachránil Satinskému roli? A proč odmítal postelové scény?  Zesnulý Postránecký (†75): Čím zachránil Satinskému roli? A proč odmítal postelové scény? Navždy bude zejména dirigentem Michalem Adámkem z komedie století Marie Poledňákové (77) S tebou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka