Július Satinský | Celebwiki.cz
Július Satinský

Július Satinský

Datum narození: 20. 8. 1941
Datum úmrtí: 29. 12. 2002
Místo narození: Bratislava
Profese: Herec, spisovatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Od smrti tatínka Alberta z filmu S Tebou mě baví svět uběhl už nějaký ten pátek. Július Satinský však rozhodně nevymizí. Nechal nám tu spoustu skvělých knížek a především hereckých výkonů.

Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový – legendární trojice tatínků slavné komedie Marie Poledňákové. V reálném životě byl Július Satinský trojitým tatínkem. Zanechal po sobě odkaz v podobě syna Jána a dvou dcer - Lucie a Júlie. O Júlii se ale dlouho nevědělo.

To, že byl opravdu bavičem a komikem dokazuje i mnoho dalších komedií a pohádek, jako třeba: Buldoci a třešně, Tři veteráni, Prodavač humoru, Vesničko má středisková, aj.

Július Satinský vystudoval nejprve pedagogiku, pak ho ale zlákala dramaturgie na Vysoké škole múzických umění. Během práce v Československé televizi se dal dohromady s Milanem Lasicou. Stala se z nich neodlučitelná dvojice, a to jak komická, tak životní (Milan Lasica se stal jeho nejlepším přítelem).

Jeho první manželka, tanečnice Olga Lajdová, utonula při koupání v Karibiku. Druhou manželkou se pak stala doktorka Viera Satinská.

Július Satinský napsal i hromadu knih. Z oddělení pro dospělé bychom mohli zmínit Ktosi je za dverami, Večery pre dvoch, Lasica, Satinský a vy, Ako vzniká sliepka, aj. Z dětských knížek pak Rozprávky uja Klobásu.

V roce 2003 byl vyznamenán slovenskou Medailí Za zásluhy.

 

Články o celebritě

Július Satinský (†61) Tajemství, které si odnesl do hrobu: TRAGICKÁ SMRT MANŽELKY! Július Satinský (†61) Tajemství, které si odnesl do hrobu: TRAGICKÁ SMRT MANŽELKY! Právě dnes by oslavil 78. narozeniny, svým blízkým ale už 17 let chybí. Július Satinský (†61), hvězd... číst článek
Bolek Polívka promluvil o vážné nemoci! Klíštěti se za boreliózu pomstil Bolek Polívka promluvil o vážné nemoci! Klíštěti se za boreliózu pomstil V moravské metropoli ho milují. Stačí, když Bolek Polívka (69) vyjde na jeviště, a lidé se začnou sm... číst článek
Dva ze tří hrdinů S tebou mě baví svět už zemřeli: Nový měl už taky namále! Dva ze tří hrdinů S tebou mě baví svět už zemřeli: Nový měl už taky namále! Po smrti Václava Postráneckého (†75) to napadlo snad každého: Dámy se mají stále k světu, jejich fil... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes