Dana Morávková | Celebwiki.cz

Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Odvrácená tvář Gajerové: Od Morávkové si půjčila 25 tisíc! A nevrátila je... Odvrácená tvář Gajerové: Od Morávkové si půjčila 25 tisíc! A nevrátila je... Hrály spolu v Ordinaci, a tak neviděla nic špatného na tom půjčit jí peníze. Doteď z nich ale zjevně… číst článek
Dana Morávková v Temném Kraji: Točila s vlastními brilianty! Dana Morávková v Temném Kraji: Točila s vlastními brilianty! Podle scénáře je movitou baronkou a bydlí na zámku Štiřín. Aby podpořila tuto iluzi, vzala si Dana… číst článek
Dojatá hvězda Ordinace a Tváře Jackuliak: S manželkou chtějí další dítě Dojatá hvězda Ordinace a Tváře Jackuliak: S manželkou chtějí další dítě Herec Ján Jackuliak (41) je sice původem Slovák, na rodné hroudě se však moc nezdržuje. Pracovní… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jiří Laštovka
Jiří Laštovka
zobrazit profil Jitka Asterová
Jitka Asterová
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Rory Cochrane
Rory Cochrane
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl