Dana Morávková

Datum narození: 29. 7. 1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Dana Morávková má před manželem tajnosti! Nechci rozvod Dana Morávková má před manželem tajnosti! Nechci rozvod Dana Morávková jako téměř každá žena miluje krásné oblečení, kabelky a boty. Ale má jedno zásadní pr... číst článek
Šťastní nastávající rodiče Karel a Lucie Zimovi: Známe pohlaví a máme už i jméno!  Šťastní nastávající rodiče Karel a Lucie Zimovi: Známe pohlaví a máme už i jméno! Chvilku si na početí společného potomka museli počkat. Už pět měsíců se teď ale Karel Zima (51) s ma... číst článek
Slavní si inauguraci Pavla užili: Hromadné fotky a Štěpánek s tajemným doprovodem! Slavní si inauguraci Pavla užili: Hromadné fotky a Štěpánek s tajemným doprovodem! Nový prezident Petr Pavel ve čtvrtek složil prezidentský slib a při historické události nechyběla an... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář