Dana Morávková | Celebwiki.cz

Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Seriál Slunečná: Iva Hüttnerová si střihla další oblíbenou hospodyni Seriál Slunečná: Iva Hüttnerová si střihla další oblíbenou hospodyni Herečka, malířka a moderátorka Iva Hüttnerová je v úspěšném seriálu TV Prima Slunečná dobrou duší… číst článek
Po Ordinaci si Maroš Kramár zahrál svůdníka i ve Slunečné Po Ordinaci si Maroš Kramár zahrál svůdníka i ve Slunečné Herec Maroš Kramár, který patří k nejvíce obsazovaným Slovákům v české zejména televizní produkci,… číst článek
Anička Slováčková (24) bojující s rakovinou: Půjde pochodovat za zdravá prsa! Anička Slováčková (24) bojující s rakovinou: Půjde pochodovat za zdravá prsa! Chmurám nepodléhá ani v druhém kole chemoterapií, bojuje ze všech sil! Tentokrát se ovšem herečka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Huba
Martin Huba
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Petra Bučková
Petra Bučková