Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Legenda Hana Hegerová: Vězněm ve vlastním bytě Legenda Hana Hegerová: Vězněm ve vlastním bytě Poté, co před čtyřmi lety Hana Hegerová (86) prodělala kombinaci srdečního infarktu s mozkovou mrtvicí,… číst článek
Zohyzděná Erbová: 33 centimetrů dlouhé jizvy! Zohyzděná Erbová: 33 centimetrů dlouhé jizvy! Vlaďka Erbová za úspěšnou kariéru vděčila a vděčí především velkým prsním implantátům, které jí zajistily… číst článek
"Pohřeb" Cibulkové v Ordinaci: Drsný vzkaz kolegů "Pohřeb" Cibulkové v Ordinaci: Drsný vzkaz kolegů Pohřeb v přítomnosti největších hvězd Ordinace v růžové zahradě 2 vystrojila televize Kláře Cibulkové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise