Dana Morávková | Celebwiki.cz

Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Bankrot a vysvobození! Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Bankrot a vysvobození! Někdejší hvězda Ordinace Veronika Gajerová (56) dluží pět milionů a věřitelé už byli netrpěliví.… číst článek
Hvězda Ordinace Gajerová: VYKLOUZLA Z DLUHOVÉ PASTI! A splátek na 80 let života... Hvězda Ordinace Gajerová: VYKLOUZLA Z DLUHOVÉ PASTI! A splátek na 80 let života... Sesypali se na ni věřitelé a chtěli zpět peníze, které z nich vylákala. Veronika Gajerová (56) tak… číst článek
Desítky milionů za nové díly Ordinace? Oblíbený seriál se prodražuje! Desítky milionů za nové díly Ordinace? Oblíbený seriál se prodražuje! Tentokrát si tvůrci seriálu sáhli hluboko do kapsy! Rozhodli se pro velké změny a ty něco stojí.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Petra Hřebíčková
Petra Hřebíčková
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek