Dana Morávková | Celebwiki.cz

Dana Morávková

Datum narození: 29. 7. 1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Sexy Dana Morávková v americkém fantasy trháku: Odvážná natáčela bez dubléra! Sexy Dana Morávková v americkém fantasy trháku: Odvážná natáčela bez dubléra! Každý, kdo se díval v sobotu večer na TV Nova, jistě nemohl uvěřit svým očím. Ve fantasy akčňáku Van... číst článek
Má to vůbec cenu? Dana Morávková ukázala smutné následky koronavirové krize! Má to vůbec cenu? Dana Morávková ukázala smutné následky koronavirové krize! S rozvolňováním všech koronavirových opatření se vážou i nařízení, nad kterými zůstává rozum stát: N... číst článek
Tablety od srdce dělají radost: Populární herečky se spojily s domovy seniorů! Tablety od srdce dělají radost: Populární herečky se spojily s domovy seniorů! Omezení kvůli pandemii koronaviru se sice postupně uvolňují, ale do domovů seniorů se stále nesmí. J... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson