Dana Morávková

Datum narození: 29.7.1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace Dana Morávková: Chytá bronz na Krétě Hvězda Ordinace Dana Morávková: Chytá bronz na Krétě V Rakousku sportovala, na Krétě se bude slunit. Dana Morávková (47) miluje místní kuchyni a moře.… číst článek
Dana Morávková obětí sexuálního útoku: Ten pán mě pozval na večeři a ... Dana Morávková obětí sexuálního útoku: Ten pán mě pozval na večeři a ... Skandál kolem producenta Harveyho Weinsteina (66), kterého ze sexuálního obtěžování obvinilo mnoho… číst článek
Hvězda Ordinace a Vyprávěj Jackuliak otcem! Miminku vybral zvláštní jméno Hvězda Ordinace a Vyprávěj Jackuliak otcem! Miminku vybral zvláštní jméno V Ordinaci v růžové zahradě 2 si Ján Jackuliak (40) zahrál násilníka, který ubližoval své partnerce… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham