Dana Morávková

Datum narození: 29. 7. 1971
Místo narození: Písek
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dana Morávková je česká známá moderátorka a jedna z nejlépe placených hereček v Česku. Je jednou z hlavních hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dana Morávková byla původně krasobruslařkou a od pěti let trávila většinu času na ledě. Dvakrát vyhrála mistrovství republiky juniorů v krasobruslení. Od bruslí ovšem utekla na prkna, která znamenají svět, a udělala dobře. Dana Morávková dnes hraje v několika divadlech. Je tváří televizních seriálů i kosmetických značek. Patří k nejkrásnějším českým herečkám současnosti.

Dana Morávková nosila kromě bruslí i cvičky na gymnastiku nebo špičky do baletu. Herectví vystudovala Dana Morávková na pražské DAMU. Na HAMU pokračovala s choreografií. Přes činohru v Ústí nad Labem se dostala do Divadla bez zábradlí v Praze. Zde se objevuje se ve hrách Jakub a jeho pán, 2x Woody Allen nebo Terasa. Taneční kompozici vytvořila k opeře Rusalka nebo k Labutímu jezeru.

Dana Morávková ve čtrnácti ztvárnila Doru v dramatu Veronika. Stejnojmennou postavu předvedla i v pohádce Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky. Zlomový byl pro Danu Morávkovou rok 2004. Po boku amerického herce Hugha Jackmana si zahrála v krvelačném fantasy Van Helsing. Zápornou postavu Andreu Liškovou dostala do seriálu Rodinná pouta. V Ordinaci v růžové zahradě napíná diváky jako lékařka a velmi komplikovaná postava Zdena Suchá.

Dana Morávková kromě herectví moderovala pořady Snídaně s Novou nebo Prima jízda, kde jí doplňoval dabér Zdeněk Mahdal. Povolání hostů tipovala v zábavné show Hádej, kdo jsem!. Účastnila se také jednoho ročníku tanečně-zábavní soutěže StarDance.

Ke štíhlé linii nabádá Dana Morávková v reklamě na jogurt. Ráda čte, plave i cestuje. Klavírista a skladatel Petr Malásek ji poznal na koncertu v Olomouci. Vzali se v roce 1996, mají syna Petra.

 

Články o celebritě

Skon Jana Kačera (†87) zasáhl českou scénu: Morávková se mu nestihla omluvit, Cibulka mu sehnal "harém" Skon Jana Kačera (†87) zasáhl českou scénu: Morávková se mu nestihla omluvit, Cibulka mu sehnal "harém" 24. května zasáhla Česko velice smutná zpráva - ve věku 87 let zemřel charismatický herec Jan Kačer.... číst článek
Dana Morávková po bouračce manžela: Malásek dostal zákaz! Dana Morávková po bouračce manžela: Malásek dostal zákaz! Strach vystřídal vztek! Dana Morávková (52) by pro svého manžela Petra Maláska (59) dýchala, ale jeh... číst článek
Klavírista Malásek o nehodě na kole: Ruce jsem měl do pravého úhlu Klavírista Malásek o nehodě na kole: Ruce jsem měl do pravého úhlu Jeho nehoda na kole byla vážnější, než se původně zdálo. „Ruce byly obě do pravýho úhlu! Tak jsem si... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Luca Padovan
Luca Padovan
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská