Petr Malásek | Celebwiki.cz

Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Rozděleni při porodu?! Manžel Morávkové vypadá jako Zdeněk Troška! Rozděleni při porodu?! Manžel Morávkové vypadá jako Zdeněk Troška! Na představení nové kolekce kabelek, které vycházely z návrhů herečky Dany Morávkové (47), se objevil… číst článek
Václav Kopta se z kritiky nehroutí: Velké plány s vlastní show! Václav Kopta se z kritiky nehroutí: Velké plány s vlastní show! Každý ho zná. A nejen proto, že před lety zazářil v komedii Sněženky a machři. Václava Kopty (53)… číst článek
Mrtvý sbormistr Bohumil Kulínský (†59): Zničil mámě celý život! Mrtvý sbormistr Bohumil Kulínský (†59): Zničil mámě celý život! Přestože jí zničil celý život, nikdy se k němu neotočila zády! Blanka Kulínská (83) stála za svým… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil Beata Hlavenková
Beata Hlavenková
zobrazit profil Robert Hlavatý
Robert Hlavatý