Petr Malásek | Celebwiki.cz

Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zatímco veřejnost se s Karlem Gottem (†80) loučí dnes na Žofíně, dnešní zádušní mše v katedrále sv.… číst článek
Morávková o natáčení s Gottem (†80): Řekla, co se tehdy stalo v zákulisí! Morávková o natáčení s Gottem (†80): Řekla, co se tehdy stalo v zákulisí! Dana Morávková (48) měla to štěstí, že se s Karlem Gottem (†80) sešla při… číst článek
Hosté porušili pravidla Gottovy oslavy: Co Slavíkovi donesli za dárky k narozeninám? Hosté porušili pravidla Gottovy oslavy: Co Slavíkovi donesli za dárky k narozeninám? Na párty k narozeninám největší hvězdy české hudební scény se sešli snad všichni, co u nás něco znamenají!… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ivan Král
Ivan Král
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž