Petr Malásek | Celebwiki.cz

Petr Malásek

Datum narození: 10. 6. 1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace Morávková: MDŽ oslavila v oblacích! Hvězda Ordinace Morávková: MDŽ oslavila v oblacích! Má pro strach uděláno! Dana Morávková (48) oslavila Mezinárodní den žen v oblacích. Doktorka Zdena S... číst článek
Herečka Dana Morávková přišla o velké peníze! Komu všemu naletěla? Herečka Dana Morávková přišla o velké peníze! Komu všemu naletěla? Je až příliš důvěřivá. Herečka Dana Morávková (48) půjčila téměř 40 tisíc své bývalé kolegyni Veroni... číst článek
Marta Kubišová otevřeně o Gottovi: Kája měl dvě tváře! Marta Kubišová otevřeně o Gottovi: Kája měl dvě tváře! Mohlo by se zdát, že ti dva měli jen málo společného. Marta Kubišová musela v roce 1970 na dvacet le... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Karel Vágner
Karel Vágner