Pavel Callta | Celebwiki.cz

Pavel Callta

Datum narození: 12.2.1989
Místo narození: Česká Lípa
Výška: 182 cm
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Pavel Callta své debutové album Momenty vydal v červnu 2015. Téhož roku byl v anketě Český slavík Mattoni nominován v kategorii Objev roku. Vyhrála však skupina Slza.

Muzikant Pavel Callta, vlastním jménem Pavel Calta, s hudbou začal již od dětství, jelikož jeho celá rodina byla hudebně založená. Každý její člen hrál na nějaký hudební nástroj. V deseti letech začal s pianem a trumpetou. Na kytaru se naučil na letním táboře. Od patnácti let zpíval se svou kapelou v rodné České Lípě. Svoji první písničku Song pro Tebe složil v šestnácti letech. V roce 2011 zkusil štěstí v soutěži Česko Slovensko má talent a dostal se až do semifinále. V listopadu 2012 vydal svůj debutový vánoční singl Ve hvězdách a nedlouho poté letní singl Naštěstí.

CALLTA A HEREČKA KERESTÉŠOVÁ - LÍBACÍ FOTKY ZDE

Na konci roku 2014 Pavel Callta představil svou srdeční písničku Mami, která popisuje smutnou událost, jež jeho rodinu potkala – zemřeli mu oba rodiče. V červnu 2015 mu vyšlo debutové autorské album Momenty, jehož kmotrou byla Lucie Bílá. Hity se staly jeho songy Naštěstí, Mami, Zrzka či Terapeut, díky nimž si získal spoustu fanoušků. Roku 2015 byl v anketě Český slavík Mattoni nominován v kategorii Objev roku. Tento titul nakonec získala kapela Slza, jejímž zpěvákem je yutuber známý pod jménem Hoggy. Roku 2016 přišel Pavel Callta s dalším hitem, a to Tak promiň. Jeho videoklipy mají na YouTube několik milionů zhlédnutí.

PAVEL CALLTA A JUSTIN BIEBER

Kromě hudby se Pavel Callta deset let věnoval plavání, ale muzika nakonec zvítězila. Po studiu na střední škole se zaměřením na ekonomiku, turismus a cizí jazyky v září 2009 nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Studia po necelém roce nechal, jelikož zároveň dělal ještě vysokou školu. Talentovaný zpěvák má za sebou i zkušenosti ze zahraničí. Rodinné problémy jej přiměly opustit republiku. V Egyptě a v Turecku pracovat jako delegát a průvodce, studoval v USA a půl roku též v Belgii.

O PAVLU CALLTOVI ČTĚTE ZDE>> 

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Daddy Yankee
Daddy Yankee
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka