Radek Banga

Radek Banga

Datum narození: 27. 3. 1982
Přezdívka: Gipsy
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, rapper, textař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Radek Banga, rapper, textař a zpěvák, se proslavil pod pseudonymem Gipsy, který odkazuje k jeho romskému původu.

Stal se jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších Romů v Česku. Se svou kapelou Gipsy.cz Radek Banga hraje neotřelou směsici rappu, rómské hudby, hip-hopu a popu.

Radek Banga bodoval na Andělech

Inspirací k psaní hudby mu jistě byl i jeho tvrdý osud, jednu dobu Radek Banga musel dokonce žít na ulici. Nejvíce jej proslavil dnes už kultovní song Romano Hip Hop, který se hojně hrál dokonce i na MTV.

V roce 2006 kapela Gipsy.cz v čele s Radkem Bangou vyhrála cenu Anděl v kategorii Objev roku a v následujícím roce se Radek Banga stal národním velvyslancem Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Banga napsal píseň pro Gotta

V roce 2009 Radek Banga se svou skupinou Gipsy.cz zastupoval Českou republiku v mezinárodní hudební soutěži Eurosong. Jejich skladba Aven Romale byla ale bohužel neúspěšná a stala se první písní v historii, která nezískala ani jeden hlas.

Oproti tomu v roce 2014 zaznamenal Radek Banga opět další velký úspěch, když si jej jako hosta na své turné vybral sám Karel Gott. Radek Banga také pro Mistra napsal píseň Tak pojď se mnou.

V roce 2012 se Radek Banga tajně oženil s o osm let mladší přítelkyní Veronikou Konopíkovou. Ta mu dala do pořádku nejen domácnost, ale stala se zároveň i jeho manažerkou. Díky ní se tak v té době téměř rozpadlá kapela Gipsy.cz dala opět dohromady.

Ve StarDance skončil Banga čtvrtý

V roce 2015 se Radek Banga účastnil sedmé řady soutěže StarDance. S půvabnou taneční partnerkou Terezou Bufkovou vypadli těsně před finálovým kláním. Skončili na čtvrtém místě.

Ve volném čase se Radek Banga nevěnuje jen tanci a manželce, ale např. objíždí základní školy se svým projektem Když chceš, tak to dokážeš.

 

Články o celebritě

Detaily svatby Lukáše Pavláska: Luxusní dort od švagrové Lucie Bílé a vystoupení rockera Hlase! Detaily svatby Lukáše Pavláska: Luxusní dort od švagrové Lucie Bílé a vystoupení rockera Hlase! Komik Lukáš Pavlásek (44) se v sobotu podruhé oženil. Nevěsta Denisa překvapila bílými šaty s dlouhý... číst článek
»Tydýt« Pavlásek: Svatba s kráskou! »Tydýt« Pavlásek: Svatba s kráskou! Do roka a do dne svatbu kvůli pandemii nestihli! Komik Lukáš Pavlásek (44) řekl »ano« své půvabné sn... číst článek
Roman Ondráček z exdua Těžkej Pokondr dodatečně oslavuje 55 a říká: Rozchod s Milošem mě mrzí! Roman Ondráček z exdua Těžkej Pokondr dodatečně oslavuje 55 a říká: Rozchod s Milošem mě mrzí! Od začátku 90. let byli nerozlučnou dvojkou za mikrofonem i na jevišti, kde vystupovali jako duo Těž... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil  Annet X (Aneta Charitonova)
Annet X (Aneta Charitonova)
zobrazit profil Rostislav Fraš
Rostislav Fraš
zobrazit profil Láska (Václav Vaňura)
Láska (Václav Vaňura)
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko