Dušan Timko

Dušan Timko

Datum narození: 29. 3. 1987
Místo narození: Košice
Profese: kytara
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Kytarista Dušan Timko ve známé slovenské skupině No Name obstarává ještě doprovodný zpěv. Je nejmladších ze čtveřice bratrů, kteří v kapele hrají.

Dušan Timko je vystudovaný zubní technik. Své profesi se nevěnoval dlouho, jelikož jej zlákala hra v kapele společně s bratry. Dušan má rád nepořádek a hluk, třeba auta nebo tramvaje. Volno nejraději tráví v partě přátel. Odpočinek mu přináší hraní na Play Stationu 2; rád také poslouchá hudbu. Jednou by si rád vyzkoušel skok z letadla.

NO NAME - MAJÍ MUZIKANTÍ CO ŘÍCT?

Slovenská pop-rocková skupina vznikla v srpnu 1996 v Košicích. Jejích členů je šest, z toho čtyři bratři: Igor Timko (zpěv), Ivan Timko (bicí a vokály), nejstarší Roman Timko (sólová kytara, vokály), nejmladší Dušan Timko (kytara a vokály). Přímo v den svého založení, konkrétně 26. srpna, uspěli v místní soutěži kapel zvané Košický zlatý poklad ´96.

První album, které skupina vydala, je z roku 1998 a nese název No Name. Ten pravý krok k slávě kapely přišel v roce 2000, a to s albem Počkám si na zázrak (především díky písním Ty a Tvoja sestra a Žily). Následovaly úspěšné desky Oslávme si život, Slová do tmy a Čím to je. Leden 2008 byl ve znamení natáčení nové desky V rovnováhe, která se tvořila ve studiu Propast hudebníka, jednoho z nejslavnějších českých rockerů, frontmana skupiny Olympic Petra Jandy. Fanoušci známé slovenské kapely mají jistě v paměti i další jejich desky: Best of, Nový Album, Love Songs, Akustické či S láskou. V prestižní soutěži získala skupina No Name několik Českých slavíků v kategorii Slavíci bez hranic (v letech 2008 až 2015).

Otec bratří Timkových je muzikant, hrál dvacet let na svatbách a na zábavách. Matka chodila také do hudební školy. Dětem zpívali slovensky i česky.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený
zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Jan Žižka
Jan Žižka
zobrazit profil Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.