Dušan Timko

Dušan Timko

Datum narození: 29. 3. 1987
Místo narození: Košice
Profese: kytara
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Kytarista Dušan Timko ve známé slovenské skupině No Name obstarává ještě doprovodný zpěv. Je nejmladších ze čtveřice bratrů, kteří v kapele hrají.

Dušan Timko je vystudovaný zubní technik. Své profesi se nevěnoval dlouho, jelikož jej zlákala hra v kapele společně s bratry. Dušan má rád nepořádek a hluk, třeba auta nebo tramvaje. Volno nejraději tráví v partě přátel. Odpočinek mu přináší hraní na Play Stationu 2; rád také poslouchá hudbu. Jednou by si rád vyzkoušel skok z letadla.

NO NAME - MAJÍ MUZIKANTÍ CO ŘÍCT?

Slovenská pop-rocková skupina vznikla v srpnu 1996 v Košicích. Jejích členů je šest, z toho čtyři bratři: Igor Timko (zpěv), Ivan Timko (bicí a vokály), nejstarší Roman Timko (sólová kytara, vokály), nejmladší Dušan Timko (kytara a vokály). Přímo v den svého založení, konkrétně 26. srpna, uspěli v místní soutěži kapel zvané Košický zlatý poklad ´96.

První album, které skupina vydala, je z roku 1998 a nese název No Name. Ten pravý krok k slávě kapely přišel v roce 2000, a to s albem Počkám si na zázrak (především díky písním Ty a Tvoja sestra a Žily). Následovaly úspěšné desky Oslávme si život, Slová do tmy a Čím to je. Leden 2008 byl ve znamení natáčení nové desky V rovnováhe, která se tvořila ve studiu Propast hudebníka, jednoho z nejslavnějších českých rockerů, frontmana skupiny Olympic Petra Jandy. Fanoušci známé slovenské kapely mají jistě v paměti i další jejich desky: Best of, Nový Album, Love Songs, Akustické či S láskou. V prestižní soutěži získala skupina No Name několik Českých slavíků v kategorii Slavíci bez hranic (v letech 2008 až 2015).

Otec bratří Timkových je muzikant, hrál dvacet let na svatbách a na zábavách. Matka chodila také do hudební školy. Dětem zpívali slovensky i česky.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Richard Hes
Richard Hes
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž