Dušan Timko | Celebwiki.cz

Dušan Timko

Datum narození: 29.3.1987
Místo narození: Košice
Profese: kytara
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Kytarista Dušan Timko ve známé slovenské skupině No Name obstarává ještě doprovodný zpěv. Je nejmladších ze čtveřice bratrů, kteří v kapele hrají.

Dušan Timko je vystudovaný zubní technik. Své profesi se nevěnoval dlouho, jelikož jej zlákala hra v kapele společně s bratry. Dušan má rád nepořádek a hluk, třeba auta nebo tramvaje. Volno nejraději tráví v partě přátel. Odpočinek mu přináší hraní na Play Stationu 2; rád také poslouchá hudbu. Jednou by si rád vyzkoušel skok z letadla.

NO NAME - MAJÍ MUZIKANTÍ CO ŘÍCT?

Slovenská pop-rocková skupina vznikla v srpnu 1996 v Košicích. Jejích členů je šest, z toho čtyři bratři: Igor Timko (zpěv), Ivan Timko (bicí a vokály), nejstarší Roman Timko (sólová kytara, vokály), nejmladší Dušan Timko (kytara a vokály). Přímo v den svého založení, konkrétně 26. srpna, uspěli v místní soutěži kapel zvané Košický zlatý poklad ´96.

První album, které skupina vydala, je z roku 1998 a nese název No Name. Ten pravý krok k slávě kapely přišel v roce 2000, a to s albem Počkám si na zázrak (především díky písním Ty a Tvoja sestra a Žily). Následovaly úspěšné desky Oslávme si život, Slová do tmy a Čím to je. Leden 2008 byl ve znamení natáčení nové desky V rovnováhe, která se tvořila ve studiu Propast hudebníka, jednoho z nejslavnějších českých rockerů, frontmana skupiny Olympic Petra Jandy. Fanoušci známé slovenské kapely mají jistě v paměti i další jejich desky: Best of, Nový Album, Love Songs, Akustické či S láskou. V prestižní soutěži získala skupina No Name několik Českých slavíků v kategorii Slavíci bez hranic (v letech 2008 až 2015).

Otec bratří Timkových je muzikant, hrál dvacet let na svatbách a na zábavách. Matka chodila také do hudební školy. Dětem zpívali slovensky i česky.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil