Jana Šulcová | Celebwiki.cz

Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Tajemství Milana Šimáčka alias Honzíka z Chobotniček: Podvod s vlasy! Tajemství Milana Šimáčka alias Honzíka z Chobotniček: Podvod s vlasy! Milan Šimáček (46) byl skutečnou dětskou hvězdou. Zaujal už v seriálu My všichni školou povinní. číst článek
Oldřich Vízner (72) po vážné operaci: Štědrý den v nemocnici! Oldřich Vízner (72) po vážné operaci: Štědrý den v nemocnici! Smaženého kapra s bramborovým salátem si dá představitel Saturnina letos ve špitále! Bolesti kyčle… číst článek
Nešťastné Vánoce Oldřicha Víznera (72): Štědrý den stráví v nemocnici! Nešťastné Vánoce Oldřicha Víznera (72): Štědrý den stráví v nemocnici! Smaženého kapra s bramborovým salátem si dá představitel Saturnina letos ve špitále! Bolesti kyčle… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen