Jana Šulcová

Datum narození: 12. 2. 1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Vystudovala pražskou DAMU a poté byla Jana Šulcová řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

Šulcová hrála prostitutku i opilou matku

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

Z dalších rolí Jany Šulcové jmenujme např. soudkyni v komediální serii Pomalé šípy, vedoucí antikvariátu ve Vyprávěj, učitelku v Bastardech, matku nakaženého v thrillerovém seriálu Vztetkina nebo věčně opilou matku feťáka v podání Kryštofa Hádka v dramatu Kobry a Užovky.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná. Se svým exmanželem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Šulcová z komedie S tebou mě baví svět: VÁŽNÉ PROBLÉMY S VÁHOU Šulcová z komedie S tebou mě baví svět: VÁŽNÉ PROBLÉMY S VÁHOU Hvězda komedie století S tebou mě baví svět dostala roli v celovečerním filmu, o němž ovšem ještě ne... číst článek
Komedie století S tebou mě baví svět vydělala miliony, tvůrci ale úspěch nesklidili. Co se soudruhům nelíbilo? Komedie století S tebou mě baví svět vydělala miliony, tvůrci ale úspěch nesklidili. Co se soudruhům nelíbilo? Rodinná komedie S tebou mě baví svět (r. Marie Poledňáková, 1982) právem získala ocenění Nejlepší ko... číst článek
Šulcová vzteky bez sebe: Nemohla na pohřeb sestřenice Šulcová vzteky bez sebe: Nemohla na pohřeb sestřenice Má vztek na celý svět. V únoru Jana Šulcová (75) zakopla doma o práh a od té doby se bez chodítka ne... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný