Jana Šulcová | Celebwiki.cz

Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Zemřel Václav Postránecký (†75): Měl ještě  jeden sen… Zemřel Václav Postránecký (†75): Měl ještě jeden sen… Nevzdával se bez boje. Zákeřná rakovina jícnu ho nicméně za rok připravila o život. Pár dnů před… číst článek
Bože můj! Hrůza! Jsem smutná! Postráneckého (†75) oplakávají Bohdalová, Obermaierová a další Bože můj! Hrůza! Jsem smutná! Postráneckého (†75) oplakávají Bohdalová, Obermaierová a další Celé Česko nyní oplakává smrt herecké legendy - nezapomenutelného Václava Postráneckého (†75). Jak… číst článek
Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Blíží se slavnostní předávání cen Český lev za rok 2018 a všichni si proto pokládají otázku, kdo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Meg Ryan
Meg Ryan