Jana Šulcová | Celebwiki.cz

Jana Šulcová

Datum narození: 12.2.1947
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Šulcová byla sex symbol 80. let 20. století, kdy patřila k hvězdám českého filmu i televizní obrazovky. Pak ale začala mít potíže s alkoholem.

Jana Šulcová vystudovala pražskou DAMU a poté byla řadu let členkou souboru Městských divadel pražských. Těžké problémy s alkoholem ale byly pro jeií kariéru velkou ranou. Pití herečce přivodilo vážné choroby slinivky břišní a štítné žlázy.

JANA ŠULCOVÁ POPRVÉ O ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Do diváckých srdcí se Jana Šulcová zapsala především rolí Kateřiny Horákové v komedii S tebou mě baví svět, z dalších významnějších postav stojí za zmínku role maminek v seriálech Tajemství proutěného košíku či My všichni školou povinní.

V dalším předlistopadovém seriálu Byl jednou jeden dům si Jana Šulcová zahrála luxusní prostitutku. Objevila se i v normalizační sérii Nejmladší z rodu Hamrů.

Její půvaby dokázali ocenit i velcí režiséři. Otakar Vávra ji postavil v historickém snímku Oldřich a Božena po bok Jiřího Bartošky, další slavný režisér Juraj Herz ji zase obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol.

O JANĚ ŠULCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Šulcová byla vdaná, se svým bývalým manželem, rovněž hercem (a spolužákem ze stejného ročníku na DAMU) Oldřichem Víznerem má dcery Terezu a Rozálii.

 

Články o celebritě

Oldřich Vízner (72) po vážné operaci: ŠTĚDRÝ DEN V NEMOCNICI! Oldřich Vízner (72) po vážné operaci: ŠTĚDRÝ DEN V NEMOCNICI! Smaženého kapra s bramborovým salátem si dá představitel Saturnina letos ve špitále! Bolesti kyčle… číst článek
Veronika Žilková o revoluci 1989: Bála jsem se, že mi StB zabije syna Veronika Žilková o revoluci 1989: Bála jsem se, že mi StB zabije syna Veronika Žilková (58), populární herečka a manželka současného velvyslance v Izraeli Martina Stropnického… číst článek
Zdravotní kolaps Jany Šulcové! Kvůli čemu nemohla převzít cenu? Zdravotní kolaps Jany Šulcové! Kvůli čemu nemohla převzít cenu? Jana Šulcová (72) se těšila na předávání cen, místo toho ale musela zůstat doma, jelikož ji přepadla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný