Zdena Studenková | Celebwiki.cz

Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Proč nebyla Šulcová na pohřbu Postráneckého (†75): Znovu se zmrzačila! Proč nebyla Šulcová na pohřbu Postráneckého (†75): Znovu se zmrzačila! Byl jednou ze šesti hvězd komedie století S tebou mě baví svět. Ze čtyř přeživších se ale s Václavem… číst článek
Hvězdy komedie S tebou mě baví svět na pohřbu Postráneckého (†75) chyběly! Co se stalo?! Hvězdy komedie S tebou mě baví svět na pohřbu Postráneckého (†75) chyběly! Co se stalo?! Pohřeb herecké legendy Václava Postráneckého (†75) byl velkolepý. Nejdříve se s ním rozloučilo Národní… číst článek
Kramár drsně zostudil Studenkovou: Citlivé téma vytáhl před televizní kamerou! Kramár drsně zostudil Studenkovou: Citlivé téma vytáhl před televizní kamerou! Herci Maroš Kramár (59) a Zdena Studenková (64) byli společně hosty slovenského pořadu "Inkognito",… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Tomáš Karger
Tomáš Karger
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Martin Kraus
Martin Kraus
zobrazit profil Jan Hraběta
Jan Hraběta