Zdena Studenková | Celebwiki.cz

Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Tomáš Hanák v seriálu Místo zločinu Ostrava: Modral ve vířivce Tomáš Hanák v seriálu Místo zločinu Ostrava: Modral ve vířivce Mrtvý docent ve vířivce. Tuhle významnou, ale krátkou roli si střihne v dnešním dílu kriminálky Místo… číst článek
Studenková bez servítek: Tohle snad nemyslí vážně! Studenková bez servítek: Tohle snad nemyslí vážně! Mít za sousedku veřejně známou osobnost není žádný med. Nevěříte? Zdena Studenková (65) je jasný… číst článek
Studenková pod palbou kritiky: Lékař se na ní vyřádil! Studenková pod palbou kritiky: Lékař se na ní vyřádil! Zdena Studenková (65) je známá tím, že o sebe ráda dbá a na svůj věk tak vypadá skvěle. Ne všechny… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová