Zdena Studenková | Celebwiki.cz

Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Studenková potopila partnera: Aby z toho nebyl malér... Studenková potopila partnera: Aby z toho nebyl malér... Obvykle se herečka Zdena Studenková (65) nevyjadřuje podrobně o svém soukromí a především si střeží… číst článek
Zdena Studenková bez obalu: Rýpanec do mladších kolegyň a slovenských filmařů Zdena Studenková bez obalu: Rýpanec do mladších kolegyň a slovenských filmařů Slovenská herečka Zdena Studenková (65) je známá tím, že se s ničím a nikým nepáře. Zkrátka co na… číst článek
Drsná slova pro dceru Studenkové ze S tebou mě baví svět: Život mi nezničíš! Drsná slova pro dceru Studenkové ze S tebou mě baví svět: Život mi nezničíš! Slovenská herečka, která byla jednou z hvězd komedie S tebou mě baví svět, Zdena Studenková (65)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic