Zdena Studenková | Celebwiki.cz

Zdena Studenková

Datum narození: 19. 5. 1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Nestárnoucí Kamila Magálová (69) promluvila o plastikách: Tohle si nechala vylepšit! Nestárnoucí Kamila Magálová (69) promluvila o plastikách: Tohle si nechala vylepšit! Herečka Kamila Magálová (69), kterou si čeští diváci zamilovali coby ztřeštěnou učitelku Helenu z ko... číst článek
Přítelkyně Kleopatry a objevitelka Atlantidy! Krutá potupa Studenkové Přítelkyně Kleopatry a objevitelka Atlantidy! Krutá potupa Studenkové Kvůli vzhledu se šestašedesátiletá herečka nevyhýbá ani návštěvám ordinací plastických chirurgů. Jen... číst článek
Zdena Studenková terčem krutých žertů: Je stará 4 tisíce let a navrhla pyramidy?! Zdena Studenková terčem krutých žertů: Je stará 4 tisíce let a navrhla pyramidy?! Legendární herečka Zdena Studenková (66), kterou si můžete například pamatovat jako zpěvačku Gábinu ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris