Zdena Studenková | Celebwiki.cz

Zdena Studenková

Datum narození: 19.5.1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Hvězdy komedie S tebou mě baví svět na pohřbu Postráneckého (†75) chyběly! Co se stalo?! Hvězdy komedie S tebou mě baví svět na pohřbu Postráneckého (†75) chyběly! Co se stalo?! Pohřeb herecké legendy Václava Postráneckého (†75) byl velkolepý. Nejdříve se s ním rozloučilo Národní… číst článek
Kramár drsně zostudil Studenkovou: Citlivé téma vytáhl před televizní kamerou! Kramár drsně zostudil Studenkovou: Citlivé téma vytáhl před televizní kamerou! Herci Maroš Kramár (59) a Zdena Studenková (64) byli společně hosty slovenského pořadu "Inkognito",… číst článek
Kramárův úlet: Odpudivý humor na účet Studenkové Kramárův úlet: Odpudivý humor na účet Studenkové Ve slovenském zábavném pořadu Inkongnito bylo opět veselo. Pozvaní hosté tradičně hádali povolání… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oleg Pavlovič Tabakov
Oleg Pavlovič Tabakov
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba