Zdena Studenková

Datum narození: 19. 5. 1954
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zdena Studenková oslnila několik generací mužů, včetně o 17 let mladšího dirigenta Braňa Kostky.

Dětství měla Zdena Studenková těžké. Její otec byl politický vězeň, který zemřel v prosinci 2011. Po studiích herectví na VŠMU v Bratislavě působila mj. ve Slovenském nárdním divadle. Později hrála i v muzikálech, a to nejen v Bratislavě, ale také v Košicích, Nitře a v Praze. V roce 1995 jí vyšlo album Dotyky noci.

ZDENA STUDENKOVÁ - JAK MLÁDNOUT

Zdena Studenková je ovšem známá především z mnoha filmů a seriálů. Poprvé se před kameru postavila ve dvaceti, kdy si zahrála postavu Věry ve filmu Motiv pro vraždu. Legendou se stala její zpěvačka Gábina Bednářová z nestárnoucí komedie S tebou mě baví svět (1982).

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž se Zdena Studenková objevila, by zabralo hodně místa, neboť jde zhruba o stovku snímků. Zmiňme např. adaptaci slavného románu Herberta D. Lawrence Milenec Lady Chatterleyové, kde si zahrála spolu s Borisem Rösnerem, anebo seriály, jako jsou Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta, Soukromé pasti či První republika. 

O ZDENĚ STUDENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Zdena Studenková provdala za svého spolužáka, ale manželství jim vydrželo sotva rok. Pak si vzala režiséra Stanislava Párnického, s nímž má dceru Simonu, ale i tento svazek skončil rozvodem.

Později se stal hereččiným partnerem o sedmnáct let mladší dirigent Braňo Kostra, jehož poznala při práci na muzikálu Pokrevní bratři.

 

Články o celebritě

Utajená krize Studenkové: Finančně na dně, dceři to dala vyžrat Utajená krize Studenkové: Finančně na dně, dceři to dala vyžrat Láska dělá s lidmi divy a umí v nich probudit různé emoce. Své o tom ví i herečka Zdena Studenková (... číst článek
Party v luxusním hotelu: Tenistka Kvitová v mini a s doplňky za statisíce! Party v luxusním hotelu: Tenistka Kvitová v mini a s doplňky za statisíce! V pražském pětihvězdičkovém hotelu, kde kdysi měla byt prvorepubliková herečka Adina Mandlová (†81),... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Richard Schiff
Richard Schiff
zobrazit profil Claudiu Bleont
Claudiu Bleont
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale