Jan Vlasák | Celebwiki.cz

Jan Vlasák

Datum narození: 3. 2. 1943
Místo narození: Čáslav
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jan Vlasák si splnil svůj dětský sen, být hercem. Herectvím se živí celý život a jeho popularita s přibývajícícm věkem stoupá.

Výrůstal v malé vesničce u své rodné Čáslavi. Tam se také poprvé setkává s herectvím. Mnoho dětí sní o svých budoucích povoláních a Jan Vlasák měl jasno od svých pěti let. Po představení ochotnického divadla bylo rozhodnuto a nikdo mu v tom nezabránil. Dokonce ani otec, který chtěl mít ze syna inženýra.

Po studiích na gymnáziu zkusil DAMU, bohužel bohudík neúspěšně, a to hned dvakrát. Zkusil proto brněnskou JAMU, na kterou se dostal hned poprvé. Na konec pro Jana Vlasáka dobře, dostal hned totiž nabídku v Brněnském divadle v menším rolích.

Během studia se stihnul i oženit a se svou ženou přivézt na svět prvního potomka. Druhé dítě na sebe nenechalo dlouho čekat - chvilku po ukončení studia přišlo další, což mu také bránilo přijmout ne jednu roli, kvůli rodinným záležitostem. Zřejmě z důvodu, že divadelni angažmá nepřinášelo Janovi Vlasákovi stabilní finanční příjem.

Od bněnských po ostravská divadla vystupoval v řadě zajímavých rolí. Obsazován byl hlavně do Shakespearových her. Dostal nabídku i do Národního divadla v Praze. V Praze už zůstal. Diváci Jana Vlasáka nyní mohou spíše vidět v televizních seriálech jako například Ordinace v růžove zahradě, Cesty domů a nebo v úspěšném seriálu První republika (po jeho boku se objevila řada dalších známých hereckých tváří, jeho manželku například hrála Jana Štěpánková, další role Veronika Nová či populární Slovák Ján Koleník).

Jan Vlasák přišel málem dokonce o život. V roce 2008 způsobil těžkou autonehodu, když usnul za volantem a strhnul protijedoucí auto, ve kterém byla žena s třemi dětmi. „Za všechno mohl mikrospánek z mé strany. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jen já jsem měl přeraženou pánev. Byla to strašná bolest.“ , jak sám říká.

 

Články o celebritě

Bez vědomí: Trhák televizního podzimu. Někdo lže, otázkou zůstává, kdo všechno! Bez vědomí: Trhák televizního podzimu. Někdo lže, otázkou zůstává, kdo všechno! Je podzim 1989, za pár dnů jejich moc skončí. Do té doby mohou ale ublížit. Jsou všude, o všem vědí,... číst článek
Tyhle prázdniny ještě mohou být proklatě děsivé, na vraždy láká vybraná společnost Tyhle prázdniny ještě mohou být proklatě děsivé, na vraždy láká vybraná společnost Že stát se svědkem vraždy může být docela fajn způsob, jak prožít dovolenou, by asi věřil málokdo. K... číst článek
Vyčerpaný Josef Somr (85) udělá sotva dva kroky! Musel do nemocnice a o důvodu mlčí Vyčerpaný Josef Somr (85) udělá sotva dva kroky! Musel do nemocnice a o důvodu mlčí Konečně se dočkal a po tom všem, co udělal a namluvil, slavnostně převzal cenu za mimořádný přínos č... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Oleg Pavlovič Tabakov
Oleg Pavlovič Tabakov
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický