Jan Vlasák | Celebwiki.cz

Jan Vlasák

Datum narození: 3. 2. 1943
Místo narození: Čáslav
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jan Vlasák si splnil svůj dětský sen, být hercem. Herectvím se živí celý život a jeho popularita s přibývajícícm věkem stoupá.

Výrůstal v malé vesničce u své rodné Čáslavi. Tam se také poprvé setkává s herectvím. Mnoho dětí sní o svých budoucích povoláních a Jan Vlasák měl jasno od svých pěti let. Po představení ochotnického divadla bylo rozhodnuto a nikdo mu v tom nezabránil. Dokonce ani otec, který chtěl mít ze syna inženýra.

Po studiích na gymnáziu zkusil DAMU, bohužel bohudík neúspěšně, a to hned dvakrát. Zkusil proto brněnskou JAMU, na kterou se dostal hned poprvé. Na konec pro Jana Vlasáka dobře, dostal hned totiž nabídku v Brněnském divadle v menším rolích.

Během studia se stihnul i oženit a se svou ženou přivézt na svět prvního potomka. Druhé dítě na sebe nenechalo dlouho čekat - chvilku po ukončení studia přišlo další, což mu také bránilo přijmout ne jednu roli, kvůli rodinným záležitostem. Zřejmě z důvodu, že divadelni angažmá nepřinášelo Janovi Vlasákovi stabilní finanční příjem.

Od bněnských po ostravská divadla vystupoval v řadě zajímavých rolí. Obsazován byl hlavně do Shakespearových her. Dostal nabídku i do Národního divadla v Praze. V Praze už zůstal. Diváci Jana Vlasáka nyní mohou spíše vidět v televizních seriálech jako například Ordinace v růžove zahradě, Cesty domů a nebo v úspěšném seriálu První republika (po jeho boku se objevila řada dalších známých hereckých tváří, jeho manželku například hrála Jana Štěpánková, další role Veronika Nová či populární Slovák Ján Koleník).

Jan Vlasák přišel málem dokonce o život. V roce 2008 způsobil těžkou autonehodu, když usnul za volantem a strhnul protijedoucí auto, ve kterém byla žena s třemi dětmi. „Za všechno mohl mikrospánek z mé strany. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jen já jsem měl přeraženou pánev. Byla to strašná bolest.“ , jak sám říká.

 

Články o celebritě

Vyčerpaný Josef Somr (85) udělá sotva dva kroky! Musel do nemocnice a o důvodu mlčí Vyčerpaný Josef Somr (85) udělá sotva dva kroky! Musel do nemocnice a o důvodu mlčí Konečně se dočkal a po tom všem, co udělal a namluvil, slavnostně převzal cenu za mimořádný přínos č... číst článek
Herec Martin Stránský prožívá Terror! Blesku se svěřil, že pod stromeček chce pravý opak Herec Martin Stránský prožívá Terror! Blesku se svěřil, že pod stromeček chce pravý opak Erebus a Terror, dvě legendární lodi a jejich posádky. Místo úspěchu našly zkázu. Místo poct se jim ... číst článek
Jan Vlasák: Když jsou v rodině děti, tak se prostě nerozvádí Jan Vlasák: Když jsou v rodině děti, tak se prostě nerozvádí Hercem chtěl být Jan Vlasák (75) odmalička. I přes zásadní nesouhlas svého otce si šel za svým a na ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta