Jiří Vyorálek | Celebwiki.cz

Jiří Vyorálek

Datum narození: 13.6.1974
Místo narození: Třebíč
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Vyorálek je populární český herec. Nejvíce se proslavil svou rolí Jaroslava Valenty v seriálu ČT, První republika. Působí i jako divadelní herec.

Jiří Vyorálek vystudoval JAMU v Brně. Sedm let působil v divadle Husa na provázku, kde ztvárnil např. roli Hamleta nebo roli Idiota v tetralogii Sto roků kobry. Za to byl nominován v roce 2007 na cenu Thálie.

Jiří Vyorálek se objevil ve filmech jako Muži v říji nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. V psychologickém filmu Posel si pak Jiří Vyorálek zahrál messengera, bývalého reprezentanta v cyklistice, který se následkem úrazu ocitne na invalidním vozíku.

Jiří Vyorálek se stal známým se především díky hlavní roli v historickém seriálu První republika, kde se na place potkává se slovenským kolegou Jánem Koleníkem, či s krásnou herečkou Markétou Plánkovou, která hraje jeho ženu Kláru.

Jiří Vyorálek rovněž exceloval v roli Klementa Gottwalda v dokumentárním cyklu České století. Jeho ztvárnění komunistického vůdce bylo natolik autentické, že vyvolalo kritické reakce KSČM. Členové strany na Vysočině se dokonce dohodli, že příslušné díly jednoho z nejočekávanějších filmových počinů roku 2013 sledovat nebudou.

 

Články o celebritě

Drsné natáčení První republiky: Adam na pokraji kolapsu! Drsné natáčení První republiky: Adam na pokraji kolapsu! Dva herci se utkali a div jeden druhému nerozbili úsměv. Boxerský zápas mezi Vladimírem Polívkou… číst článek
Tohle jsou nejlepší audioknihy roku 2017! Bodovalo Kingovo TO a Zdeněk Svěrák Tohle jsou nejlepší audioknihy roku 2017! Bodovalo Kingovo TO a Zdeněk Svěrák Jejich obliba stoupá, dovolují prožít nejlepší příběhy při všedních denních činnostech. Knihy do… číst článek
Jiří Vyorálek z První republiky: Za mlada jsem dělal box, teď už bych to neuskákal Jiří Vyorálek z První republiky: Za mlada jsem dělal box, teď už bych to neuskákal Jiřího Vyorálka (43) znáte všechny jistě dobře díky roli v seriálu První republika, kde hraje jaroslava… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford