Anna Kameníková

Datum narození: 21. 3. 1994
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Anna Kameníková měla již v pouhých dvaceti letech za sebou spolupráci s těmi nejlepšími českými režiséry, jako jsou Jan Hřebejk, Tomáš Vorel nebo Vladimír Michálek.

Dcera herečky a moderátorky Jitky Asterové studovala na Pražské konzervatoři. Do podvědomí diváků se Anna Kameíková, rozená Linhartová , zapsala thrillerem Jana Hřebejka s názvem Nevinnost, kde měla vedleAni Geislerové a Ondřeje Vetchého jednu z hlavních rolí. Byla za ni poprvé nominována na Českého lva.

ANNA KAMENÍKOVÁ VERSUS ANNA GEISLEROVÁ

Linhartová se spřátelila s topmodelkou

Následovala role v úspěšném filmu Tomáše Vorla st. Cesta do lesa. Za zlom v kariéře Anny Kameníkové by se dala považovat účast na natáčení hvězdně obsazeného filmu Pohádkář režiséra Vladimíra Michálka. Přestože ona sama zde ztvárnila roli vedlejší, měla možnost spolupracovat s takovými legendami českého showbyznysu, jako je Eva Herzigová. Právě ní se při natáčení velmi spřátelila. 

Anna Kameníková se tak dostala k prestižnímu focení pro značku Chanel a osobně se účastnila přehlídky Karla Lagerfelda na pařížském Fashion Weeku. O herečku vzápětí projevila zájem i jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek Tatiana Kovaříková, a tak se stala zimní tváří její kolekce. Přitom do té doby byla Anna médii označována za strašidlo a kritizována pro svůj nevkus.

Anna Linhartová úplně nahá

Společeně s Janou Plodkovou a Barborou Polákovu se zapojila do pomoci lidem trpícím nemocí motýlích křídel. V rámci kampaně se Anna Kameníková nechala vyfotit úplně nahá.

Na Českého lva byla Anna Kameníková nominována za ztvárnění hlavní rolí v životopisném seriálu Božena (2021) a road movie Grand Prix (2022).

Hereckým snem Anny Kameníková od mládí bylo natáčet s Leonardem DiCapriem a Meryl Streepovou, z režisérů ji nejvíce přitahuje Quentin Tarantino.

O ANNĚ LINHARTOVÉ KAMENÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Otcem Aničky je Tomáš Linhart, bývalý manžel Jitky Asterové, který strávil šest let ve vězení za daňové úniky. S Aničkou se nestýkají. Oproti tomu se svojí slavnou matkou má Anna velmi blízký vztah a nemají např. problém si spolu zapálit jointa.

Anna Kameníková měla dva roky přítele, se kterým dokonce plánovala i svatbu, v listopadu 2014 se ale po vzájemné dohodě rozešli. Poté chodila např. se Zdeňkem Piškulou. V létě 2017 se tajně provdala za Jana Kameníka.

 

 

Články o celebritě

Tomicová po rozchodu konečně zazářila: A pak přišla láska! Tomicová po rozchodu konečně zazářila: A pak přišla láska! Loňský rok byl pro Pavlu Tomicovou (60) bolestným. Kvůli mladší kolegyni Kristýně Kociánové (37) ji ... číst článek
Krátké, nebo dlouhé? Slavné krásky, které radikálně zkrátily svůj účes! Krátké, nebo dlouhé? Slavné krásky, které radikálně zkrátily svůj účes! Pohráváte si s myšlenkou, že byste své vlasy ostříhala, ale stále jste nenašla dostatek odvahy? Insp... číst článek
4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha 4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha Na Štědrý večer či na 1. svátek vánoční je uvidíme v nových pohádkách, za sebou už mají ale pořádně ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Ondřej Kubina
Ondřej Kubina
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková