Jitka Molavcová

Jitka Molavcová

Datum narození: 17. 3. 1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

StarDance bez největší hvězdy: Proč Bohdalová zrušila účast! StarDance bez největší hvězdy: Proč Bohdalová zrušila účast! Druhý díl StarDance měl být dnes výjimečný! Do publika totiž prý měla usednout legenda českého filmu... číst článek
Ceny Thálie by se Libušce Šafránkové (†68) líbily: Vnuci Popelky perlili v Národním! Ceny Thálie by se Libušce Šafránkové (†68) líbily: Vnuci Popelky perlili v Národním! I když bylo jeviště Národního divadla při předávání Cen Thálie poseto hvězdami, největší emoce vzbud... číst článek
Jiří Suchý (90) skončil v nemocnici: Odvezli ho přímo z divadla! Jiří Suchý (90) skončil v nemocnici: Odvezli ho přímo z divadla! Herce a divadelníka Jiřího Suchého musela se zdravotními problémy odvézt do nemocnice rychlá záchran... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston