Jitka Molavcová | Celebwiki.cz

Jitka Molavcová

Datum narození: 17.3.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

Partner Jitky Molavcové Strejček poprvé o ochrnutí: Nemohl jsem dýchat ani mluvit! Partner Jitky Molavcové Strejček poprvé o ochrnutí: Nemohl jsem dýchat ani mluvit! Všichni si ho pamatují především coby mladého Plaváčka v pohádce Tři zlaté vlasy děda Vševěda, ovšem… číst článek
Partner Molavcové Strejček o ochrnutí: Dcerám řekli, že umřu! Partner Molavcové Strejček o ochrnutí: Dcerám řekli, že umřu! Už dva roky je zcela odkázaný na péči druhých. Alfredu Strejčkovi (78) alias Plaváčkovi z pohádky… číst článek
Královny popu oslaví 20 let: Uctí Karla Gotta (†80) Královny popu oslaví 20 let: Uctí Karla Gotta (†80) Od vdovy Ivany Gottové (44) dostaly »požehnání« a Královny popu, které letos slaví 20 let, složí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová