Jitka Molavcová | Celebwiki.cz

Jitka Molavcová

Datum narození: 17.3.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

Partner Molavcové Alfred Strejček: První fotka po ochrnutí! Partner Molavcové Alfred Strejček: První fotka po ochrnutí! Už je na tom mnohem líp! Kamarádi herce a životního partnera Jitky Molavcové (69) po roce a půl od… číst článek
Životní partner Jitky Molavcové: První foto po ochrnutí! Životní partner Jitky Molavcové: První foto po ochrnutí! Vše je na dobré cestě! Přátelé herce a životního partnera Jitky Molavcové (69) zveřejnili po roce… číst článek
Jitka Molavcová: Proč nechci vystupovat v televizi! Jitka Molavcová: Proč nechci vystupovat v televizi! Když před 49 lety přišla Jitka Molavcová (69) na konkurz do Divadla Semafor, netušila, že v něm zůstane… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová