Anna Geislerová

Datum narození: 17. 4. 1976
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Krásná rusovláska Aňa Geislerová odjela ve čtrnácti letech dobýt milánská modelingová mola.Větší úspěch ji ale čekal doma, jako herečka se stala sběratelkou Českých lvů.

Aňa Geislerová (jméno, které často sama používá, jmenuje se ale Anna Geislerová) se v Itálii výrazněji neprosadila a stáhla se zpět do Česka, kde nastoupila na Pražskou konzervatoř. Po dvou letech ze školy odešla a stala se jednou z nejvýraznějších hereček.

AŇA GEISLEROVÁ A JEJÍ RECEPT NA CELULITIDU

První film Pějme píseň dohola přišel v roce 1990, to jí bylo teprve čtrnáct let. Křehkou provokativnost předvedla Aňa Geislerová o dva roky později v psychologickém dramatu Filipa Renče Requiem pro panenku. Za excelentní výkon v komediálním dramatu Saši Gedeona Návrat idiota získala svou první křišťálovou sošku Českého lva. Další následovaly za role v romantických Želarech, komedii Štěstí a v dramatech Kráska v nesnázích a Nevinnost. Nominována byla též za snímek Amnestie.

Krom toho získal Stříbrnou mušli na filmovém festivalu ve španělském San Sebastiánu. Prvenství dosáhla Aňa Geislerová také v anketě o nejoblíbenější herečku Česka.

Neminula ji ani poetická Kytice, drama Kuře melancholik nebo komedie o komunistickém paradoxu Občanský průkaz. Hlavní roli Anna Geislerová ztvárnila mimoto i ve videoklipu francouzského DJ Boba Sinclara I Feel For You. Ještě jako náctiletá si zahrála lolitu v italském snímku Mladý Mussolini, a to po boku španělské hvězdy Antonia Banderase. Několik rolí jí nabídla také televize.

Za hlavní roli v životopisném dramatu Havel (2020) byla Aňa Geislerová nominována na dalšího Českého lva.

Se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Tatianou Vilhelmovou, začala pořádat charitativní Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Chvíli Aňa Geislerová vedla i vlastní cukrárnu.

Do hereckého světa pronikla i její sestra Ester Geislerová. Umění nadchlo také druhou sestru, výtvarnici a zpěvačku Lenku.

O ANNĚ GEISLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2005 se s Annou Geislerovou oženil režisér Zdeněk Janáček. Vychovávají syna Bruna Fidelia a dceru Stellu Ginger.

V roce 2012 si herečka prožila románek se zámožným podnikatelem Martinem Shenarem, k manželovi se nakonec vrátila, ale když se v létě 2013 narodil syn Max, vyrojily se spekulace, čí dítě vlastně je.

Mezi její bývalé partnery patřil i režisér Filip Renč nebo skladatel a producent Roman Holý.

 

Články o celebritě

Nevydařená premiéra Geislerové: Z hvězdy „služkou“ a kyblík na zvracení! Nevydařená premiéra Geislerové: Z hvězdy „služkou“ a kyblík na zvracení! Filmové zpracování románu dcery herce Milana Lasici (†81) Hany (42) s názvem Služka se dočkalo pražs... číst článek
Sestřička z Ordinace Janáčková: Rodinná pouta s Geislerovou! Sestřička z Ordinace Janáčková: Rodinná pouta s Geislerovou! Příjemnou brunetku, herečku Kristýnu Janáčkovou (41), znají diváci především díky její roli rozmazle... číst článek
David (15) s Downovým syndromem filmuje s Aňou! Pěstounka popsala náročný casting David (15) s Downovým syndromem filmuje s Aňou! Pěstounka popsala náročný casting Správná výchova může vést ke skvělým výsledkům. I když jde o pěstounskou péči dětí s Downovým syndro... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Tereza Hofová
Tereza Hofová
zobrazit profil Bohdana Pavlíková
Bohdana Pavlíková
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Oleg Pavlovič Tabakov
Oleg Pavlovič Tabakov
zobrazit profil Cyril Drozda
Cyril Drozda
zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová