Kristýna Badinková Nováková | Celebwiki.cz

Kristýna Badinková Nováková

Datum narození: 24.4.1983
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Badinková Nováková, bývalá manželka režiséra Jaroslava Fuita, na sebe upoutala pozornost zejména rolemi v komediích Výchova dívek v Čechách a Pelíšky.

Po střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, byla Kristýna Fuitová, rozená Nováková, členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998). Roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty. Působila v Divadle Disk, v A studio Rubín či Studiu DVA divadlo (Poprask na laguně, Soukromý skandál, Zdravý nemocný). Jako tvůrce se podílela např. na představení A studio Rubín $LAST, a to kostýmy, výpravou a hudbou.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ OBSLUHOVALA V LETADLE

Do povědomí diváků se Kristýna Nováková dostala díky romantické komedii Výchova dívek v Čechách (1997) natočené podle knihy Michala Viewegha v hlavních rolích s Ondřejem Pavelkou a Aňou Geislerová. Zde na sebe upozornila postavou školačky Agáty. Poté si jí všiml režisér Jan Hřebejk a pozval ji na konkurz na roli Jindřišky ve své dnes již kultovní komedii Pelíšky (1999), v němž uspěla.

Dále si Kristýna Faitová Nováková zahrála ve filmech Taková normální rodina, Kuky se vrací, 3 sezony v pekle či opět v režii Jana Hřebejka v jeho dramatu Líbánky (2013), kde ztvárnila jednu z ústředních postav společně s Aňou Geislerovou a Stanislavem Majerem. Objevila se také v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Letiště, VIP vraždy, Já, Mattoni či v sérii televizních filmů Stopy života. Ústřední postavu kriminalistky Nadi Hamplové dostala v seriálu Jitky Bártů Temný kraj, kde se na place střetla s Lukášem VaculíkemSašou Rašilovem či Terezou Kostkovou.

O KRISTÝNĚ BADINKOVÉ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herečka Kristýna Nováková se provdala za režiséra Jaroslava Fuita. V listopadu 2009 se jim narodila dcera Rozárka, roku 2013 dcera Mariana. V roce 2016 se rozvedli. Roku 2018 si vzala choreografa Viktora Badinku a stala se z ní Kristýna Badinková Nováková. V březnu 2020 se páru narodil syn.

 

Články o celebritě

Tajemství seriálu Temný Kraj: Čím trápili Vaculíka?! Tajemství seriálu Temný Kraj: Čím trápili Vaculíka?! Tajemné vraždy jsou odhaleny, seriál Temný Kraj skončil. Víte ale, jaké jsou příběhy míst, kde se… číst článek
Jindřiška z Pelíšků: Bude trojnásobnou maminkou! Jindřiška z Pelíšků: Bude trojnásobnou maminkou! Jindřiška z Pelíšků, kterou můžete v současné době vidět jako vyšetřovatelku Naďu Hamplovou v primáckém… číst článek
Hvězda Temného Kraje a Pelíšků: Kristýna Nováková čeká třetí dítě! Hvězda Temného Kraje a Pelíšků: Kristýna Nováková čeká třetí dítě! Rok po svatbě očekává hvězda Temného Kraje příchod potomka. Herečka Kristýna Badinková Nováková (36)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Jiří Krytinář
Jiří Krytinář
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Patricia Volny
Patricia Volny
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána