Michaela Badinková | Celebwiki.cz

Michaela Badinková

Místo narození: Malacky u Bratislavy
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení:Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka a zpěvačka Michaela Badinková je oblíbena nejen u domácího, ale i u českého publika. Ostatně v ČR byla nominována na cenu Thálie.

Michaela Badinková vystudovala bratislavskou konzervatoř. Po hereckých štacích v Nitře a Žilině k ní ale přidala i pražskou DAMU. A v českém hlavním městě se také usadila. Delší dobu hrála v pražském Divadle Na Fidlovačce, diváci ji také mohli vidět v Divadlech ABC nebo Rokoko.

MICHAELA BADINKOVÁ PORAZILA 200 MILENEK

Z předních pražských divadel byl už jen krok na filmové plátno. Její největší filmovou rolí byla postava Anny Posedlé ve filmu Jak básníci neztrácejí naději v roce 2003. O rok později se Michaela Badinková proměnila v Lenku Drápalovou v seriálu Ulice.

V opět novácké nekonečné sérii, a to Ordinaci v růžové zahradě 2 se Michaela Badinková přes komplikace, které způsobila její seriálová matka v podání Jany Paulové, dala dohromady s tamním Casanovou, primářem gynekologie Čestmírem Mázlem alias Petrem Rychlým.

Michaela Badinková se v listopadu 2018 stala vítězkou páté řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

O MICHAELE BADINKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Životním partnerem Michaely Badinkové (a zároveň kolegou z Ulice) je Jan Teplý mladší, s nímž má dcery Evelínu a Emílii. Pozoruhodné na tom je, že obě její těhotenství časově odpovídala otěhotnění, které její postavě z Ulice naplánovali scénáristé. "Je to opravdu kuriózní. Asi se to na mě z toho scénáře vždycky přenese," podivila se s úsměvem sama Michaela Badinková.

 

Články o celebritě

Tajemství seriálu Temný Kraj: Čím trápili Vaculíka?! Tajemství seriálu Temný Kraj: Čím trápili Vaculíka?! Tajemné vraždy jsou odhaleny, seriál Temný Kraj skončil. Víte ale, jaké jsou příběhy míst, kde se… číst článek
Hvězda Ordinace Míša Badinková: Sáhla si na dno! Neměla na jídlo ani nájem Hvězda Ordinace Míša Badinková: Sáhla si na dno! Neměla na jídlo ani nájem Na své krušné začátky, kdy přišla do Prahy budovat kariéru herečky, zavzpomínala rodačka ze slovenských… číst článek
Překvapení pro diváky: Ordinace a Tvář si  přetahují hvězdy! Překvapení pro diváky: Ordinace a Tvář si přetahují hvězdy! Z neznámé herečky se stala hvězdou Novy ve dvou velkých projektech. To je případ Kateřiny Marie Fialové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavla Vojáčková
Pavla Vojáčková
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová