Jiří Dvořák

Datum narození: 4. 2. 1967
Místo narození: Brno
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák se stal hvězdou jak na divadelních prknech, tak před kamerou. Skvělý je i v dabingu, třeba jako Craigův James Bond.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Anděl Páně: Dvořák coby čert Uriáš 

Stejně jako v divadle je Jiří Dvořák úspěšný i na filmovém plátně a na televizní obrazovce. Zahrál si mj. v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádkách Jiřího Stracha Anděl páně 1 a 2 ztvárnil huňatého čerta Uriáše. Hlavní roli dostal např. v dramatu Narušitel.

Neminuly ho ani postavy seriálové. Své herecké umění Jiří Dvořák předvedl mj. v seriálech Pojišťovna štěstí, UliceSanitka 2, Atentát, Labyrint, V.I.P. vraždy, Lynč, Hlava Medúzy nebo Chlap.

Jiří Dvořák zvítězil ve StarDance

Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Hlasem Jiřího Dvořáka promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerky Jiřího Dvořáka

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové. Tu po devítiletém vztahu vyměnil za též o 27 let mladší slovenskou rozhlasovou a televizní moderátorku, herečku Martinu Zábranskou, kterou naši sousedi přezdívají Maca

 

Články o celebritě

Mejdan hvězd České televize i StarDance: Zákulisí plesu, který svět neviděl! Mejdan hvězd České televize i StarDance: Zákulisí plesu, který svět neviděl! Oblíbená soutěž StarDance měla loni pauzu, ale jelikož se za letos vrací, všichni jsou už v pozoru, ... číst článek
Luděk Munzar (†85) zemřel před 4 lety: Poslední video před smrtí! Luděk Munzar (†85) zemřel před 4 lety: Poslední video před smrtí! Už jsou to čtyři roky, co herecké nebe přivítalo jednoho z našich nejslavnějších a nejcharismatičtěj... číst článek
Štěpánek (74) pohřbil posledního sourozence: Plakala i Adamovská! Štěpánek (74) pohřbil posledního sourozence: Plakala i Adamovská! Ze čtyř sourozenců už zůstal jediný! Petr Štěpánek (74) vyprovodil na poslední cestě svou sestru, di... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Roger Moore
Roger Moore
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková