Jiří Dvořák | Celebwiki.cz

Jiří Dvořák

Datum narození: 4.2.1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

StarDance očima bookmakerů: Na koho vsází odborníci? StarDance očima bookmakerů: Na koho vsází odborníci? Dnes večer začíná na České televizi jubilejní desátý ročník populární taneční soutěže StarDance …když… číst článek
Herec Ladislav Mrkvička (80): Proč se třásl na Cenách Thálie? Herec Ladislav Mrkvička (80): Proč se třásl na Cenách Thálie? Hraje už šedesát let. Ladislav Mrkvička (80) si došel na jeviště Národního divadla pro zaslouženou… číst článek
Režisér StarDance Petrenko hlásí: Už znám vítěze nové řady! Vsadí si na něj? Režisér StarDance Petrenko hlásí: Už znám vítěze nové řady! Vsadí si na něj? Režisér Roman Petrenko (54) je s tanečním pořadem StarDance… když hvězdy tančí spjat již od prvních… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk