Jiří Dvořák | Celebwiki.cz

Jiří Dvořák

Datum narození: 4.2.1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

Hvězdy StarDance: Jak si komplikují život! Hvězdy StarDance: Jak si komplikují život! V letošní jubilejní řadě StarDance se roztrhl pytel s rekvizitami, kulisami a všelijakým jiným harampádím,… číst článek
Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Zanedlouho to bude rok, co herecké nebe přivítalo jednoho z našich nejslavnějších a nejcharismatičtějších… číst článek
Známe letošní vánoční TV program! Kdy budou dávat Popelku? Známe letošní vánoční TV program! Kdy budou dávat Popelku? Vánoční pohoda v kruhu rodinném a k tomu nějaká krásná pohádka, aby člověk neztratil naději v to,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Pavel Nový
Pavel Nový