Jiří Dvořák | Celebwiki.cz

Jiří Dvořák

Datum narození: 4. 2. 1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

10 nejcharismatičtějších herců českého showbyznysu! Najdete mezi nimi i svého oblíbence? 10 nejcharismatičtějších herců českého showbyznysu! Najdete mezi nimi i svého oblíbence? Ta tam jsou doby, kdy dámy vzdychaly před televizními obrazovkami nad zásadovým doktorem Arnoštem Bl... číst článek
7 nejkrásnějších dcer českých celebrit: Jsou z nich modelky, herečky i zpěvačky! 7 nejkrásnějších dcer českých celebrit: Jsou z nich modelky, herečky i zpěvačky! Každý rodič je přesvědčený, že jeho ratolest je tou nejkrásnější na světě. A každý z nich má pravdu.... číst článek
Audioknihou roku je syrová Dědina, prvenství získali i Vlasák, Kameníková či Dvořák Audioknihou roku je syrová Dědina, prvenství získali i Vlasák, Kameníková či Dvořák Drsně pravdivá Dědina na sebe při letošním udílení cen Audiokniha roku strhla zájem oprávněně. Stejn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová