Jiří Dvořák

Datum narození: 4.2.1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

Trpké zklamání pro partnerku krále StarDance Dvořáka: Proč s ní nechce dítě Trpké zklamání pro partnerku krále StarDance Dvořáka: Proč s ní nechce dítě Charismatický herec Jiří Dvořák (51), který se stal v závěru letošního roku dokonce králem tanečního… číst článek
Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Jeden trhák za druhým. Vybrali jsme pro vás 13 nejočekávanějších českých filmů, které letos míří… číst článek
Ježíšek z pohádky Anděl Páně za roli nedostal ani korunu! Jakubovi je dnes osmnáct Ježíšek z pohádky Anděl Páně za roli nedostal ani korunu! Jakubovi je dnes osmnáct Nebeská charita. Tak popsala nulový honorář Ježíška v pohádce Anděl Páně scenáristka Lucie Konášová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej