Jiří Dvořák | Celebwiki.cz

Jiří Dvořák

Datum narození: 4. 2. 1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

Rouška není hanba! Rytmus i Pazderková propagují ochranu před koronavirem Rouška není hanba! Rytmus i Pazderková propagují ochranu před koronavirem Situace kolem koronaviru přiostřuje. Vláda rozhodla o omezení pohybu v naší republice a lidé zoufale... číst článek
Procházková z Vlastníků Pavle Tomicové křišťálového Českého lva nepřinesla Procházková z Vlastníků Pavle Tomicové křišťálového Českého lva nepřinesla Pavla Tomicová, herečka obdařená neuvěřitelným komediálním talentem, který mohou nyní diváci ocenit ... číst článek
Manažeři ČT: Rozporcovali si 50 milionů na odměnách! Manažeři ČT: Rozporcovali si 50 milionů na odměnách! Vedení České televize si žije jako v bavlnce. Podle webu Hlídacípes.org patnáct vrcholných manažerů ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová