Jiří Böhm

Jiří Böhm

Datum narození: 8. 7. 1987
Místo narození: Kraslice
Profese: herec, speaker, moderátor, ekonom
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jiří Böhm, který byl za ztvárnění Václava Havla nominován na Cenu divadelní kritiky, se zařadil mezi hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2.

Po maturitě na gymnáziu a studiu zpěvu byl Jiří Böhm přijat na Vysokou školu ekonomickou v Praze na obor Podniková ekonomika a management a záhy začal souběžně studovat na DAMU, kde absolvoval obor Herectví alternativního a loutkového divadla.

Byl nominován na Talent roku 2016

První stále angažmá Jiří Böhm dostal v Městském divadle Kladno, z něhož po dvou letech odešel na volnou nohu. Účinkoval mj. na scénách Divadla Letí, Pomezí, Vosto5, 3D Company, dále pak v Semaforu, ve Studiu Ypsilon, Jihočeském divadle v Českých Budějovicích nebo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Na filmovém plátně Jiří Böhm debutoval rolí Angeláriuse, což je fiktivní postava, v koprodukčním historickém dramatu režiséra Petra Nikolaeva Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (2013).

Za roli Václava Havla v inscenaci Olga nastudovanou souborem Divadlo Letí byl Jiří Böhm nominován na Talent roku 2016 v Cenách divadelní kritiky.

Böhm jako František v Bankovkových

Na obrazovce se Jiří Böhm objevil jako František v naučném seriálu o finanční gramotnosti s názvem Bankovkovi (2017), vysílaném Českou televizí.

V letech 2017 až 2020 profesionální speaker Jiří Böhm moderoval pořad Mozaika na stanici Český rozhlas Vltava.

Milovníci seriálů mohli Jiřího Böhma vidět v Ulici, v minisérii Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů, v 1. MISI, ve Specialistech či v Modrém kódu. V roce 2022 nastoupil jako medik Ondřej Berkovec do kamenické nemocnice v oblíbené Ordinaci v růžové zahradě 2 TV Nova.

 

Další Herci

zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Lída Baarová
Lída Baarová
zobrazit profil Tomáš Červinek
Tomáš Červinek