Martin Hofmann

Datum narození: 31. 3. 1978
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Martin Hofmann je divadelní a televizní herec. Známý je z nekonečného seriálu Ulice. Jeho partnerkou byla nějaký čas Jitka Čvančarová.

Martin Hofmann nastoupil po maturitě na pražskou divadelní fakultu, kterou absolvoval pod vedením herce Borise Rösnera. Poté vyběhl na divadelní maratón.

MARTIN HOFMANN - JAK ZAPÍRAL PROSTITUTKU

V Divadle v Celetné hrál Cyrana z Bergeracu (Roxanu mu skvěla ztvárnila jeho tehdješí partnerka Jitka Čvančarová), Krysaře nebo Horatia v Shakespearově Hamletovi. Hostuje v Divadle Bez Zábradlí, Divadle v Řeznické nebo Městských divadlech pražských.

Proslavil se až v televizním seriálu Ulice, kde Martin Hofmann ztvárnil  ostavu Jaroslava Hejla (jeho seriálovou matou byla Hana Maciuchová). Předtím se ukázal v baladickém filmu Hanele režiséra Karla Kachyni nebo v psychologickém dramatu P.F. 77 JaroslavaBrabce.

Na televizních obrazovkách se Martin Hofmann opět předvedl roku 2019 v hlavní roli seriálu Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most!, vysílaném na ČT.

Za ztvárnění vedlejší role v životopisném dramatu Havel (2020) byl Martin Hofmann nominován na Českého lva.

O MARTINU HOFMANNOVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Martina Hofmanna byla herečka Jitka Čvančarová, ale rozešla se s ním kvůli údajné nevěře. Martin Hofmann platil za sukničkáře, ale nakonec se usadil a v létě 2014 i oženil.

 

Články o celebritě

Herecké sestry Dana a Jana Hlaváčovy: Přestaly spolu mluvit! Herecké sestry Dana a Jana Hlaváčovy: Přestaly spolu mluvit! Kam zmizela Dora, nevlastní zlá sestra z pohádky Tři oříšky pro Popelku? Po Daně Hlaváčové (75) jako... číst článek
Herec Viktor Dvořák v kůži Václava Havla: Olze nevěrný nebyl! Věděla to Herec Viktor Dvořák v kůži Václava Havla: Olze nevěrný nebyl! Věděla to „Ty jednou natočíš film a budeš v něm hrát Havla,“ řekla mu kdysi kolegyně z divadla. Její předpověď... číst článek
Divoký mejdan po premiéře Havla: Geislerová na zemi, Havlová už nemohla a chlípný Kohák! Divoký mejdan po premiéře Havla: Geislerová na zemi, Havlová už nemohla a chlípný Kohák! Jedna z nejočekávanějších filmových premiér letošního roku proběhla v úterý večer v pražské Lucerně.... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová