Hanna Alström | Celebwiki.cz

Hanna Alström

Datum narození: 5. 3. 1981
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Výška: 171 cm
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Švédskou herečku Hannu Alström do svého česko-slovenského dramatu Skleněný pokoj (2019) obsadil režisér Julius Ševčík, držitel tří Českých lvů za film Masaryk.

V šesti letech Hanna Alström, celým jménem Hanna Carolina Alström, začala hrát v Mladém divadle ve Stockholmu, kde působila i její o šest let starší sestra Sars Alström, která se ve Švédsku proslavila především díky seriálovým rolím.

Po gymnáziu Hanna Alström absolvovala Swedish National Academy of Mime and Acting (Národní akademii mimiky a herectví). Již při studiu se účastnila řady zejména divadelních projektů.

Po krátkometrážních snímcích Hanna Alström na filmovém plátně debutovala v celovečerním rodinném příběhu Sherdil (1999). Svou první hlavní roli ztvárnila v dramatu Knäcka (2009).

Princeznu Tildu si Hanna Alström zahrála v dobrodružném akčňáku Kingsman: Tajná služba (2014) s Colinem Firthem v hlavní roli. Více prostoru dostala v druhém díle Kingsman: Zlatý kruh (2017).

Do svého koprodukčního dramatu Skleněný pokoj (2019) Hannu Alström obsadil do jedné z klíčových postav Julius Ševčík, držitel tří Českých lvů za životopisné drama Masaryk (2016). Režisér snímek Skleněný pokoj natočil podle knižní předlohy Simona Mawera.

V letech 1999 až 2005 byla Hanna Alström provdaná za švédského herce Gustafa Skarsgårda.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Zuzana Plačková slovenská playmate
Zuzana Plačková slovenská playmate
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Zdeněk Kettner
Zdeněk Kettner