Karel Dobrý | Celebwiki.cz

Karel Dobrý

Datum narození: 2.5.1969
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herce Karla Dobrého jeho fyziognomie předurčila do výrazných postav. Znalost jazyků mu zas umožnila hrát v zahraničních snímcích. Ztvárnil desítky rolí ve filmu i v divadle.

Poprvé se Karel Dobrý předvedl před kamerou v televizním historickém dramatu Elektro, má lásko (1991) společně s Janem Kanyzou, Janou Švandovou, Tomášem Töpferem a Jiřím Štěpničkou. V seriálu to bylo o rok později, a to v sérii Mladý Indiana Jones a krátce nato v České sodě v podání zejména herců oblíbeného divadla Sklep.

KAREL DOBRÝ SI SÁHL NA ŽIVOT

A seriály poté pro Karla Dobrého nezůstaly tabu. Jmenujme např. Vyprávěj, Borgia, Cirkus Bukowsky, České století, Život a doba soudce A. K., Policie Modrava či Mordparta.

Svůj talent Karel Dobrý předvedl v řadě filmů, mj. Kytice (2000), Krysař (2003), Krev zmizelého (2005), Ocas ještěrky (2009), Lída Baarová (2016). Ve stejném roce to byla rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla, který Karla Dobrého obsadil do role upíra.

Za ztvárnění hlavní role v romantickém příběhu režiséra Hastrman (2018) Karel Dobrý získal sošku Českého lva.

Ze zahraničních snímků připomeňme thriller Sacred Cargo, fantasy Hui Buh a Mission: Impossible. Karel Dobrý příležitostně spolupracoval s Českým rozhlasem, kde natáčel i v cizích jazycích.

V divadle Karel Dobrý začal aktivně působit v první polovině 90. let 20. století. Začínal na pražské scéně věnující se dětskému divákovi, v Divadle Jiřího Wolkera (dnes Divadlo v Dlouhé). Byl členem Městských divadlech pražských, kde vystupoval především s Divadelním spolkem Kašpar.

V letech 1993 až 2002 byl Karel Dobrý angažován v pražském Divadle Na zábradlí, kde hrál v řadě výrazných inscenací. V roce 2002 odešel ze stálého angažmá a spolupracoval s řadou souborů a divadel: Nordic Black Theatre (v norském Oslu), Divadlo Komedie (se souborem Pražského komorního divadla), Činoherní studio Ústí nad Labem, Národní divadlo Praha, Letní shakespearovské slavnosti, Divadlo Archa, Divadlo Ta Fantastika či La Fabrika.

O KARLU DOBRÉM ČTĚTE ZDE>>

Karla Dobrého vychovali prarodiče. Vyrůstal v Praze a ve Štětí; čtyři roky strávil v Sýrii. Ve čtrnácti letech byl přihlášen do komparsního rejstříku České televize. Jeden semestr pobyl na Vysoké škole ekonomické. Později studoval herectví na DAMU, již také nedokončil. 

Herec Karel Dobrý má tři děti: dceru Johanu ze vztahu s Evou Turnovou a syny Cyrila a Diviše s výtvarnicí Terezou Hrzánovou, sestrou herečky Barbory Hrzánové, jejichž otcem byl tragicky zesnulý herec Jiří Hrzán.

 

Články o celebritě

Zrádci úspěch nezopakovali! Převálcovala je SuperStar Zrádci úspěch nezopakovali! Převálcovala je SuperStar Dva díly nového českého miniseriálu Zrádci se držely na špici sledovanosti – přestože postupně ztrácely… číst článek
První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! Česká televize slaví další úspěch! Její nový seriál Zrádci se stal po uvedení prvního dílu jedničkou… číst článek
Temné dětství syna Karla Dobrého: Táta si v rauši podřezal žíly! Temné dětství syna Karla Dobrého: Táta si v rauši podřezal žíly! Drogy ho pronásledují od dětství! Herec Cyril Dobrý (23) ztvárnil v nové minisérii ČT Zrádci dealera… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi