Karel Dobrý | Celebwiki.cz

Karel Dobrý

Datum narození: 2. 5. 1969
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herce Karla Dobrého jeho fyziognomie předurčila do výrazných postav. Znalost jazyků mu zas umožnila hrát v zahraničních snímcích. Ztvárnil desítky rolí ve filmu i v divadle.

Poprvé se Karel Dobrý předvedl před kamerou v televizním historickém dramatu Elektro, má lásko (1991) společně s Janem Kanyzou, Janou Švandovou, Tomášem Töpferem a Jiřím Štěpničkou. V seriálu to bylo o rok později, a to v sérii Mladý Indiana Jones a krátce nato v České sodě v podání zejména herců oblíbeného divadla Sklep.

KAREL DOBRÝ SI SÁHL NA ŽIVOT

A seriály poté pro Karla Dobrého nezůstaly tabu. Jmenujme např. Vyprávěj, Borgia, Cirkus Bukowsky, České století, Život a doba soudce A. K., Policie Modrava či Mordparta.

Svůj talent Karel Dobrý předvedl v řadě filmů, mj. Kytice (2000), Krysař (2003), Krev zmizelého (2005), Ocas ještěrky (2009), Lída Baarová (2016). Ve stejném roce to byla rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla, který Karla Dobrého obsadil do role upíra.

Za ztvárnění hlavní role v romantickém příběhu režiséra Hastrman (2018) Karel Dobrý získal sošku Českého lva.

Ze zahraničních snímků připomeňme thriller Sacred Cargo, fantasy Hui Buh a Mission: Impossible. Karel Dobrý příležitostně spolupracoval s Českým rozhlasem, kde natáčel i v cizích jazycích.

V divadle Karel Dobrý začal aktivně působit v první polovině 90. let 20. století. Začínal na pražské scéně věnující se dětskému divákovi, v Divadle Jiřího Wolkera (dnes Divadlo v Dlouhé). Byl členem Městských divadlech pražských, kde vystupoval především s Divadelním spolkem Kašpar.

V letech 1993 až 2002 byl Karel Dobrý angažován v pražském Divadle Na zábradlí, kde hrál v řadě výrazných inscenací. V roce 2002 odešel ze stálého angažmá a spolupracoval s řadou souborů a divadel: Nordic Black Theatre (v norském Oslu), Divadlo Komedie (se souborem Pražského komorního divadla), Činoherní studio Ústí nad Labem, Národní divadlo Praha, Letní shakespearovské slavnosti, Divadlo Archa, Divadlo Ta Fantastika či La Fabrika.

O KARLU DOBRÉM ČTĚTE ZDE>>

Karla Dobrého vychovali prarodiče. Vyrůstal v Praze a ve Štětí; čtyři roky strávil v Sýrii. Ve čtrnácti letech byl přihlášen do komparsního rejstříku České televize. Jeden semestr pobyl na Vysoké škole ekonomické. Později studoval herectví na DAMU, již také nedokončil. 

Herec Karel Dobrý má tři děti: dceru Johanu ze vztahu s Evou Turnovou a syny Cyrila a Diviše s výtvarnicí Terezou Hrzánovou, sestrou herečky Barbory Hrzánové, jejichž otcem byl tragicky zesnulý herec Jiří Hrzán.

 

Články o celebritě

Prima diváky potěšila a zklamala zároveň: Přesto se v neděli stala jedničkou! Prima diváky potěšila a zklamala zároveň: Přesto se v neděli stala jedničkou! Česká filmová komedie Bezva ženská na krku se stala nejsledovanějším nedělním večerním pořadem po 20... číst článek
Bob Klepl šokuje: Mám chybu v rozkroku Bob Klepl šokuje: Mám chybu v rozkroku Nejdřív se zavřela divadla a koncertní sály, ale vypadalo to, že točit se bude dál. Ani to už není p... číst článek
Scenárista Zrádců Miro Šifra: Drsná slova na adresu protagonisty! Scenárista Zrádců Miro Šifra: Drsná slova na adresu protagonisty! Obrazovky v neděli už potřetí ovládla minisérie Zrádci, poodhalující zákulisí obchodu s pervitinem v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Jiří Bilbo Reidinger
Jiří Bilbo Reidinger
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger