Stefan Konarske

Stefan Konarske

Datum narození: 28. 2. 1980
Místo narození: Stade, Německo
Výška: 179 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Stefan Konarske byl v roce 2024 nominován na Českého lva za ztvárnění vedlejší role v historickém dramatu režiséra a scenáristy Tomáše Mašína Bratři.

Po studiu v Paříži se Stefan Konarske vrátil do rodného Německa, kde začal účinkovat v soukromé hamburské divadelní společnosti. Poté absolvoval Ernst Busch Academy of Dramatic Arts.

Během studií Stefan Konarske mj. ztvárnil titulní roli v inscenaci Baal od Bertolta Brechta. V sezóně 2006/2007 debutoval také v Deutsches Theater v roli Oresta v Drei Sterne suchen einen Koch. Za ni v anketě časopisu Theatre získal titul Mladým hercem roku 2007.

Na filmovém plátně Stefan Konerske debutoval v německé komedii NVA (2005). Již rok nato se objevil v krimi dramatu Drsňák (Knallhart). Jednu z ústřední postav ztvárnil v německo-italské komedii Outside the Box (2015).

Do povědomí širší divácké obce se Stefan Konerske dostal jako Daniel Kossik v oblíbeném krimi seriálu Tatort nebo coby Friedrich Engels ve francouzsko-německo-belgickém životopisném dramatu Mladý Karel Marx (Le Jeune Karl Marx) z roku 2017.

Za ztvárnění kapitána Státní bezpečnosti Kollera v historickém dramatu režiséra a scenáristy Tomáše Mašína Bratři (2023) byl Stefan Konerske nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli.

 

Další Herci

zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Jiří Böhm
Jiří Böhm
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl