Stefan Konarske

Stefan Konarske

Datum narození: 28. 2. 1980
Místo narození: Stade, Německo
Výška: 179 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Stefan Konarske byl v roce 2024 nominován na Českého lva za ztvárnění vedlejší role v historickém dramatu režiséra a scenáristy Tomáše Mašína Bratři.

Po studiu v Paříži se Stefan Konarske vrátil do rodného Německa, kde začal účinkovat v soukromé hamburské divadelní společnosti. Poté absolvoval Ernst Busch Academy of Dramatic Arts.

Během studií Stefan Konarske mj. ztvárnil titulní roli v inscenaci Baal od Bertolta Brechta. V sezóně 2006/2007 debutoval také v Deutsches Theater v roli Oresta v Drei Sterne suchen einen Koch. Za ni v anketě časopisu Theatre získal titul Mladým hercem roku 2007.

Na filmovém plátně Stefan Konerske debutoval v německé komedii NVA (2005). Již rok nato se objevil v krimi dramatu Drsňák (Knallhart). Jednu z ústřední postav ztvárnil v německo-italské komedii Outside the Box (2015).

Do povědomí širší divácké obce se Stefan Konerske dostal jako Daniel Kossik v oblíbeném krimi seriálu Tatort nebo coby Friedrich Engels ve francouzsko-německo-belgickém životopisném dramatu Mladý Karel Marx (Le Jeune Karl Marx) z roku 2017.

Za ztvárnění kapitána Státní bezpečnosti Kollera v historickém dramatu režiséra a scenáristy Tomáše Mašína Bratři (2023) byl Stefan Konerske nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli.

 

Další Herci

zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Jack Champion
Jack Champion
zobrazit profil Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Trine Dyrholm
Trine Dyrholm