Magda Vášáryová | Celebwiki.cz

Magda Vášáryová

Datum narození: 26.8.1948
Místo narození: Banská Štiavnica
Profese: herečka, politička
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Krásná a ambiciózní. Magda Vašáryová nechtěla dobýt „jen“ filmová plátna, ale rovnou celé Slovensko! Jako první žena dokonce kandidovala na prezidentku.

Nestála o kariéru herečky. Ačkoli je už od dětství její dominantou chladná logika (vystudovala Matematicko-fyzikální gymnázium v Bratislavě a Filozofickou fakultu Univerzity Jana Amose Komenského v Praze), snila o dráze spisovatelky. Režisér Štefan Uher však došel k jinému závěru. Půvabnou Magdu Vášáryovou nafotil, a pak pohlednou a křehkou dívku pyšně ukazoval kolegům. Nakonec si ji jako první uloupil pro svůj film Senzi mama Vladislav Pavlovič.

Vstupenkou do světa velkého filmu jí byl ale až režisér František Vláčil, který ji obsadil do hlavní role historického filmu Markéta Lazarová. Další nabídky se pak jen hrnuly. Radúz a Mahulena, Na kometě, Temné slunce a konečně film, díky kterému vystřelila její popularita prudce vzhůru – Menzelovy Postřižiny, ve kterých si zahrála společně s Jiřím Schmitzerem, Jaromírem Hanzlíkem a Rudolfem Hrušínským.

Diváci měli rozhodně co obdivovat. Krásná Magda Vášáryová ukázala jak své herecké schopnosti, tak své křivky, které muže rozhodně nenechávaly chladnými. Málokdo také ví, že půvabná herečka byla v době natáčení těhotná. Celé Postřižiny byly dlouhý čas pod rouškou tajemství. Jak to bylo s komínem? Opravdu měla Magda Vašáryová své vlasy? Vypila opravdu pivo na ex? Odpovědi na tyto otázky se snažil získat nejeden deník.

Na počátku 90. let se Magda Vášáryová rozhodla sáhnout po nabídce Václava Havla a přijala velvyslanecký post v Rakousku. V roce 1999 soupeřila v prvních přímých volbách s muži o post prezidenta/prezidentky. Obdržela 6, 5 % hlasů. Politiky se však nevzdala. Kromě jiného byla velvyslankyní v Polsku, státní tajemnicí ministerstva zahraničních věcí nebo poslankyní slovenského parlamentu za středopravicovou SDKÚ. Dá se tedy říct, že výborná znalost šesti světových jazyků se vyplatila. Píše také knihy o etiketě.

Ačkoli má v Postřižinách Magda Vášáryová po svém boku Jiřího Schmitzera, ve skutečnosti propojila svůj život s hercem Milanem Lasicou, se kterým má i dceru - známou spisovatelku Hanu Lasicovou.

 

Články o celebritě

Co namíchlo Vášáryovou? Drsný verdikt o Češích! Co namíchlo Vášáryovou? Drsný verdikt o Češích! Magda Vášáryová (70) je žena mnoha tváří. Nejenže patří mezi skvělé herečky, působí v diplomacii… číst článek
Exprezident Klaus ke 100 letům republiky: Masaryka nepřeceňujme, využili jsme příležitosti Exprezident Klaus ke 100 letům republiky: Masaryka nepřeceňujme, využili jsme příležitosti Tomáš Garrigue Masaryk budoval První republiku, exprezident Václav Klaus (77) je zase jedním ze symbolů… číst článek
Magda Vášáryová naložila českým mužům: Špinaví, nechutní a zanedbaní! Magda Vášáryová naložila českým mužům: Špinaví, nechutní a zanedbaní! Jako bývalá diplomatka umí dobře volit slova, pokud jde ale o české muže, nebere si Magda Vášáryová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková