Magda Vášáryová

Datum narození: 26. 8. 1948
Místo narození: Banská Štiavnica
Profese: herečka, politička
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Magda Vášáryová nechtěla dobýt „jen“ filmová plátna, ale rovnou celé Slovensko! Jako první žena dokonce kandidovala na prezidentku.

Nestála o kariéru herečky. Ačkoli je už od dětství její dominantou chladná logika (vystudovala Matematicko-fyzikální gymnázium v Bratislavě a Filozofickou fakultu Univerzity Jana Amose Komenského v Praze), Magda Vášáryová snila o dráze spisovatelky.

Vášáryová debutovala Lazarovou

Režisér Štefan Uher však došel k jinému závěru. Půvabnou Magdu Vášáryovou nafotil a pak pohlednou a křehkou dívku pyšně ukazoval kolegům. Nakonec si ji jako první uloupil pro svůj film Senzi mama Vladislav Pavlovič.

Vstupenkou do světa velkého filmu jí byl ale až režisér František Vláčil, který ji obsadil do hlavní role historického filmu Markéta Lazarová. Další nabídky se pak jen hrnuly. Radúz a Mahulena, Na kometě, Temné slunce a konečně film, díky kterému vystřelila její popularita prudce vzhůru - Menzelovy Postřižiny, ve kterých si zahrála společně s Jiřím Schmitzerem, Jaromírem Hanzlíkem a Rudolfem Hrušínským.

Vášáryová zazařila v Postřižinách

Diváci měli rozhodně co obdivovat. Krásná Magda Vášáryová ukázala jak své herecké schopnosti, tak své křivky, které muže rozhodně nenechávaly chladnými. Málokdo také ví, že půvabná herečka byla v době natáčení těhotná. Celé Postřižiny byly dlouhý čas pod rouškou tajemství.

Jak to bylo s komínem? Opravdu měla Magda Vášáryová své vlasy? Vypila opravdu pivo na ex? Odpovědi na tyto otázky se snažil získat nejeden deník.

Magda Vášáryová v politice

Na počátku 90. let 20. století se Magda Vášáryová rozhodla sáhnout po nabídce Václava Havla a přijala velvyslanecký post v Rakousku. V roce 1999 soupeřila v prvních přímých volbách s muži o post prezidenta/prezidentky. Obdržela 6,5 % hlasů.

Politiky se však nevzdala. Kromě jiného byla Magda Vášáryová velvyslankyní v Polsku, státní tajemnicí ministerstva zahraničních věcí nebo poslankyní slovenského parlamentu za středopravicovou SDKÚ. Dá se tedy říct, že výborná znalost šesti světových jazyků se vyplatila. Píše také knihy o etiketě.

Manžel Vášáryové zemřel na jevišti

Ačkoli měla v Postřižinách Magda Vášáryová po svém boku Jiřího Schmitzera, ve skutečnosti propojila svůj život s hercem Milanem Lasicou, kterému porodila dcery Hanu a Žofii.

Manžel Vagdy Vášáryové Milan Lasica zemřel 19. července 2021 přímo na jevišty.

 

Články o celebritě

Komplikace pro Magdu Vášáryovou: Nemůže se zbavit bytu po Lasicovi (†81)! Komplikace pro Magdu Vášáryovou: Nemůže se zbavit bytu po Lasicovi (†81)! Ani po devíti měsících se vdově po Milanu Lasicovi (†81) Magdě Vášáryové (74) nedaří prodat byt, v n... číst článek
Nátlak na Vášáryovou? Jde o pozůstatky po Lasicovi Nátlak na Vášáryovou? Jde o pozůstatky po Lasicovi Společný byt, ve kterém žili Magda Vášáryová (74) a Milan Lasica (†81), ne a ne najít svého kupce. B... číst článek
Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Střetů mezi tábory podporovatelů favoritů prezidentské volby přibývá – a tak se do křížku dostávají ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne