Jana Kovalčiková

Jana Kovalčiková

Datum narození: 16. 3. 1991
Místo narození: Prešov, Slovensko
Výška: 158 cm
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Životopis

Herečka Jana Kovalčiková se do povědomí široké divácké obce na rodném Slovensku dostala zejména rolí právničky v seriálu Oteckovia, v Česku pak v novácké Ulici.

Po gymnáziu Jana Kovalčiková studovala herectví. Hostovala v Slovenském národním divadle v Bratislavě, spolupracovala s Divadlem Aréna nebo s Divadlem Astorka Korzo '90. V roce 2016 se stala členkou souboru Slovenského komorního divadla ve městě Martin.

Na filmovém plátně se Jana Kovalčiková v celovečerním snímku poprvé objevila v roce 2016, a to v dramatu režiséra a scenáristy Ondřeje Šulaje Agáva s Milanem Kňažkem a Katarínou Šafaříkovou v hlavních rolích.

Na svém kontě již tehdy Jana Kovalčiková měla několik drobných úloh v seriálech, např. v Česku v Hraběnkách režiséra Jaroslava Brabce a scenáristů Ivo Pelanta a Evy Pelantové nebo na Slovensku v Paneláku.

Výraznou roli právničky, nepříliš atraktivní koncipientky v kanceláři elitního advokáta, Jana Kovalčiková ztvárnila v rodinném seriálu Oteckovia. Pár v něm utvořila s kolegou Romanem Poĺáčikem, s nímž v reálu chodila, nikoli však s dobrým koncem. Rozešli se.

Do povědomí širší divácké veřejnosti se Jana Kovalčiková v Česku dostala coby půvabná a inteligentní Katarína Benešová, do níž se v novácké Ulici zakoukal Jakub Štáfek, tedy jako seriálový Matěj Jordán.

Mezi záliby Jany Kovalčikové patří jóga, squash a bedminton. Ráda čte, jejím oblíbeným autorem je Gabriel García Márquez. Ve volném čase také poslouchá hudbu, sleduje zahraniční seriály, dokumentární filmy nebo cestopisy.

 

Další Herci

zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Milan Stehlík
Milan Stehlík