Milan Kňažko

Datum narození: 28. 8. 1945
Místo narození: Horné Plachtince Slovensko
Profese: herec, politik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Milan Kňažko, držitel Ceny Thálie, se stal nejen jedním z oblíbených slovenských herců, ale též politikem.

Milan Kňažko je v první řadě slovenským hercem. Později ale nastupil i na politickou dráhu. V listopadu 1989 vkročill do politického dění, účastnil se jednání Občanského fóra a jednu dobu byl i poradcem Václava Havla.

Milan Kňažko kandidoval na prezidenta

Později začal stoupat jeho politický kredit ve slovenské vládě. Postupně byl Milan Kňažko poslancem národní rady Slovenska, ministrem mezinárodních vztahů, ministrem zahraničních věcí, ministrem kultury a v druhé vládě Vladimíra Mečiara místopředsedou.

Během svého politického působení Milan Kňažko celkem šestkrát změnil politický subjekt. V listopadu 2013 kandidoval v prezidentských volbách. V únoru 2012 způsobil dopravní nehodu, za kterou byl velmi kritizován, protože za své zavinění neprojevil ani lítost.

Kňažko vrátil titul zasloužilý umělec

Jako herec ztvárnil Milan Kňažko desítky rolí, např. ve filmech Dobří holubi se vracejí, Rusalka, Život na útěku, Lidice, Hranaři nebo Můj příběh. Když v roce 1989 získal titul zasloužilý umělec, tak ho vrátil, kvůli nesouhlasu s režimem.

Vždy měl velmi rád divadlo a na jeho prknech si také připsal nespočet rolí, mj. ve Višňovém sadu. V roce 2002 se Milan Kňažko stal ředitelem slovenské televize Joj a v ten rok zároveň i ředitelem Mezinárodního filmového festivalu Bratislava. Jeho herecké záměry mu však zkomplikoval zdravotní stav.

V březnu 2017 získal Milan Kňažko Cenu Thálie za představení Shylock Divadla Na Jezerce.

O MILANU KŇAŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou EugeniíMilan Kňažko syna Michaela.

 

Články o celebritě

Utajený pohřeb Milana Lasici (†81): Žádné kondolence a útěk pozůstalých zadem! Utajený pohřeb Milana Lasici (†81): Žádné kondolence a útěk pozůstalých zadem! Charismatický herec Milan Lasica (†81) zemřel náhle, přímo na jevišti. A stejně nečekaný byl i jeho ... číst článek
Poslední rozloučení s Milanem Lasicou (†81): Odmítavý postoj rodiny vysvětlil Kňažko Poslední rozloučení s Milanem Lasicou (†81): Odmítavý postoj rodiny vysvětlil Kňažko Milan Lasica zemřel v průběhu závěrečné děkovačky po koncertě s orchestrem Bratislava Hot Serenaders... číst článek
Mrazivé poslední video Lasici (†81): PODIVNÁ SMRT NA JEVIŠTI! Mrazivé poslední video Lasici (†81): PODIVNÁ SMRT NA JEVIŠTI! Mnoho umělců touží zemřít za velkého potlesku na jevišti! Milanu Lasicovi (†81) se to stalo, ačkoliv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák