Marián Labuda | Celebwiki.cz

Marián Labuda

Datum narození: 28. 10. 1944
Datum úmrtí: 5. 1. 2018
Místo narození: Hontianske Nemce
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Od slavného sultána Solimána po správce Bytčianského zámku v Jánošíkovi. Marián Labuda byl herec mnoha tváří. Svou duši přenesl do více než 300 filmových a divadelních rolí.

Tvář Mariána Labudy můžeme vidět jak na slovenských, tak na českých plátnech a obrazovkách. Za jeden ze svých mimořádných výkonů, předvedeném ve filmu z roku 1995 Zahrada, si dokonce vysloužil ocenění Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

MARIÁN LABUDA - ROZHOVOR PRO REFLEX

Marián Labuda stejně jako plno dalších herců vystudoval Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, ale jako jeden z mála pak stál u zrodu legendárního Divadla Na Korze v Bratislavě. Od roku 1990 byl členem činohry Slovenského národního divadla; léta spolupracoval např. s Divadlem na Vinohradech.

Jeho filmové role mají také své nezastupitelné místo na české a slovenské scéně. Čeští diváci si ho budou pamatovat hlavně jako Romana Daniela z Romingu nebo řidiče Pávka z komedie Vesničko má středisková. Jiří Menzel moc dobře věděl, po kom „sáhnout“. Díky výkonům herců, hlavně pak právě díky výkonům dvojice Labuda-Bán si Vesnička vysloužila nominaci na Oskara. Marián Labuda je i tváří pohádek. Arabela aneb Rumburak se vrací, Lotrando a Zubejda, Pták ohnivák – tam všude se herec angažoval.

O MARIÁNU LABUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve známost vešly také hercovy zdravotní obtíže. Jak informoval např. deník Aha!, kvůli nadváze měl Marián Labuda problémy s cukrovkou a s vysokým krevním tlakem. Hodně se psalo také o dopravní nehodě, při níž zabil na dálnici D1 dvě ženy a dostal za to podmínku.

S manželkou Vierou Labudovou se Marián Labuda seznámil ve Vojenském uměleckém souboru. Měli spolu syna Mariána, který se též stal hercem.

Marián Labuda náhle zemřel 5. ledna 2018. Bylo mu 73 let. 

 

Články o celebritě

Syn Mariána Labudy o roli kolaboranta Moravce: Lekl jsem se naší podoby! Syn Mariána Labudy o roli kolaboranta Moravce: Lekl jsem se naší podoby! Když Marián Labuda ml. (46), syn slavného herce Mariána Labudy (†73), dostal nabídku zahrát si posta... číst článek
SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? V nedělní večer to byl souboj televizních stanic více než vyrovnaný! Nejsledovanějším nedělním pořad... číst článek
Herec Marián Labuda ml. (46) o roli Emanuela Moravce: Neuvěřitelná podoba! Herec Marián Labuda ml. (46) o roli Emanuela Moravce: Neuvěřitelná podoba! O muži, kterého měl hrát ve dvoudílném filmu Anatomie zrady, nejdřív nic nevěděl. Pak ale i Mariána ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan