Marián Labuda | Celebwiki.cz

Marián Labuda

Datum narození: 28. 10. 1944
Datum úmrtí: 5. 1. 2018
Místo narození: Hontianske Nemce
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Od slavného sultána Solimána po správce Bytčianského zámku v Jánošíkovi. Marián Labuda byl herec mnoha tváří. Svou duši přenesl do více než 300 filmových a divadelních rolí.

Tvář Mariána Labudy můžeme vidět jak na slovenských, tak na českých plátnech a obrazovkách. Za jeden ze svých mimořádných výkonů, předvedeném ve filmu z roku 1995 Zahrada, si dokonce vysloužil ocenění Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

MARIÁN LABUDA - ROZHOVOR PRO REFLEX

Marián Labuda stejně jako plno dalších herců vystudoval Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, ale jako jeden z mála pak stál u zrodu legendárního Divadla Na Korze v Bratislavě. Od roku 1990 byl členem činohry Slovenského národního divadla; léta spolupracoval např. s Divadlem na Vinohradech.

Jeho filmové role mají také své nezastupitelné místo na české a slovenské scéně. Čeští diváci si ho budou pamatovat hlavně jako Romana Daniela z Romingu nebo řidiče Pávka z komedie Vesničko má středisková. Jiří Menzel moc dobře věděl, po kom „sáhnout“. Díky výkonům herců, hlavně pak právě díky výkonům dvojice Labuda-Bán si Vesnička vysloužila nominaci na Oskara. Marián Labuda je i tváří pohádek. Arabela aneb Rumburak se vrací, Lotrando a Zubejda, Pták ohnivák – tam všude se herec angažoval.

O MARIÁNU LABUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve známost vešly také hercovy zdravotní obtíže. Jak informoval např. deník Aha!, kvůli nadváze měl Marián Labuda problémy s cukrovkou a s vysokým krevním tlakem. Hodně se psalo také o dopravní nehodě, při níž zabil na dálnici D1 dvě ženy a dostal za to podmínku.

S manželkou Vierou Labudovou se Marián Labuda seznámil ve Vojenském uměleckém souboru. Měli spolu syna Mariána, který se též stal hercem.

Marián Labuda náhle zemřel 5. ledna 2018. Bylo mu 73 let. 

 

Články o celebritě

Kštice je pryč! Viktor Preiss přišel o vlasy, ale pořád mu to sekne Kštice je pryč! Viktor Preiss přišel o vlasy, ale pořád mu to sekne Pro roli cokoli! Viktor Preiss (72) si nechal vyholit část vlasů, a to jich nemá zrovna na rozdávání... číst článek
Viktor Preiss už nikdy nechtěl točit: Teď je z něj prezident Viktor Preiss už nikdy nechtěl točit: Teď je z něj prezident Historie je jeho koníček. Viktor Preiss (72), který poprvé vykročil na plac coby prezident Edvard Be... číst článek
Viktor Preiss se nechal po letech přemluvit k návratu! Co ho přesvědčilo? Viktor Preiss se nechal po letech přemluvit k návratu! Co ho přesvědčilo? Už si role hodně vybírá. Televizní producent Vítězslav Jandák ml. (36) má za sebou dlouhé námluvy, n... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jana Synková
Jana Synková
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel