Marián Labuda | Celebwiki.cz

Marián Labuda

Datum narození: 28.10.1944
Datum úmrtí: 5.1.2018
Místo narození: Hontianske Nemce
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Od slavného sultána Solimána po správce Bytčianského zámku v Jánošíkovi. Marián Labuda byl herec mnoha tváří. Svou duši přenesl do více než 300 filmových a divadelních rolí.

Tvář Mariána Labudy můžeme vidět jak na slovenských, tak na českých plátnech a obrazovkách. Za jeden ze svých mimořádných výkonů, předvedeném ve filmu z roku 1995 Zahrada, si dokonce vysloužil ocenění Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

MARIÁN LABUDA - ROZHOVOR PRO REFLEX

Marián Labuda stejně jako plno dalších herců vystudoval Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, ale jako jeden z mála pak stál u zrodu legendárního Divadla Na Korze v Bratislavě. Od roku 1990 byl členem činohry Slovenského národního divadla; léta spolupracoval např. s Divadlem na Vinohradech.

Jeho filmové role mají také své nezastupitelné místo na české a slovenské scéně. Čeští diváci si ho budou pamatovat hlavně jako Romana Daniela z Romingu nebo řidiče Pávka z komedie Vesničko má středisková. Jiří Menzel moc dobře věděl, po kom „sáhnout“. Díky výkonům herců, hlavně pak právě díky výkonům dvojice Labuda-Bán si Vesnička vysloužila nominaci na Oskara. Marián Labuda je i tváří pohádek. Arabela aneb Rumburak se vrací, Lotrando a Zubejda, Pták ohnivák – tam všude se herec angažoval.

O MARIÁNU LABUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve známost vešly také hercovy zdravotní obtíže. Jak informoval např. deník Aha!, kvůli nadváze měl Marián Labuda problémy s cukrovkou a s vysokým krevním tlakem. Hodně se psalo také o dopravní nehodě, při níž zabil na dálnici D1 dvě ženy a dostal za to podmínku.

S manželkou Vierou Labudovou se Marián Labuda seznámil ve Vojenském uměleckém souboru. Měli spolu syna Mariána, který se též stal hercem.

Marián Labuda náhle zemřel 5. ledna 2018. Bylo mu 73 let. 

 

Články o celebritě

Nedožité 74. narozeniny Mariána Labudy (†73): Dočká se milé pocty! Nedožité 74. narozeniny Mariána Labudy (†73): Dočká se milé pocty! I když od náhlé smrti herce Mariána Labudy (†73) brzy uběhne 10 měsíců, jeho nejbližší na něj neustále… číst článek
Pravda o zesnulém Labudovi (†73): Hrál si s ohněm! Kašlal na zákazy lékařů Pravda o zesnulém Labudovi (†73): Hrál si s ohněm! Kašlal na zákazy lékařů Legendární představitel pana Pávka v komedii Vesničko má středisková Marián Labuda (†73), který zemřel… číst článek
Vdova po Labudovi o jeho smrti: Spadla mu ruka a hlava! Myslela jsem, že hledá klíče Vdova po Labudovi o jeho smrti: Spadla mu ruka a hlava! Myslela jsem, že hledá klíče Uběhlo již téměř sedm měsíců od chvíle, kdy naposledy vydechl herec Marián Labuda… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej