Milan Lasica | Celebwiki.cz

Milan Lasica

Datum narození: 3.2.1940
Místo narození: Zvolen
Profese: herec,humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica je známý slovenský všeumělec. Může se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou, se kterou má dvě dcery.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat – za všechny zmíněné třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací – Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu například na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I., nebo třeba Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

V 60. letech pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou. Nakonec se rozhodl pro nový sňatek – s krásnou herečkou Magdou Vašáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Jeho herecké výkony jsou též výborné. Diváci Milana Lasicu budou znát nejspíše z pohádky Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, ze satirické komedie Saturnin, nebo třeba z filmů Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách, Pasti, pasti, pastičky, aj.

Jeho poslední větší role přišla s filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Od té doby odmítá nabídky režisérů, údajně kvůli mizerným podmínkám při zmíněném natáčení Menzelovy komedie.

 

Články o celebritě

Febiofest odtajnil hosty: Přijede Woody Harrelson, Lasica a Janžurová dostanou ceny Febiofest odtajnil hosty: Přijede Woody Harrelson, Lasica a Janžurová dostanou ceny Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest přivítá oblíbeného herce Woodyho… číst článek
Jubilant Milan Lasica: Děsí se svého věku! Jubilant Milan Lasica: Děsí se svého věku! Herec Milan Lasica měl nedávno 80. narozeniny. Někomu by takový věk mohl připadat úctyhodný důvod… číst článek
Valašský král Bolek Polívka: Po svatbě skončil ve špitále! Valašský král Bolek Polívka: Po svatbě skončil ve špitále! Žádné líbánky u moře nebo v přepychovém hotelu. Žádné lelkování. Bolek Polívka (70) už dva dny po… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Jan Kalous
Jan Kalous
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová