Milan Lasica | Celebwiki.cz

Milan Lasica

Datum narození: 3.2.1940
Místo narození: Zvolen
Profese: herec,humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica je známý slovenský všeumělec. Může se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou, se kterou má dvě dcery.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat – za všechny zmíněné třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací – Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu například na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I., nebo třeba Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

V 60. letech pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou. Nakonec se rozhodl pro nový sňatek – s krásnou herečkou Magdou Vašáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Jeho herecké výkony jsou též výborné. Diváci Milana Lasicu budou znát nejspíše z pohádky Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, ze satirické komedie Saturnin, nebo třeba z filmů Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách, Pasti, pasti, pastičky, aj.

Jeho poslední větší role přišla s filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Od té doby odmítá nabídky režisérů, údajně kvůli mizerným podmínkám při zmíněném natáčení Menzelovy komedie.

 

Články o celebritě

Herečka Jaroslava Kretschmerová (63): Má prsa z kovu! Herečka Jaroslava Kretschmerová (63): Má prsa z kovu! Je jako uragán. Kamkoli vtrhne, stane se okamžitě středem pozornosti. Energie z ní čiší na všechny… číst článek
Magda Vášáryová naložila českým mužům: Špinaví, nechutní a zanedbaní! Magda Vášáryová naložila českým mužům: Špinaví, nechutní a zanedbaní! Jako bývalá diplomatka umí dobře volit slova, pokud jde ale o české muže, nebere si Magda Vášáryová… číst článek
Václav Postránecký o největším přání: Kéž by se nemocní uzdravili Václav Postránecký o největším přání: Kéž by se nemocní uzdravili Diváci ho co nevidět uvidí na filmovém plátně! I když nyní statečně bojuje se zákeřnou nemocí, tak… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Lída Němečková
Lída Němečková
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach