Milan Lasica

Milan Lasica

Datum narození: 3. 2. 1940
Datum úmrtí: 18. 7. 2021
Místo narození: Zvolen
Profese: herec, humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica byl známý slovenský všeumělec. Mohl se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat - za všechny jmenujme třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací -  Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu např. na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I. nebo Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

MILAN LASICA O TRAUMATICKÉM DĚTSTVÍ

Lasicovo Slnko v sieti

V 60. letech 20. století Milan Lasica pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou.

Nakonec se Milan Lasica rozhodl pro nový sňatek - s krásnou herečkou Magdou Vášáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání od tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Za hlavní roli v historické tragikomedii Jak jsme hráli čáru (2014) režiséra Juraje Nvoty byl Milan Lasica nominován na Českého lva a slovenské Slnko v sieti. To dostal v roce 2016 za celoživotní přínos slovenské kinematografii.

Milan Lasica zemřel přímo na jevišti

Diváci Milana Lasicu viděli např. v pohádce Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, v satirické komedii Saturnin nebo třeba ve filmech Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách či Pasti, pasti, pastičky.

Jedna z posledních větších filmových rolí Milana Lasici přišla se snímkem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Tu úplně poslední dostal od Jana Budaře v jeho pohádce Princ Mamánek (podobně jako zesnulá Hana Maciuchová).

O MILANU LASICOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Lasica náhle zemřel přímo na jevišti 18. července 2021. Bylo 81 let. 

 

Články o celebritě

Vášáryová rozprodává dědictví po Lasicovi: Po bytu i šperky! Vášáryová rozprodává dědictví po Lasicovi: Po bytu i šperky! Fanoušci Milana Lasici (†81) nevěřícně kroutí hlavou! Necelý rok po jeho smrti se vdova po oblíbeném... číst článek
Vášáryová chce za byt po Lasicovi (†81) 23 milionů: Je to předražené! tvrdí realiťák Vášáryová chce za byt po Lasicovi (†81) 23 milionů: Je to předražené! tvrdí realiťák Byt v bratislavském Starém Městě, ve kterém roky žila s Milanem Lasicou (†81) dnes Magda Vášáryová (... číst článek
Vášáryová ztratila poslední zábrany? Nenažranci, klejí Slováci Vášáryová ztratila poslední zábrany? Nenažranci, klejí Slováci Vdova po jednom z nejoblíbenějších komiků, Milanu Lasicovi (†81), čelí obrovské vlně kritiky. Poté, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Petr Kotlár
Petr Kotlár
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka