Václav Neužil | Celebwiki.cz

Václav Neužil

Datum narození: 4.10.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si v koprodukčním velkofilmu Anthropoid či třeba roli sportovce Emila Zátopka.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jednoduché to němel s rolí Emila Zátopka, musel trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

Herec Václav Neužil o roli legendárního běžce: Tančím se Zátopkem Herec Václav Neužil o roli legendárního běžce: Tančím se Zátopkem Vystříhali mu plešku, protáhli kouty, navlíkli ho do starých vytahaných tepláků, a mohl vyrazit na… číst článek
Neužil se zapotil, Issová trénuje se Špotákovou! Začalo natáčení Zátopka Neužil se zapotil, Issová trénuje se Špotákovou! Začalo natáčení Zátopka Pěkně zostra začalo natáčení filmu Zátopek. Režisér David Ondříček (49) musel kočírovat 150 komparzistů.… číst článek
Neužil se stal Zátopkem Neužil se stal Zátopkem Český Johnny Depp, tak by se kvůli filmovým proměnám mohlo říkat Václavu Neužilovi (39).  číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Rudolf Hrušínský ml.
Rudolf Hrušínský ml.
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž