Václav Neužil

Datum narození: 4. 10. 1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Za roli sportovce Emila Zátopka dostal v roce 2022 Českého lva.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Cenu Thálie Neužil dostal v roce 2012

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

Václav Neužil bodoval za Zátopka

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou.

Jednoduché to Václav Neužil němel ani s rolí Emila Zátopka, musel totiž trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Vyplatilo se. Zvítězil v Cenách české filmové kritiky a získal i Českého lva

Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

Ceny kritiky: Ředitel ČT o berlích, vysmátá Tomicová a exšéf mordparty se šampáněm v ruce! Ceny kritiky: Ředitel ČT o berlích, vysmátá Tomicová a exšéf mordparty se šampáněm v ruce! O měsíc dříve před galavečerem Českých lvů se filmaři potkávají na Cenách české filmové kritiky. Z p... číst článek
Krásná vnučka Miloše Formana Antonie kápla božskou: Tohle je můj přítel! Krásná vnučka Miloše Formana Antonie kápla božskou: Tohle je můj přítel! Byl by to opravdu hodně velký rozmar osudu, kdyby se Antonie Formanová (24) nevydala v uměleckých st... číst článek
Václav Neužil v obležení fanoušků Zátopka: Dostal speciální dárek z vlastnictví Emila! Václav Neužil v obležení fanoušků Zátopka: Dostal speciální dárek z vlastnictví Emila! Role slavného olympijského běžce Emila Zátopka (†78) byla pro Václava Neužila (43) doposud tou nejvě... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alžběta Malá
Alžběta Malá
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Michal Kern
Michal Kern