Václav Neužil | Celebwiki.cz

Václav Neužil

Datum narození: 4. 10. 1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si v koprodukčním velkofilmu Anthropoid či třeba roli sportovce Emila Zátopka.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jednoduché to němel s rolí Emila Zátopka, musel trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

Janžurovou udala kamarádka: Je to v důsledku stresu z toho všeho Janžurovou udala kamarádka: Je to v důsledku stresu z toho všeho Legendární herečka si s úsměvem postěžovala na chování jedné  dlouholeté kamarádky. Naprášila ji tot... číst článek
Hvězda seriálu Zrádci Cyril Dobrý: O pervitinu, marihuaně a závislosti na alkoholu! Hvězda seriálu Zrádci Cyril Dobrý: O pervitinu, marihuaně a závislosti na alkoholu! Přišel na casting a řekl: „Dobrý den, já se jmenuju Cyril Dobrý a právě mě vyhodili z DAMU!“ V tu ch... číst článek
Dáša z Mostu! Erika Stárková a její doprovod na Lvy: Je to moje přítelkyně! Dáša z Mostu! Erika Stárková a její doprovod na Lvy: Je to moje přítelkyně! Brněnská herečka Erika Stárková (34) se do srdcí fanoušků zapsala nezapomenutelnou rolí Dáši v seriá... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.