Václav Neužil | Celebwiki.cz

Václav Neužil

Datum narození: 4.10.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si v koprodukčním velkofilmu Anthropoid či třeba roli sportovce Emila Zátopka.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jednoduché to němel s rolí Emila Zátopka, musel trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! Česká televize slaví další úspěch! Její nový seriál Zrádci se stal po uvedení prvního dílu jedničkou… číst článek
Issová s Ondříčkem překvapují: Po 9 letech vztahu konečně svatba!? Issová s Ondříčkem překvapují: Po 9 letech vztahu konečně svatba!? Od roku 2011 tvoří pár, vychovávají dvě dcery Františku (7) a Emilku (skoro 2), ale o svatbě zatím… číst článek
První záběry z filmu Zátopek. Jaký je slavný běžec v podání herce Neužila? První záběry z filmu Zátopek. Jaký je slavný běžec v podání herce Neužila? Režisér David Ondříček dokončil natáčení filmu Zátopek, který je věnován nejen sportovnímu, ale i… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Bill Nighy
Bill Nighy
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec