Václav Neužil

Datum narození: 4. 10. 1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si v koprodukčním velkofilmu Anthropoid či třeba roli sportovce Emila Zátopka.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jednoduché to němel s rolí Emila Zátopka, musel trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

Erika Stárková (37): Těžká konkurence pro Sandevu od Prachaře! Erika Stárková (37): Těžká konkurence pro Sandevu od Prachaře! Bude v seriálu komplet. V novém projektu Primy Dvojka na zabití je nejen vidět, ale i slyšet. Coby t... číst článek
Zátopek nasadil pekelné tempo! »Doběhl« si pro 10. nejlepší start v historii! Zátopek nasadil pekelné tempo! »Doběhl« si pro 10. nejlepší start v historii! Nasadil tempo, jemuž druzí sotva mohou stačit! O film Zátopek, mapující výhry i prohry legendárního ... číst článek
Zlatí hoši potkali filmového Zátopka: Ukaž ty své oplatky! Zlatí hoši potkali filmového Zátopka: Ukaž ty své oplatky! Když nemůžeš, tak přidej! Tahle slavná hláška Emila Zátopka (+78) možná v tréninku i olympijských bo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Malvína Pachlová
Malvína Pachlová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková