Klára Melíšková | Celebwiki.cz

Klára Melíšková

Datum narození: 29.11.1971
Místo narození: Roudnice nad Labem
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Klára Melíšková skvěla ztvárnila desítky rolí v diváky i kritiky vysoce ceněném souboru Dejvického divadla. Na stříbrném plátně debutovala postavou záhadné dívky ve filmu Minulost.

Česká divadelní a filmová herečka Klára Melíšková je i v rodinném kruhu obklopena umělci. Stala se manželkou herce Lukáše Hlavici, snachou herce a malíře Miloše Hlavici a herečky Růženy Merunkové a švagrovou zesnulé herečky Anny Bendové.

Na karlovarském filmové festivalu 2016 byla Klára Melíšková fotografy přistižena při líbačce s režisérem Viktorem Taušem. Poté se zjistilo, že jejich vztah již nějakou dobu trvá a herečka se hodlá rozvádět. Na České lvy v březnu 2017 si ale lamač ženských srdcí přivedl již jinou půvabnou brunetu.

Po neúspěšných pokusech dostat se na filozofickou fakultu nebo Vysokou školu ekonomickou nakonec Klára Melíšková zamířila na DAMU, kde vystudovala katedru alternativního a loutkového herectví. Její ročník vedl herec, režisér a autor divadelních her Miroslav Krobot, který v roce 1997 položil základ dnešního veleúspěšného souboru Dejvického divadla.

KLÁRA MELÍŠKOVÁ PŘEDVEDLA SVÉ PŮVABY NA ŽIDLI

Ještě v době studií Klára Melíšková hostovala v Divadle Na zábradlí (Cabaret, Matka). V roce 1996 vstoupila na prkna Dejvického divadla. Stálé angažmá tam dostala roku 1999, tedy hned po absolutoriu na DAMU. Před kamerou poprvé stanula v rámci realizace dvou studentských filmů Martina Dolenského. Celovečerním debutem pro ni byla postava záhadné dívky ve filmu Minulost (1998).

Klára Melíšková je zejména divadelní herečka. V Dejvickém divadle se ještě jako studentka DAMU uvedla hlavní rolí v Aristofanésově hře Lysistrate (1996). Od té doby je velkou posilou souboru. Na scéně stanula např. jako Kateřina v Tereminu Petra Zelenky, pumpařka V Černé díře Doyla Doubta, jako Katriona v Ucpaném systému Irvineho Welshe či Irina Arkadinová v Rackovi Antona Pavloviče Čechova.

S filmem i televizí Klára Melíšková spolupracovala jen sporadicky. Diváky i odborníky zaujala postavou Zdeny ve filmu Mistři (2004), za niž získala Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Návrat před filmovou kameru po pěti letech pro ni znamenal opětovnou nominaci, i když tentokrát neúspěšnou, a to za okupační drama Protektor (2009). 

O KLÁŘE MELÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Několik zajímavých příležitostí dostala i v televizi: Hodina klavíru (2007), Nespavost (2009). Druhou sošku ve stejné kategorii si odnesla v roce 2013 za film Čtyři slunce. Objevila se i v televizních seriálech: Čtvrtá hvězda, Neviditelní či Kriminálka Anděl. Televizní kamera zaznamenala také některá představení Dejvického divadla, např. inscenaci Revizor. Za vedlejší roli v životopisném dramatu režisérů a scénáristů Tomáše Weinreba a Petra Kazdy Já, Olga Hepnarová (2016) získala Českého lva 2017.

 

Články o celebritě

Geislerová zazáří coby Božena Němcová! A Erbena si zahraje Čočkin z Mostu Geislerová zazáří coby Božena Němcová! A Erbena si zahraje Čočkin z Mostu Česká televize oznámila natáčení nové minisérie o největší české spisovatelce Boženě Němcové,… číst článek
Velkolepá oslava 70 Bolka Polívky: Dort za 38 tisíc! Velkolepá oslava 70 Bolka Polívky: Dort za 38 tisíc! Tajná komorní VIP párty za zvuku harfy! Tak začal Bolek Polívka šňůru oslav svých sedmdesátin. Ten… číst článek
Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! S pětidenním předstihem oslavil ve velkém Bolek Polívka své sedmdesátiny! Na páteční večer sezval… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová