Klára Melíšková | Celebwiki.cz

Klára Melíšková

Datum narození: 29. 11. 1971
Místo narození: Roudnice nad Labem
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Klára Melíšková skvěla ztvárnila desítky rolí v diváky i kritiky vysoce ceněném souboru Dejvického divadla. Na stříbrném plátně debutovala postavou záhadné dívky ve filmu Minulost.

Česká divadelní a filmová herečka Klára Melíšková je i v rodinném kruhu obklopena umělci. Stala se manželkou herce Lukáše Hlavici, snachou herce a malíře Miloše Hlavici a herečky Růženy Merunkové a švagrovou zesnulé herečky Anny Bendové.

Na karlovarském filmové festivalu 2016 byla Klára Melíšková fotografy přistižena při líbačce s režisérem Viktorem Taušem. Poté se zjistilo, že jejich vztah již nějakou dobu trvá a herečka se hodlá rozvádět.

Po neúspěšných pokusech dostat se na filozofickou fakultu nebo Vysokou školu ekonomickou nakonec Klára Melíšková zamířila na DAMU, kde vystudovala katedru alternativního a loutkového herectví. Její ročník vedl herec, režisér a autor divadelních her Miroslav Krobot, který v roce 1997 položil základ dnešního veleúspěšného souboru Dejvického divadla.

KLÁRA MELÍŠKOVÁ PŘEDVEDLA SVÉ PŮVABY NA ŽIDLI

Ještě v době studií Klára Melíšková hostovala v Divadle Na zábradlí (Cabaret, Matka). V roce 1996 vstoupila na prkna Dejvického divadla. Stálé angažmá tam dostala roku 1999, tedy hned po absolutoriu na DAMU. Před kamerou poprvé stanula v rámci realizace dvou studentských filmů Martina Dolenského. Celovečerním debutem pro ni byla postava záhadné dívky ve filmu Minulost (1998).

Klára Melíšková je zejména divadelní herečka. V Dejvickém divadle se ještě jako studentka DAMU uvedla hlavní rolí v Aristofanésově hře Lysistrate (1996). Od té doby je velkou posilou souboru. Na scéně stanula např. jako Kateřina v Tereminu Petra Zelenky, pumpařka V Černé díře Doyla Doubta, jako Katriona v Ucpaném systému Irvineho Welshe či Irina Arkadinová v Rackovi Antona Pavloviče Čechova.

Diváky i odborníky Klára Melíšková zaujala postavou Zdeny ve filmu Mistři (2004), za niž získala Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Návrat před filmovou kameru po pěti letech pro ni znamenal opětovnou nominaci, i když tentokrát neúspěšnou, a to za okupační drama Protektor (2009).

Křišťálovou sošku si Klára Melíšková odnesla za svůj výkon ve filmech Čtyři slunce (2012), Já, Olga Hepnarová (2016) a Vlastníci (2019).

O KLÁŘE MELÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Několik zajímavých příležitostí dostala i v televizi: Hodina klavíru (2007), Nespavost (2009). Objevila se i v televizních seriálech: Čtvrtá hvězda, Neviditelní či Kriminálka Anděl. Klíčové postavy ztvárnila mj. v Terapii, v Případu pro exorcistu, v Modrých stínech, v Trapných padesátkách nebo ve Vodníkovi. Televizní kamera zaznamenala také některá představení Dejvického divadla, např. inscenaci Revizor.

 

Články o celebritě

Slunečná: Pavla Tomicová má cukrovku a pěkně proříznutou pusu Slunečná: Pavla Tomicová má cukrovku a pěkně proříznutou pusu Herečka Pavla Tomicová září díky obdivuhodnému komediálnímu talentu a zaujala i tanečními vlohami. V... číst článek
Trapas Václava Kopty na Českém lvu: Musela zasáhnout režie Trapas Václava Kopty na Českém lvu: Musela zasáhnout režie Slavnostní vyhlašování filmových cen Český lev moderoval Václav Kopta (54) už podruhé. A všechno mu ... číst článek
Českého lva ovládlo Nabarvené ptáče: Marhoul míří do Hollywoodu Českého lva ovládlo Nabarvené ptáče: Marhoul míří do Hollywoodu Nabarvené ptáče ho stálo jedenáct let života i velké osobní zadlužení. Na sobotních Lvech však slavi... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Cameron Boyce
Cameron Boyce
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová