Klára Melíšková | Celebwiki.cz

Klára Melíšková

Datum narození: 29.11.1971
Místo narození: Roudnice nad Labem
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Klára Melíšková skvěla ztvárnila desítky rolí v diváky i kritiky vysoce ceněném souboru Dejvického divadla. Na stříbrném plátně debutovala postavou záhadné dívky ve filmu Minulost.

Česká divadelní a filmová herečka Klára Melíšková je i v rodinném kruhu obklopena umělci. Stala se manželkou herce Lukáše Hlavici, snachou herce a malíře Miloše Hlavici a herečky Růženy Merunkové a švagrovou zesnulé herečky Anny Bendové.

Na karlovarském filmové festivalu 2016 byla Klára Melíšková fotografy přistižena při líbačce s režisérem Viktorem Taušem. Poté se zjistilo, že jejich vztah již nějakou dobu trvá a herečka se hodlá rozvádět.

Po neúspěšných pokusech dostat se na filozofickou fakultu nebo Vysokou školu ekonomickou nakonec Klára Melíšková zamířila na DAMU, kde vystudovala katedru alternativního a loutkového herectví. Její ročník vedl herec, režisér a autor divadelních her Miroslav Krobot, který v roce 1997 položil základ dnešního veleúspěšného souboru Dejvického divadla.

KLÁRA MELÍŠKOVÁ PŘEDVEDLA SVÉ PŮVABY NA ŽIDLI

Ještě v době studií Klára Melíšková hostovala v Divadle Na zábradlí (Cabaret, Matka). V roce 1996 vstoupila na prkna Dejvického divadla. Stálé angažmá tam dostala roku 1999, tedy hned po absolutoriu na DAMU. Před kamerou poprvé stanula v rámci realizace dvou studentských filmů Martina Dolenského. Celovečerním debutem pro ni byla postava záhadné dívky ve filmu Minulost (1998).

Klára Melíšková je zejména divadelní herečka. V Dejvickém divadle se ještě jako studentka DAMU uvedla hlavní rolí v Aristofanésově hře Lysistrate (1996). Od té doby je velkou posilou souboru. Na scéně stanula např. jako Kateřina v Tereminu Petra Zelenky, pumpařka V Černé díře Doyla Doubta, jako Katriona v Ucpaném systému Irvineho Welshe či Irina Arkadinová v Rackovi Antona Pavloviče Čechova.

Diváky i odborníky Klára Melíšková zaujala postavou Zdeny ve filmu Mistři (2004), za niž získala Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Návrat před filmovou kameru po pěti letech pro ni znamenal opětovnou nominaci, i když tentokrát neúspěšnou, a to za okupační drama Protektor (2009).

Křišťálovou sošku si Klára Melíšková odnesla za svůj výkon ve filmech Čtyři slunce (2012), Já, Olga Hepnarová (2016) a Vlastníci (2019).

O KLÁŘE MELÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Několik zajímavých příležitostí dostala i v televizi: Hodina klavíru (2007), Nespavost (2009). Objevila se i v televizních seriálech: Čtvrtá hvězda, Neviditelní či Kriminálka Anděl. Klíčové postavy ztvárnila mj. v Terapii, v Případu pro exorcistu, v Modrých stínech, v Trapných padesátkách nebo ve Vodníkovi. Televizní kamera zaznamenala také některá představení Dejvického divadla, např. inscenaci Revizor.

 

Články o celebritě

Tereza Ramba: Za Vlastníky si odnesla Českého lva Tereza Ramba: Za Vlastníky si odnesla Českého lva Atraktivní Tereza Ramba, která se mezi hereckou elitu dostala již pod svým dívčím jménem Voříšková,… číst článek
Za sousedku z Vlastníků získala Klára Melíšková čtvrtého Českého lva Za sousedku z Vlastníků získala Klára Melíšková čtvrtého Českého lva Herečka Klára Melíšková, která kromě svých výkonů před kamerou a na divadelních prknech upoutala… číst článek
Procházková z Vlastníků Pavle Tomicové křišťálového Českého lva nepřinesla Procházková z Vlastníků Pavle Tomicové křišťálového Českého lva nepřinesla Pavla Tomicová, herečka obdařená neuvěřitelným komediálním talentem, který mohou nyní diváci ocenit… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský
zobrazit profil Jiří Hromada
Jiří Hromada
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová