Lenka Krobotová | Celebwiki.cz

Lenka Krobotová

Datum narození: 10. 3. 1977
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herčka Lenka Krobotová, dcera známého herce a režiséra Miroslava Krobota upoutala pozornost na divadelních prknech, televizních obrazovkách i v rádiu.

Lenka Krobotová šla jak ve šlépějích váženého otce, tak milované matky. Kombinace genů slavného divadelního režiséra a herce Miroslava Krobota a herečky Hany Doulové byly dostatečným předpokladem pro to, aby ani sama Lenka Krobotová neváhala vkročit do světa uměleckých ikon české divadelní a filmové scény.

LENKA KROBOTOVÁ JAKO EVA BRAUNOVÁ

Zprvu se věnovala lidovému a scénickému tanci, nakonec však poklusem klus vešla vstříc nové zálibě - divadlu. Záskoky v divadle Kašpar jí teprve začaly udávat ten správný rytmus a směr, a tak zamířila na DAMU a po jejím absolvování rovnou do Dejvického divadla, kde často pracovala pod taktovkou otce.

O LENCE KROBOTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi nejvýznamnější role Lenky Krobotové patří postava Grušenky v Bratrech Karamazových, Stelly ze hry Tramvaj do stanice Touha nebo Agláji v Idiotovi. Grušenku si zahrála však ještě jednou - tentokrát ale ve filmu Petra Zelenky Karamazovi. Až na výjimky (česko-finské drama Juliuse Ševčíka Restart, pohádka O Šedivákovi, otcův film s TatianouVilhelm v hlavní roli Díra u Hanušovic, aj.) filmy spíše "prolétla". Vidět ji diváci mohli ve filmu Útěk do Budína, v černé komedii Davida Ondříčka Jedna ruka netleská nebo v pohádce Královna se sloníma nohama. Za roli ve filmu Díra do Hanušovic získala sošku Českého lva.

Role seriálové přišly v podobě Dobré čtvrti, Hraběnek, stejně jako nabídka otce (Miroslava Krobota) hrát v seriálu Čtvrtá hvězda. Ten vzbudil pozornost hlavně díky lechtivým scénám Lenky Krobotové s Ivanem Trojanem.

I zálibu v tancování však Lenka Krobotová nakonec využila. V muzikálu Jana Hřebejka Šakalí léta tancovala coby členka tanečního souboru Impuls.

 

Články o celebritě

První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! První díl Zrádců bodoval: Rozdrtil SuperStar i tragikomedii s Dejdarem a Lábusem! Česká televize slaví další úspěch! Její nový seriál Zrádci se stal po uvedení prvního dílu jedničkou... číst článek
Hanka Vagnerová se na premiéře rozjela: Hříšný tanec na schodech! Hanka Vagnerová se na premiéře rozjela: Hříšný tanec na schodech! Úterní večer se nesl v duchu slavnostní premiéry nové krimikomedie Případ mrtvého nebožtíka, kde v h... číst článek
Inventura módního pekla roku 2019: 25 slavných, kteří Františku (†67) nepotěšili Inventura módního pekla roku 2019: 25 slavných, kteří Františku (†67) nepotěšili Každý rok sestavovala obávaná módní kritička Františka Čížková (†67) na Silvestra přehlídku těch, kt... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář