Jana Hlaváčová | Celebwiki.cz

Jana Hlaváčová

Datum narození: 26. 3. 1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka, pedagožka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla vždy tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií, až po tragédie.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo v Čapkově Věci Makropulos.

JANA HLAVÁČOVÁ - CO NIKDY NEPŘEKONALA?

V roce 1990 měl Luděk Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i Jana Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla ninohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní Cenu Thálie.

Mnohokrát se Jana Hlaváčová ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v komediích Dušana Kleina Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekundovala herci Pavlu Křížovi.

Kvůli nemoci a depresím se Jana Hlaváčová z divadla, rozhlasu, dabingu i z DAMU, kde působila jako pedagožka, stáhla. Posléze se k práci opět vrátila, avšak roku 2012 opět onemocněla.

O JANĚ HLAVÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Z prvního manželství má Jana Hlaváčová dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která je též herečka.

 

Články o celebritě

Jana Hlaváčová rok po smrti Luďka Munzara (†85): Na hrob mu nikdy nepůjdu! Jana Hlaváčová rok po smrti Luďka Munzara (†85): Na hrob mu nikdy nepůjdu! Žili spolu 50 let a milovali se až do posledního vydechnutí Luďka Munzara (†85). Přesto se Jana Hlav... číst článek
Jana Hlaváčová: Dcera před ní tají návštěvy přátel Jana Hlaváčová: Dcera před ní tají návštěvy přátel V neděli to bude rok, co odešel do hereckého nebe manžel Jany Hlaváčové (81) Luděk Munzar (†85). Jak... číst článek
Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Zanedlouho to bude rok, co herecké nebe přivítalo jednoho z našich nejslavnějších a nejcharismatičtě... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská