Jana Hlaváčová | Celebwiki.cz

Jana Hlaváčová

Datum narození: 26. 3. 1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka, pedagožka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla vždy tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií, až po tragédie.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo v Čapkově Věci Makropulos.

JANA HLAVÁČOVÁ - CO NIKDY NEPŘEKONALA?

V roce 1990 měl Luděk Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i Jana Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla ninohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní Cenu Thálie.

Mnohokrát se Jana Hlaváčová ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v komediích Dušana Kleina Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekundovala herci Pavlu Křížovi.

Kvůli nemoci a depresím se Jana Hlaváčová z divadla, rozhlasu, dabingu i z DAMU, kde působila jako pedagožka, stáhla. Posléze se k práci opět vrátila, avšak roku 2012 opět onemocněla.

O JANĚ HLAVÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Z prvního manželství má Jana Hlaváčová dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která je též herečka.

 

Články o celebritě

Jana Hlaváčová: Dcera před ní tají návštěvy přátel Jana Hlaváčová: Dcera před ní tají návštěvy přátel V neděli to bude rok, co odešel do hereckého nebe manžel Jany Hlaváčové (81) Luděk Munzar (†85). Jak... číst článek
Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Zanedlouho to bude rok, co herecké nebe přivítalo jednoho z našich nejslavnějších a nejcharismatičtě... číst článek
Průšvih Větvičky z Receptáře: Hlaváčové nenávratně zničil rodinný poklad Průšvih Větvičky z Receptáře: Hlaváčové nenávratně zničil rodinný poklad Jednaosmdesátiletý botanik patří mezi špičku v oboru. Přesto i mistr tesař se někdy utne. Známé here... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová