Keira Knightley | Celebwiki.cz

Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Keira Knightleyová otevřeně o kojení: Explodovala by mi prsa! A odtajnila jméno dítěte Keira Knightleyová otevřeně o kojení: Explodovala by mi prsa! A odtajnila jméno dítěte Hvězda filmů Piráti z Karibiku Keira Knightleyová (34) letos v září porodila druhé dítě. Ačkoliv… číst článek
Hvězda Pirátů Keira Knightleyová porodila! A už je zase jako proutek Hvězda Pirátů Keira Knightleyová porodila! A už je zase jako proutek Ještě v květnu se herečka Keira Knightleyová (34) pyšnila těhotenským bříškem a konečně odtajnila,… číst článek
Opřela se do vévodkyně Kate, teď ji to taky čeká! Keira Knightleyová je podruhé těhotná Opřela se do vévodkyně Kate, teď ji to taky čeká! Keira Knightleyová je podruhé těhotná Hollywood zažívá babyboom! Po Blake Livelyové (31) předvedla těhotenské bříško i Keira Knightleyová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Jakub Nvota
Jakub Nvota
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský