Keira Knightley | Celebwiki.cz

Keira Knightley

Datum narození: 26. 3. 1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Chyby ve filmu Láska nebeská: Tyhle záběry se vážně nepovedly! Chyby ve filmu Láska nebeská: Tyhle záběry se vážně nepovedly! Komedie Láska nebeská neodmyslitelně patří k vánoční klasice, kterou většina filmových fanoušků zná ... číst článek
Keira Knightleyová otevřeně o kojení: Explodovala by mi prsa! A odtajnila jméno dítěte Keira Knightleyová otevřeně o kojení: Explodovala by mi prsa! A odtajnila jméno dítěte Hvězda filmů Piráti z Karibiku Keira Knightleyová (34) letos v září porodila druhé dítě. Ačkoliv s t... číst článek
Hvězda Pirátů Keira Knightleyová porodila! A už je zase jako proutek Hvězda Pirátů Keira Knightleyová porodila! A už je zase jako proutek Ještě v květnu se herečka Keira Knightleyová (34) pyšnila těhotenským bříškem a konečně odtajnila, ž... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová