Keira Knightley | Celebwiki.cz

Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Útok na Kate Middleton! Slavná herečka ji obvinila z něčeho strašného Útok na Kate Middleton! Slavná herečka ji obvinila z něčeho strašného V eseji pro knihu Feminist donˈt wear pink and other lies (Feministky nenosí růžovou a další lži)… číst článek
Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Máte štíhlou postavu, ale někdy když se obléknete, připadáte si silnější, než jste? Možná je na vině… číst článek
Keira Knightley drsně osočila vévodkyni Kate: Přetvářka po hypnoporodu Keira Knightley drsně osočila vévodkyni Kate: Přetvářka po hypnoporodu Hvězda Pirátů z Karibiku Keira Knightley (33) prozradila, že se před lety kvůli slávě psychicky hroutila,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet