Simona Chytrová

Datum narození: 13. 7. 1962
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Simona Chytrová se divákům vryla do paměti především rolemi ve filmech Tankový prapor, Playgirls nebo Bony a klid 2. Jejím manželem je Vít Olmer.

Už v pěti letech se Simona Chytrová dala na gymnastiku. O pár let později ji vybrali do elitního týmu, který vedla trenérská legenda Věra Čáslavská, několikanásobná olympijská vítězka.

SIMONA CHYTROVÁ UKÁZALA NA VEŘEJNOSTI ROZKROK

Kvůli gymnastice se potýkala s anorexií

Pod vedením Čáslavské se Simona Chytrová stala i mistryní republiky. To jí ale nestačilo. Chtěla být ještě lepší. Proto stále hubla. S diagnostikovanou anorexií, kdy vážila něco pod 40 kilo, nastoupila léčbu v České Lípě. Mistrovství života nakonec vyhrála také.

Poté s gymnastikou skončila. Po gymnáziu Simona Chytrová chtěla  hrát a divadlo Semafor jí dalo zelenou na osm let. Do tamních inscenací začala navrhovat i kostýmy. V roce 1987 odjela se  souborem do Moskvy, kde se s ní seznámil její budoucí manžel, režisér Vít Olmer. Vzali se o pět let později a mají syna Víta.

Proslavila se filmem Tankový prapor

Simona Chytrová hrála kromě divadla i v několika filmech. Do mnoha z nich si ji vybral právě manžel. Plachou dívku si zahrála ve filmu Playgirls, kde se objevili i Jiří Pomeje nebo Bronislav Poloczek. Ukázala se i v bláznivé komedii Ještě větší blbec, než jsme čekali s Romanem Skamene, Janem Přeučilem nebo Tomášem Töpferem.

Nejslavnější role ale  Simony Chytrové přišla s Tankovým praporem, kde ztvárnila mladou ženu nadporučíka Pinkase. Mezi její další filmy patří Vůně kávy (2011), Lehká jako dech (2013) a Bony a klid 2 (2014). Zúčastnila se také kulinářské show VIP Prostřeno.

O SIMONĚ CHYTROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Zkoušela prorazit i v politice

Simona Chytrová se také pustila do politiky. Stala se členou Věcí veřejných. V komunálních volbách 2010 kandidovala ještě jako nestraník za VV do Zastupitelstva Městské části Praha 5, ale neuspěla. Na sjezdu v lednu 2014 v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách 2014 do Evropského parlamentu  kandidovala na 2. místě kandidátky VV, ale opět neuspěla.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Rosalie Malinská
Rosalie Malinská
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Jiří Böhm
Jiří Böhm
zobrazit profil Tereza Těžká
Tereza Těžká