Simona Chytrová | Celebwiki.cz

Simona Chytrová

Datum narození: 13. 7. 1962
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Chytrová, která je známá především z filmů Tankový prapor, Playgirls nebo Bony a klid 2, se stal životní partnerkou režiséra Vít a Olmera.

Už v pěti letech se Simona Chytrová dala na gymnastiku. O pár let později ji vybrali do elitního týmu, který vedla trenérská legenda Věra Čáslavská, několikanásobná olympijská vítězka.

SIMONA CHYTROVÁ UKÁZALA NA VEŘEJNOSTI ROZKROK

Svá precizní salta Simona Chytrová  předvedla i na Mistrovství světa 1975. A vyhrála. To jí ale nestačilo. Chtěla být ještě lepší. Proto stále hubla. S diagnostikovanou anorexií, kdy vážila něco pod 40 kilo, nastoupila léčbu v České Lípě. Mistrovství života nakonec vyhrála také.

Poté s gymnastikou skončila. Po gymnáziu Simona Chytrová chtěla  hrát a divadlo Semafor jí dalo zelenou na osm let. Do tamních inscenací začala navrhovat i kostýmy. V roce 1987 odjela se  souborem do Moskvy, kde se s ní seznámil její budoucí manžel, režisér Vít Olmer. Vzali se o pět let později a mají syna Víta.

Simona Chytrová hrála kromě divadla i v několika filmech. Do mnoha z nich si ji vybral právě manžel. Plachou dívku si zahrála ve filmu Playgirls, kde se objevili i Jiří Pomeje nebo Bronislav Poloczek. Ukázala se i v bláznivé komedii Ještě větší blbec, než jsme čekali s Romanem Skamene, Janem Přeučilem nebo Tomášem Töpferem.

Nejslavnější role ale  Simony Chytrové přišla s Tankovým praporem, kde ztvárnila mladou ženu nadporučíka Pinkase. Mezi její další filmy patří Vůně kávy (2011), Lehká jako dech (2013) a Bony a klid 2 (2014). Zúčastnila se také kulinářské show VIP Prostřeno.

O SIMONĚ CHYTROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Simona Chytrová se také pustila do politiky. Stala se členou Věcí veřejných. V komunálních volbách 2010 kandidovala ještě jako nestraník za VV do Zastupitelstva Městské části Praha 5, ale neuspěla. Na sjezdu v lednu 2014 v Hradci Králové byla zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách 2014 do Evropského parlamentu  kandidovala na 2. místě kandidátky VV, ale opět neuspěla.

 

Články o celebritě

Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Vít Olmer s novými játry po dlouhé době na veřejnosti: Bacila jsem zdolal! Slavný režisér Vít Olmer (72), který má na svědomí například komedie Tankový prapor nebo Bony a klid... číst článek
Na výstavě děl Bořka Šípka na sebe narazily Machálková s milenkou. Jak to dopadlo? Na výstavě děl Bořka Šípka na sebe narazily Machálková s milenkou. Jak to dopadlo? Včera byla v Praze zahájena výstava s tematickým názvem „Pocta Bořkovi“, která byla věnována světozn... číst článek
Smrt Jonáka (†59): Jeho bývalého kamaráda Skamene to nezajímá, Olmer s Pergnerovou na pohřeb nepůjdou Smrt Jonáka (†59): Jeho bývalého kamaráda Skamene to nezajímá, Olmer s Pergnerovou na pohřeb nepůjdou Herec Roman Skamene (61) se s Ivanem Jonákem (†59) velmi dobře znal. Ale před pěti lety se rozhádali... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil David Prachař
David Prachař
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák