Jaroslava Hanušová | Celebwiki.cz

Jaroslava Hanušová

Datum narození: 25. 2. 1949
Datum úmrtí: 22. 2. 2016
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zemřela herečka Jaroslava Hanušová, která kvůli cukrovce přišla o obě nohy. Diváci ji znali zejména jako Jaruš, fiktivní manželku Jiřího Lábuse z TV show Možná přijde i kouzelník.

"Maminka zkolabovala v sobotu a byla hospitalizována ve Vinohradské nemocnici. Dnes dopoledne podlehla selhání organismu," řekla Blesku v pondělí 22. února 2016 její dcera Klára Hanušová. Před smrtí byla legendární Jaruš upoutána na invalidní vozík. Kvůli silné cukrovce jí lékaři museli amputovat obě dolní končetiny. Smrt nastala díky selhání celého organismu, a to jen tři dny před jejímy 67. narozeninami.

KOUZELNÍK NEPŘIŠEL, JARUŠ ZEMŘELA

Bývalá učitelka z mateřské školky Jaroslava Hanušová o herecké dráze snila od dětství - hrála v dětském souboru. Nakonec ale vykročila jiným směrem (kromě práce s dětmi také tři roky studovala práva). Když jí bylo 32 let, oslovil ji bývalý spolužák Jiří Lábus a nabídl jí roli v komedii o tom, jak se dá ukrást Karlštejn Velká sázka o malé pivo. Ostatně s Jířím Lábusem se pojí i start její široké popularity a kariéry komediální herečky v oblíbeném televiznímu pořadu Možná přijde i kouzelník.

Její vlohy nemohl přehlédnout režisér Zdeněk Troška, takže se pak Jaroslava Hanušová objevila (mimo jiné) v jeho komedii Slunce, seno, erotika. Její herecký talent ale zazářil i ve vážných snímcích, připomeňme sadistickou vychovatelku v Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče. A díky své oblibě se samozřejmě objevila i v řadě seriálů - např. Život na zámku či Náměstíčko, které točil její tehdejší manžel, režisér Jaroslav Hanuš (vychovala s ním syna Jaroslava a dcery Barboru a Kláru; poslední jmenovaná je rovněž herečkou). Poté, co manžel Jaroslavu Hanušovou opustil, utápěla svůj žal v alkoholu a to její slibnou kariéru de facto ukončilo.

V důchodovém věku potkalo Jaroslavu Hanušovou neštěstí. Kvůli silné cukrovce musela podstoupit amputaci obou dolních končetin. I v těžké situaci osvědčila svoje komediální založení a s jejím souhlasem pro ni získávali kamarádi Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus podporu prostřednictvím černého humoru (tak například zorganizovali recesistickou dražbu boty po Jaroslavě Hanušové, která vynesla 120 000 korun apod.). Sklidili za to od části veřejnosti odsouzení a kritiku. Hanušové dcera ale byla ráda. „Snad to bude stačit na invalidní vozík pro maminku. Díky všem a samozřejmě Lábusovi se Čtvrtníčkem,“ reagovala v prosinci 2013 Klára Hanušová.

 

Články o celebritě

Hanuš v zajetí děsu: Při tanci jsem upadl a vytloukl si zuby! Hanuš v zajetí děsu: Při tanci jsem upadl a vytloukl si zuby! Bojí se každého kola StarDance! Herec Miroslav Hanuš (56), velký favorit letošního ročníku, má kvůli... číst článek
Jaroslava Hanušová (†66) by měla 70. narozeniny:  Nechala vyhořet vlastní byt! Jaroslava Hanušová (†66) by měla 70. narozeniny: Nechala vyhořet vlastní byt! Slavné Jaruš z Kouzelníka by včera bylo 70 let! Ne všichni na ni ale vzpomínají dobře. Až tři roky p... číst článek
"Jaruš" Hanušová (†66) z Kouzelníka by měla 70 let: Nechala vyhořet vlastní byt! "Jaruš" Hanušová (†66) z Kouzelníka by měla 70 let: Nechala vyhořet vlastní byt! Herečka Jaroslava Hanušová (†66) za svého života nebyla dobrou sousedkou. Nájemníci z domu v Písecké... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger