Jaroslava Hanušová | Celebwiki.cz

Jaroslava Hanušová

Datum narození: 25.2.1949
Datum úmrtí: 22.2.2016
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zemřela herečka Jaroslava Hanušová, která kvůli cukrovce přišla o obě nohy. Diváci ji znali zejména jako Jaruš, fiktivní manželku Jiřího Lábuse z TV show Možná přijde i kouzelník.

"Maminka zkolabovala v sobotu a byla hospitalizována ve Vinohradské nemocnici. Dnes dopoledne podlehla selhání organismu," řekla Blesku v pondělí 22. února 2016 její dcera Klára Hanušová. Před smrtí byla legendární Jaruš upoutána na invalidní vozík. Kvůli silné cukrovce jí lékaři museli amputovat obě dolní končetiny. Smrt nastala díky selhání celého organismu, a to jen tři dny před jejímy 67. narozeninami.

KOUZELNÍK NEPŘIŠEL, JARUŠ ZEMŘELA

Bývalá učitelka z mateřské školky Jaroslava Hanušová o herecké dráze snila od dětství - hrála v dětském souboru. Nakonec ale vykročila jiným směrem (kromě práce s dětmi také tři roky studovala práva). Když jí bylo 32 let, oslovil ji bývalý spolužák Jiří Lábus a nabídl jí roli v komedii o tom, jak se dá ukrást Karlštejn Velká sázka o malé pivo. Ostatně s Jířím Lábusem se pojí i start její široké popularity a kariéry komediální herečky v oblíbeném televiznímu pořadu Možná přijde i kouzelník.

Její vlohy nemohl přehlédnout režisér Zdeněk Troška, takže se pak Jaroslava Hanušová objevila (mimo jiné) v jeho komedii Slunce, seno, erotika. Její herecký talent ale zazářil i ve vážných snímcích, připomeňme sadistickou vychovatelku v Requiem pro panenku režiséra Filipa Renče. A díky své oblibě se samozřejmě objevila i v řadě seriálů - např. Život na zámku či Náměstíčko, které točil její tehdejší manžel, režisér Jaroslav Hanuš (vychovala s ním syna Jaroslava a dcery Barboru a Kláru; poslední jmenovaná je rovněž herečkou). Poté, co manžel Jaroslavu Hanušovou opustil, utápěla svůj žal v alkoholu a to její slibnou kariéru de facto ukončilo.

V důchodovém věku potkalo Jaroslavu Hanušovou neštěstí. Kvůli silné cukrovce musela podstoupit amputaci obou dolních končetin. I v těžké situaci osvědčila svoje komediální založení a s jejím souhlasem pro ni získávali kamarádi Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus podporu prostřednictvím černého humoru (tak například zorganizovali recesistickou dražbu boty po Jaroslavě Hanušové, která vynesla 120 000 korun apod.). Sklidili za to od části veřejnosti odsouzení a kritiku. Hanušové dcera ale byla ráda. „Snad to bude stačit na invalidní vozík pro maminku. Díky všem a samozřejmě Lábusovi se Čtvrtníčkem,“ reagovala v prosinci 2013 Klára Hanušová.

 

Články o celebritě

Obermaierová po vážném zranění: Nedbá rad lékařů Obermaierová po vážném zranění: Nedbá rad lékařů Po půlroční pauze Jaroslava Obermaierová (71) naskočila do muzikálu Mýdlový princ. Dokonce o dva… číst článek
Prokletí Troškových komedií: Kdo všechno již není mezi námi? Prokletí Troškových komedií: Kdo všechno již není mezi námi? Když náhle zemřel Jaroslav Šmíd (†47), hvězda filmu Doktor od jezera hrochů režiséra Zdeňka Trošky… číst článek
Prokletí Troškových komedií: Kdo všechno již není mezi námi? Prokletí Troškových komedií: Kdo všechno již není mezi námi? Když náhle zemřel Jaroslav Šmíd (†47), hvězda filmu Doktor od jezera hrochů režiséra Zdeňka Trošky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Šimon
Marek Šimon
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic