Oldřich Kaiser | Celebwiki.cz

Oldřich Kaiser

Datum narození: 16. 5. 1955
Místo narození: Liberec
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Oldřich Kaiser ztvárnil řadu rolí. Jeho komediální výstupy vždy doprovázely hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru často dirigoval s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví Oldřich Kaiser vystudoval na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v pražské Ypsilonce.

OLDŘICH KAISER A JEHO PROKLETÍ

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Odcházení Václava Havla nebo v hříšných komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl v pohádkovém filmu Kuky se vrací Zdeňka a Jana Svěrákových.

Za role ve Vendetě, v Poutech a v Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela získal Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni. Za vedlejší roli v životopisném dramatu Julia Ševčíka Masaryk dostal Českého lva 2017, ve stejné kategorii uspěl také rok poté, a to za svůj výkon ve filmu Po strništi bos.

Vášní Oldřicha Kaisera vždy bylo cestování. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

O OLDŘICHU KAISEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1980 se Oldřich Kaiser oženil s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Rozvedli se po 25 letech. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě častěji kvůli němu přišel o práci.

Po rozvodu bylo po boku Oldřicha Kaisera viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain. Posléze se na veřejnosti začal objevovat s písničkářkou Dášou Vokatou. Vzali se tajně ve Vídni roku 2020.

 

Články o celebritě

Těhotná Kristýna Leichtová: Rodit jsem měla minulý víkend a nic! Mám tři termíny porodu! Těhotná Kristýna Leichtová: Rodit jsem měla minulý víkend a nic! Mám tři termíny porodu! Těhotná Kristýna Leichtová (34) se ne a ne dočkat vysněného potomka, jako by budoucí přírůstek do ro... číst článek
Kaiser dnes slaví 65: Prdnout do sebe prášky a spát navěky... Kaiser dnes slaví 65: Prdnout do sebe prášky a spát navěky... Z prvního cigára si potáhl ve druhé třídě. S alkoholem to svéráz Oldřich Kaiser (64) přeháněl tak, ž... číst článek
Kamila Magálová z Líbáš jako Bůh nechala nahlédnout do svého království: Vaří pro fanoušky!  Kamila Magálová z Líbáš jako Bůh nechala nahlédnout do svého království: Vaří pro fanoušky! Slovenská herečka Kamila Magálová (69) sociálním sítím neholduje, ale v karanténě udělala výjimku a ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl