Oldřich Kaiser

Datum narození: 16. 5. 1955
Místo narození: Liberec
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Oldřich Kaiser ztvárnil řadu rolí. Jeho komediální výstupy vždy doprovázely hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru často dirigoval s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví Oldřich Kaiser vystudoval na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v pražské Ypsilonce.

OLDŘICH KAISER A JEHO PROKLETÍ

S Lábusem vytvořil nerozlučnou dvojici

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Odcházení Václava Havla nebo v hříšných komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl v pohádkovém filmu Kuky se vrací Zdeňka a Jana Svěrákových.

Kaiser má tři České lvy

Za role ve Vendetě, v Poutech a v Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela byl Oldřich Kaiser nominován na Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni.

Za vedlejší roli v životopisném dramatu Julia Ševčíka Masaryk Oldřich Kaiser dostal Českého lva 2017, ve stejné kategorii uspěl také rok poté, a to za svůj výkon ve filmu Po strništi bos. Dalšího získal za ztvárnění též vedlejší postavy v komedii Muž se zaječíma ušima (2021).

O OLDŘICHU KAISEROVI ČTĚTE ZDE>>

Vášní Oldřicha Kaisera vždy bylo cestování. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

Oldřich Kaiser se ženil dvakrát

V roce 1980 se Oldřich Kaiser oženil s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Rozvedli se po 25 letech. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě častěji kvůli němu přišel o práci.

Po rozvodu bylo po boku Oldřicha Kaisera viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain. Posléze se na veřejnosti začal objevovat s písničkářkou Dášou Vokatou. Vzali se tajně ve Vídni roku 2020.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Emil Horváth
Emil Horváth
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick
zobrazit profil Petr Šimčák
Petr Šimčák
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein