Oldřich Kaiser | Celebwiki.cz

Oldřich Kaiser

Datum narození: 16. 5. 1955
Místo narození: Liberec
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Oldřich Kaiser ztvárnil řadu rolí. Jeho komediální výstupy vždy doprovázely hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru často dirigoval s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví Oldřich Kaiser vystudoval na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v pražské Ypsilonce.

OLDŘICH KAISER A JEHO PROKLETÍ

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Odcházení Václava Havla nebo v hříšných komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl v pohádkovém filmu Kuky se vrací Zdeňka a Jana Svěrákových.

Za role ve Vendetě, v Poutech a v Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela získal Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni. Za vedlejší roli v životopisném dramatu Julia Ševčíka Masaryk dostal Českého lva 2017, ve stejné kategorii uspěl také rok poté, a to za svůj výkon ve filmu Po strništi bos.

Vášní Oldřicha Kaisera vždy bylo cestování. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

O OLDŘICHU KAISEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1980 se Oldřich Kaiser oženil s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Rozvedli se po 25 letech. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě častěji kvůli němu přišel o práci.

Po rozvodu bylo po boku Oldřicha Kaisera viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain. Posléze se na veřejnosti začal objevovat s písničkářkou Dášou Vokatou. Vzali se tajně ve Vídni roku 2020.

 

Články o celebritě

Bolestný důvod nadváhy Konvalinkové: Může za to… Bolestný důvod nadváhy Konvalinkové: Může za to… Herečka, která kdysi bývala jako proutek, už dlouhé roky marně bojuje s nadbytečnými kily. Naďa Konv... číst článek
Rozsudek nad těmi, co měli napálit Bohdalovou: Zaplatí miliony i s úroky! Rozsudek nad těmi, co měli napálit Bohdalovou: Zaplatí miliony i s úroky! Herečce Jiřině Bohdalové (88) musí zaplatit 1,5 milionu, dalším 10 poškozeným 25,5 milionu korun. To... číst článek
Prokletí novomanželky Kaisera: Mrazivé tragédie! Prokletí novomanželky Kaisera: Mrazivé tragédie! Písničkářka, která několik let prožila vedle básníka Magora Jirouse, má za sebou kus života, který b... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Thomasin McKenzie
Thomasin McKenzie